Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Panowie co takiego jest w tych ciągnikach ( oprucz ceny) że nadal chcecie je kupować.Z jednej strony nażekacie że sie leją są awaryjne to dlaczego je kupujecie? przecierz to to samo co pronar a przynajmniej na tym forum mozna przeczytac o nich same złe rzeczy co takiego jest????????? Pozdrawiam! Zycze wesołych swiąt i szcześliwego Nowego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie awaryjne pronary owszem, psuly sie w pewnym okresie az (nie)milo.

 

Ja tam kupilem, i wbrew pozorom wcale nie jest to takie zle bydle jak niektorzy pisali, co mnie najbardziej cieszy ze czesci tanie, dostepne, i jak na 80KM ciagnik pali porownywalnie do c-360, a pracy o ile wiecej zrobi a wspomaganie (mam na silowniku skret) i mocna hydraulika bardzo mi pasuje, a najbarddziej predkosc dochodzaca gdzies do ok 40km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę dostać częsci do BELARUSA 82 napiszcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"VERDE" 16-100 Sokóła, ul.Białostocka 200

tel/fax(o-85)711 53 18 , 711 52 55 , 711 96 97

fax(0-85)711 84 13

 

Hurtownia : 87-100 Toruń ul.Chrobrego 127

tel/fax (0-56) 65 57 094, tel. (0-56) 65 50 381 , 65 50 382

tel. kom.0 505 003 701

 

Hurtownia : 16-020 Czarna Białostocka, ul. Fabryczna 14

tel. (0-85 )710 36 54

 

Ja zaopatruje się w części wToruniu-magazyn odpowiednio zaopatrzony.Do tego sprzedają funkiel nówki Belarusy i zajmują się dilerką+serwis Farmer-a..[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mogę dostać częsci do BELARUSA 82 napiszcie prosze
Wszędzie gdzie do PRONARA czy MTZ, przecież to jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam PRONARA 82a i nie rozumiem tych złych wypowiedzi na ich temat i na temat MTZa:? wiadomo ktos padnie felerna sztukę albo sam sobie popsuje to narzeka .Cią :gnik ten nie jest ideałem ima swoje wady i zalety jak przecierz kazdy panowie niema idealnych ciągników tak samo jak idealnych ludzi MaM znajomego ktury pracuje w serwisie i muwi ze naprawiał i usówł przecieki z ciągników polskich czeskich włoskich a nawet z niemieckich.MYślę że niekturzy tu na tym forum troszkę presadzają Przecierz nasze pdciwe 60 i 30 też stały kiedyś w serwisach a teraz maja po10 000 mtg i chulają po polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam tez mam PRONARA 82a i nie rozumiem tych złych wypowiedzi na ich temat i na temat MTZa:? wiadomo ktos padnie felerna sztukę albo sam sobie popsuje to narzeka .Cią :gnik ten nie jest ideałem ima swoje wady i zalety jak przecierz kazdy panowie niema idealnych ciągników tak samo jak idealnych ludzi MaM znajomego ktury pracuje w serwisie i muwi ze naprawiał i usówł przecieki z ciągników polskich czeskich włoskich a nawet z niemieckich.MYślę że niekturzy tu na tym forum troszkę presadzają Przecierz nasze pdciwe 60 i 30 też stały kiedyś w serwisach a teraz maja po10 000 mtg i chulają po polach

prawda -rozdzielacz na wieszku to sie przeciek zdarza w zacodnich wszystko zabudowane to nawet nie widac ze leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bubu

 

Krakers nie kazdy musi znac sie na ciagnikach ja akurat napisalam to pytanie w imieniu kolegi i nie mam nic wspolnego z rolnictwem wiec moglbys sie nie czepiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem czemu mialem klopot z hamulcami w swoim MTZ

 

Wszystkie tarcze zachlapane olejem, z prawej strony to nawet cos w rodzaju mazi bylo, oraz peknieta pkrywa hamulca (wenetrzna, ta blizej skrzyni).

 

Dzis koncze skladac to do kupy, hamulce powinny byc zyleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena Pronara jest porownywalna z Ursusem to dla mnie jego kupno jest nieco bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 1614 jest chyba w cenie porównywalnej z dużym Pronarem, na agrofoto ktoś wrzucił cennik jakiś czas temu to 1614 kosztuje około 175 tysięcy brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje co do tej ceny http://www.ursus.com.pl/modele/1614.html .Ursus 1614 kosztuje 179 tys brutto. Ale ciekawe z jakim wyposażeniem ? Niedalej jak 4 miesiace temu kupowalem nowy ciagnik i wiem ze do podanej ceny trzeba sporo doliczyc, zeby miec porzadny sprzet. Niestety nie mialem kasy i tesh patrzylem jak tajtaniej mozna kupic nowy ciagnik i wzialem belarusa tego za 63 kafle. Zrobilem nim 200 mth i jak narazie wszystko wporzadku. Wczesniej mialem 360 z 70 lat wiec roznica kolosalna . i MTZ jak zauwazylem ma male spalanie srednio w czasie orki wyszlo 13 litrow na hektar. To elegancko nie? :> Pozdrawiam i zachecam do kupna , bo jak za te pieniadze to nic lepszego sie nie kupi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale porownajcie wyposazenie duzego pronarka z ursusem 1614 i wtedy powiedzcie czy byscie kupili ten ciagnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardziej oplaca kupic sie Pronara. Lepsze wyposazenie, lepszy silnik ( wyzszy moment o 80 Nm od ursusa ). .. i promocje na pronara sa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe działa mi wskaznik poziomu paliwa w MTZ.jak to naprawic??co moze byc tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest taki motyw ze jak wlacze prad to sie podnosi nawet nie dochodzi do pierwszej kreski a jak wylacze to opada.jak to jest plywak to trzeba wyciagnac go z baku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryko. Odłącz przewód który jest podłączony do pływaka i dotknij do masy, jak wskaznik pokarze maks to wskaznik jest dobry a wina leży po stronie pływaka, u mnie tak było, starły sie ścieżki w pływku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...