Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zrobic agregat uprawowy przed siewny na przedni tuz, tylko zastanawiam sie co tam dać myślałem na zeby dac listwe równającą i dwa rzedy łap od agregatu, lub najpierw łapy a później listwe gównajacą. a może zamiast łap dać wał jakis wał?

Ja zrobiłem z amazonki wahadłowej agregat na przód tylko wał pakera jest odwrotnie przykręcony tak że jedzie za zębami i utrzymuje głębokośc a sztywne zęby zastąpiłem sprężynowymi.Na wiosnę próba

Oczywiście nie jest napędzana na wałek tylko zblokowana na sztywno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co sądzicie o agregacie uprawowym ares jaki ciognik do niego jest potrzebny do 3 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to Ares Ja ma Aresa na największych talerzach z wałem ogumowanym 750 mm i z wózkiem jezdnym. Ciągam go JD 6610 czyli 115 km. Jak robię do 15 cm to w zupełności wystarczy, prędkość pracy 9-10 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z jakoscią wałków w agregatach uprawowych i siewnych ,firmy wszelakie produkują ładnie to wygląda na zdjęciu i placu a w polu za delikatne ,dwa lata temu jak kupiłem to puścił jeden spaw od płaskownika pospawałem i ok teraz kupiłem i po kilku ha zaczęło się pękanie ,wprawdzie gwarancja jest ale chciałem zasiać to spawarka i wzmacnianie samemu a kamieni nie mam na polu ,wygląda na to że firmy nie które w ogóle nie sprawdzają sprzętu w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma z was agregat KONGSKILDE VIBRO FLEX seria 2000? Proszę o wskazanie zalet i wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o agregacie uprawowym unia grudziądz kombi 3.70według mnie pod pszenice i rzepak niema lepszego a jaka jest wasza opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest ciężka ziemia to tylko gruger bo talerzówką nic nie zrobisz a ścierniskowym raz przejedziesz i po robocie z resztą ścierniskowe są na topie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Interesują mnie opinie na temat agregatu uprawowo siewnego grano vento 3001. Zamierzam kupić coś takiego, a najlepiej jest posłuchać tych, co tym pracowali. Agregat byłby z 2 rzędami łapek, przednim wałem strunowym i tylnym rurowym. Współpracował by z siewnikiem kongskilde ncs 1130( masa własna 550kg) a całość ciągałby deutz fahr agroplus 95 new ( masa własna 4300, udzwig tylnego tuz-u 4800). Myślę, że chyba nie będzie problemów z przeciwwagą. Co Wy na to? Proszę o opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić na wiosnę agregat uprawowo siewny firmy agro-masz i proszę o opinie urzytkowników oraz zastanawiem się co wybrać na TYLNY WAŁ CZY WAŁ RUROWY CZY PACKERA, gleby mam lekkie i srednie i miałby miec szerokośc 2,7m do ciągnika 85KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gleby lekkie lepszy jest wał jak najlepiej ugniatający więc paker ale pod warunkiem że pracujesz na sucho. Jak za bardzo zbijesz glebę to siew tylko dobrym siewnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem nowy agregat talerzowy z hydropakiem (jeden siłownik, 2 węże). Jednak pojawił się taki problem że siłownik z hydropakiem nie chce się podnieść. podczepiałem dwa traktory bo możliwe że w jednym jest już coś nie tak z pompą ale i tak siłownik ani drgnie. Wkręcałem kilka różnych końcówek w węże ale i tak lipa. Gdy ruszę dźwignią to widać że w wężach idzie ciśnienie, w siłowniku też jest olej bo odkręcałem węże i sprawdzałem. Rozwierciłem trochę większym wiertłem otwory na nakrętce w siłowniku bo może te miały za małą średnice ale i to nic nie dało. Pewnie wkrótce zadzwonię do producenta i to zgłoszę ale wcześniej chciałbym mieć pewność że wszystko sprawdziłem i winą jest wadliwy siłownik. Macie jakieś pomysły czego mógłbym jeszcze spróbować? Jeśli to będzie miało dla Was jakieś znaczenie to olej jaki leje do skrzyni w ciągniku to orlen agro utto 10w30. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ciągnik podniesie np.wywrotkę?Jeżeli siłownik dwustronnego działania,to może nie masz powrotu oleju do ciągnika(inne gniazdo,lub odwrotne podłączenie węży).Ewentualnie wymontować siłownik i sprawdzić bez obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik pracuje także z turem i wszystko działa elegancko. Gniazda są dobre bo chodzi też z prasą i to właśnie z niej wziąłem złącza i wkręciłem w węże. A co do odwrotnego podłączenia węży to też na to uważałem i różne kombinacje wypróbowałem. Już głupi się od tego zrobiłem, jak były duże mrozy to myślałem nawet że to przez to, że zamarzł albo co ale teraz przyszła odwilż i jak nie działało tak nie działa nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i sprawdzałeś.Drugi wąż nie zaślepiać końcówką,tylko z wolnym spływem i do wiaderka(czy coś się ruszy).Jeżeli będzie ciśnienie podawane,a nie ruszy to już raczej reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik jednostronnego działania nie wymaga powrotu,masa uniesionego siewnika wyciśnie olej,moim zdaniem odkręć węże od siłownika i spróbuj poruszyć siłownik rekom gdy tłoczyska nie rusza,to oznaka awarii siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,ale jak to rozumieć?

Witam, niedawno kupiłem nowy agregat talerzowy z hydropakiem (jeden siłownik, 2 węże)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś może uzytkuje brone wachadłową Amazone RE 301 interesuje mnie opinia o nich , jakosc pracy i awaryjność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, niedawno kupiłem nowy agregat talerzowy z hydropakiem (jeden siłownik, 2 węże). Jednak pojawił się taki problem że siłownik z hydropakiem nie chce się podnieść. podczepiałem dwa traktory bo możliwe że w jednym jest już coś nie tak z pompą ale i tak siłownik ani drgnie. Wkręcałem kilka różnych końcówek w węże ale i tak lipa. Gdy ruszę dźwignią to widać że w wężach idzie ciśnienie, w siłowniku też jest olej bo odkręcałem węże i sprawdzałem. Rozwierciłem trochę większym wiertłem otwory na nakrętce w siłowniku bo może te miały za małą średnice ale i to nic nie dało. Pewnie wkrótce zadzwonię do producenta i to zgłoszę ale wcześniej chciałbym mieć pewność że wszystko sprawdziłem i winą jest wadliwy siłownik. Macie jakieś pomysły czego mógłbym jeszcze spróbować? Jeśli to będzie miało dla Was jakieś znaczenie to olej jaki leje do skrzyni w ciągniku to orlen agro utto 10w30. Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam najprawdopodobniej masz kolego rozwalony uszczelniacz w środku siłownika i olej zamiast wypychać tłok to swobodnie przelewa się rozbierz siłownik i zobacz do uszczelniaczy w środku niewiele roboty i koszt uszczelniaczy około 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...