Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bęziesz miał przetarte ściezki to raczej czeka cię wymiana, ni tego nie zlutujesz ni raczej nie nawiniesz od nowa, odpowiedni drucik byś musiał mieć taki zeby się przekrój zgadzał, mi tez się przetarły i od tamtej pory mój wskażnik to dobre oko i kawał kija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pływakiem to może byc cokolwiek podobnego, byle nie rozpuściło się w paliwie, gorzej z tymi ścieżkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy w jakiej, jezeli w takiej która specjalizuje się częściami do MTZ-ta to powinni mieć, a nawet w jakiej kolwiek jak dobrze pogadasz to powinni to ściągnąć taki wskażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

1. Niedawno kupiłem mtza z 95 roku i ma on taką dziwną pompę po lewej stronie pod kabiną. Do czego ona może służyć?? Inne mtzy tego nie mają. wcześniej ciągnik służył przy maszynie do zbioru kapusty w Anglii.

2.na wolnych obrotach słychać dziwny stukot. Jaka jest tego przyczyna.

 

Poza tym ciągnik jest nie do zdarcia.javascript:emoticon(':P')

Razz

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest podłączone pod tą pompę Może ta maszyna do kapusty wymagała dużo oleju do napędu i dołożono pompę Nie wiem, ale może taką pompę mają koparko-spycharki.

W MTZ stukot To w zasadzie ten typ tak ma, chociaż zależy jaki ten stukot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie:

1. Niedawno kupiłem mtza z 95 roku i ma on taką dziwną pompę po lewej stronie pod kabiną. Do czego ona może służyć?? Inne mtzy tego nie mają. wcześniej ciągnik służył przy maszynie do zbioru kapusty w Anglii.

2.na wolnych obrotach słychać dziwny stukot. Jaka jest tego przyczyna.

 

Poza tym ciągnik jest nie do zdarcia.javascript:emoticon(':P')

Razz

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

DODATKOWą pompę miały MTZ pod kabiną do kopania pod iistalację [pod kable]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ta maszyna do zbioru kapusty była napędzana olelejem, i może dlatego siedzi tam druga pompa, pozatym od pompy wychodzi do kabiny pokrętło, nie wiem, może służy do regulacji ciśnienia??

 

A wracając do tego postu:

 

"MAM NOWEGO BELARUSA 90KM JAKIE MACIE CIŚNIENIE OLEJU W SILNIKU BO U MNIE JAKIEŚ KIEPSKIE"

 

ciśnienie możesz podkręcić, a ja mam w swoim ustawione na 3-4. Jeżeli mtz jest jeszcze na gwarancji to daj fachowcom, niech Ci zrobią :p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić prasę rolującą. Czy nie wiecie,gdzie mogę dostać dobrą maszynę, na siatkę, do 17tys. zł, najlepiej na łańcuchy, 120x120 lub zmiennokomorową :p. Na terenie podlaskiego lub okolic. Pilnie.

 

Jakie polecacie?

 

Mój mtz miał oryginalnie białą maskę, czy kolory masek mają jakieś znaczenie??

na naklejce było napisane: mtz belarus progres 862, ale nie jestem pewien bo ciągnik przemalowałem i zerwałem naklejkę. Rocznik 95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz go od nowości? mtz-ty z białymi maskami były sprowadzane zza granicy o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radi126

mniej wiecej skąd dochodzi ten stukot, może z okolicy półbiegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adres-wejdż na allegro w MTZ belarus tam są namiary
mam prośbę do ciebie czy mógłbyś podać nr tel do tej firmy z Ełku bo chciałbym kupić belarusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biała maska wychodziły wersje Hiszpańskie.wiec bedziesz mial problem z dostaniem niektorych czesci do niego.Mi mechanik powiedzial odrazu kupuj wersje ktore wychodzily na polske lub niemcy.bo tamte na inne kraje sa inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Belarusa kupiłem niedawno, od gościa z komisu, a ten powiedział, że sprowadził go z Anglii. Może faktycznie był wyprodukowany w Hiszpanii?? A poza tym ten stukot na wolnych obrotach, dochodzi gdzieś z tyłu, raczej nie z półbiegów, chociaż...

Sukot napewno nie jest czymś poważnym, ponieważ nie jest to trzask, jaki wydaje połamana część, a tylko taki charakterystyczny stukot na wolnych obrotach. Myśłę, że ten typ tak poprostu ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz witam!

Od tej pompy, która jest dołączona z lewej strony odchodzi jeszcze jedna dzwignia, gdy się ją poniesie, niektóre biegi zamieniają się kolejnością:

zamiast 1 jest zwolniony wsteczny (barzdzo wolno jedzie)

zamiast wstecznego jest zwolniona 1 (również bardzo wolna)

 

Co oznacza numer 862, bo reszta mtz ma tylko 82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam belarusa 892 z turbo orginał z 2006 rok jażeli ma ktoś takiego w którą strone przełczają wam się półbiegi bo u mnie odwrotnie jak w starych MTZ. Półbieg jest w lewo a cały w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ miały też biegi pełzające, więc pewnie twój to ma ( do tej maszyny od kapusty )

862, a mój ma 892, naprawdę typów bylo od groma

 

Do @Marian ja mam 892 z 1999 i szybsze półbiegi są do przodu, akurat mam schemat 4d4cf2ede68450b8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses ciekawe co zmienil w skrzni półbiegów mam starego mtz i tam chodą odwrotnie a zasówa na 9 jak samolot :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w półbiegach u mnie zamiast reduktora jest multiplikator, koledzy mówią że to najszybszy MTZ w okolicy tylko te przednie kapcie by mogły wolniej się zdzierać - mój ma przód bramowy.

@Marian czy rozkład biegów i szybkości w twoim są podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam najszybszego w całej okolicy przód mam nowego typu na oponach 24 biegi są tak jak we wszystkich mtz tylko te półbiegi odwrotne a tak zasówa że na radar kiedyś mnie złapią :D A co to jest ten multiplikator :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak reduktor zmiejsza prędkość to multiplikator ją zwiększa.

Dla mnie to najlepsze jak widzę strach w oczach kierowcy osobówki która nie może mi ucieć, szczególnie Maluchy teraz jest trochę więcej szybkich traktorów, ale 6 lat temu to był jedyny w okolicy nieraz widziałem jak ktoś mnie doganiał i jakiś czas za mną jechał pewnie w celu zmierzenia prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...