Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

średnio ile na godzine twój pomyka. miałeś jakieś poważne awarie. przód masz na 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przód na 20 , poważnnych awarii nie było, tylko trochę pierdół, średnio trudno policzyć- sprżetu trochę jest, a licznika brak w dodatku u mnie się nienapracuje , ale skrajne zużycie jakie zaobserwowałem to 4 litry - przy gnieceniu kiszonki, 14 przy gruberze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na piszcie mi jak z trwałością starych MTZ-ów,kiedyś ktos w tym temacie napisał,że kiepska.

 

Ja się z nimi nie zgadzam. Starsze mtzy są jeszcze bardziej trwale, niż te nowe!

Ogólnie są to maszyny nie do zabicia.javascript:emoticon(':)')

Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin części to można kupić w każdym kiosku części bardzo tanie ale traktorki czasem się psują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starego w małej kabinie tam mam problemy ze skrzymią biegów a teraz kupiłem nowego wymieniali mi zawor układu hamulcowego a poza tym nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja mam mtza z dużą kabiną, ale nic poważnego się w nim nie zepsuło.

Wymieniłem tylko przewody od instalacji olejowej, wspomagania i te, co idą do nagrzewniczek. Poza tym nic. A co do części to jest ich po szyję;) Szczerze polecam ten ciągnik. Bardzo oszczędny w spalaniu a przy tym bardzo silny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracował kiedyś w szkole rolniczej w anglii, musiał tylko ciągać maszynę do zbioru kapusty i w związku z tym pracował najwyżej dwa razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE KUPIŁ KTOŚ MOŻE BELARUSA OD ŚLĄZAKA WŁAŚCICIELEM JEST RICHTER RADOSŁAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Belarusa kupiłem niedawno, od gościa z komisu, a ten powiedział, że sprowadził go z Anglii. Może faktycznie był wyprodukowany w Hiszpanii?? A poza tym ten stukot na wolnych obrotach, dochodzi gdzieś z tyłu, raczej nie z półbiegów, chociaż...

Sukot napewno nie jest czymś poważnym, ponieważ nie jest to trzask, jaki wydaje połamana część, a tylko taki charakterystyczny stukot na wolnych obrotach. Myśłę, że ten typ tak poprostu ma

 

Odpal go, włącz przekażnik odbioru mocy (wom) i posłuchaj czy tez stuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawa sprawa z tymi stukami na wolnych obrotach, w moim pojawiły się ze 4 lata temu, stuki według mnie pojawiają się w okolicach sprzęgła ale z tyłu na womie też jest to słyszalne. Jak dźwignie półbiegów ustawie w położeniu neutralnym to stukot zanika. W końcu rozłożyłem ciągnik praktycznie na części pierwsze i co i nic, łóżyska idealne nigdzie luzów złożyłem z powrotem i stuka dalej, nie tykam się tego tematu dopuki coś nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowego a tak samo coś stuka. TE TYPY TAK MAJĄ :D trzeba jeżdzić dalej i nie zwracać na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuka(Mtz-82 96r). ,ale na wolnych obrotach, w skrzyni reduktora .Jak dźwignię reduktora ustawię na środku- między stopniami to jest cicho. A tak ustawiam obroty silnika na 800 i już nie stuka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...