Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

panowie lepiej kupić nową czy jakąś użwaną prese troszke szkoda mi kasy na nową a zarazem boję sie naprawiac jakąś starą :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile kosztuje owinięcie siatką a ile owinięcie sznurkiem?Chodzi mi o takie owinięcie żeby bela była stabilna a nie na granicy wytrzymałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rolandem 44 s robie nawet 270 bel bel z 2000 m co daje 7,4 m siatki na belke ale ja owijam poniżej 2 owinięć

 

@marian892 ja sieję cały czas kukurydze po życie w tamtym roku miałem 6 morgi żyta i z tego ponad 80 bel kiszonki omiany kukurydzy miałem CEDRO i KLAUDIA w tym roku mam 7 ha żyta i też będzie po nim kukurydza nie jest kukurydza taka jak w plonie głównym ale nie narzekam niektórzy w okolicy mieli gorszą w plonie głównym jak ja po życie

 

poczytaj wczęśniejsze posty tak jak Grześ pisze wiela jest pisane o prasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyto w belach robie bo pocięte forszajem i kiszone w pryzmie było gorszej jakości jak w belach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 11 ha żyta i zastanawiam się co po nim siać a żyto kosze E-281 prese masz z nożami bo myśle o kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez norzy ale mam zamiar zmienić na z norzami i też class 46RC wszystko zależy jak będzie z kasą niedaleko mnie mają z norzami nówke claasa w tamtym roku kupioną i mniej bel z pociętego wychodzi bo sprawadzali tak i tak

 

ja z pokosów robiłem E 281 C żyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego z pokosów a nie z pnia troche drogie te prasy z nozami.Jaką mocą trzeba dysponowac żeby taką prasą dobrze zasówać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podsuszone to octem jedzie i nie chciały krowy jeść w tamtym roku wykosiłem popołudniu na 2 dzień przewróciłem a na 3 prasowałem z 44s spokojnie 7211 daje rade ja robiłem 360 a teraz robie 110km MF tylko że WOM na 1000 obr i silnik też 1000 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 morgi czyli 6x56a = 3,3 ha z tego miałem bodaj 88 bel czyli ok 26 bel z ha żyto było spore jak kosiłem 330 to było ponad światła z przodu , koszone przed kłoszeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ma ktoś prase Claas Rollant 250 RC. Chciałym się dowiedzieć jak te prasy się sprawują i jak z ich obsługą oraz jaka wychodzi z nich jakość sianokiszonki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja słyszałem że często narzekają przy nich na elektronikę i dlatego wziołem 46 bo jest w niej zdecydowanie jej mniej. Kilka tylko czujników, sygnał i 2 przełączniki. A reszto to prawie to samo poza tym systemem wczesnego ubijanie w któreś tan wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) wszystkich forumowiczow.

Potrzebuje podpowiedzi - namiaru na porzadnych sprzedawcow "uzywek",

z woj. lubelskiego oraz podkarpackiego i mazowieckiego

czy tacy istnieja? Po przeczytaniu tego tematu chciałbym kupic prase, prese,

balociare, balotowe ( czy jak ja zwal ) CLAASA ROLANTA 44S lub 44SP, z wiazaniem sznurkiem ( elektrycznym ) i siatka; moglaby miec tez centralne smarowanie. Ciekawe czy jest to wykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jan222 ile dałeś za swoją JD 550, bo przeglądam ogłoszenia i dośc droga jest, za tą kase to i na łańcuchy by coś było, ze względu na cene to kupił bym pasówke ale boje się tych samozapłonów, u mnie było by po 700 belek

 

Już nie rozumiem tych ludzi co po niektórych! Jak ja kupowałem to się naczytałem, że pasówki przestarzałe itp. itd ale o samozapłonach to tylko w starych polskich rolujących (że jakiś wałek bardzo szybko się obraca i łożysko nie wytrzymuje czy coś takiego) ale żeby pasy powodowały samozapłon to nie słyszałem! A walcowe to niby się nie paląę?? To proszę odpowiedzieć sobie na pytanie która prasa ma więcej łożysk, pasowa czy walcowa?? A tym samym gdzie jest większe prawdopodobieństwo zapłonu? Ja jak jeżdziłem za swoją JD to naoglądałem się walcówek i co druga już się "jarała" okopcone blachy itp. a i to centralne smarowanie (łańcuchów od groma) - olejem zaflajdane wszystko!

Ja za swoją dałem mało tak myślę 10500zł rok prod 86 lub 88 (nie pamiętam) stan b.db nie pordzewniała jak większość które oglądałem!

 

pozdrawiam

 

 

czesc

tez szukam "zwijki" i nie bardzo stac mnie na droga - wlasnie tak samo zauwazylem w "tanszych " modelach walcowek rzde pogiecia oraz "wybielanie" nowa farba i propozycje pozniej za 16-20 tys.

moze wiesz, czy robi ktos u ciebie- ty robisz ? JD 550 sianokiszonke???

moj "znajomy" - sprzedawca "uzywek" ma takiego i twierdzi ,ze niemiec od ktorego kupil ja TO ROBIL NIA SIANOKISZONKE

tylko na dol jest do zalozenia walec zdrutami i jakis doczyszczacz -

twierdzi, ze niemczuch go nie zakladal i jechal na gladkim tylko z tym oczyszczaczem czyli ma do prasy dodatkowo wal doczyszczacz ksiazke - instrukcje i nie chce drogo ( )

jaka jest twoja opnia o tej prasie ( u mnie mowia tez " zwijka " ) jako jej uzytkownika? warta kupna tak na 3-4 lata pracy?

moze jest ktos kto probowal robic sianokiszonke JD 550???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesaw: a twój znajomy sprowadza prasy rolujące?? Może ma jakąś z rotorem i nożami. Jakbyś coś wiedział to napisz na forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ciekawa ja ko by działało. Przy owijaniu siatką OK ale sznurkiem to raczej odpada. No i jak bedą nabite baloty jak nagle dostają tyle masy trochę ją dobija i owijają. Sam nie wiem ale w każdym bądź razie ciekawostka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta prasa nie ma opcji owijania sznurkiem. gdyby to rozwiązanie się sprawdzilo to był by to prawdziwy hit zamiast prasować 2 tygodnie obskoczyl bym wszystkie pola w tydzień bo przy mojej sipmie owijanie zajmuje tyle co napelnienie komory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie działa to tak że po uruchomieniu owijania dopływ masy zielonej jest zablokowany i w tym czasie masa jest zbierana w tym długim podjaniku za podbieraczem. jak tylko bela zostaje wypuszczona i komora zamknieta to ta blokada sie otwiera i taka juz ładna kupka masy wpada do komory i tak w kóko na sznurek to nie może wypalic bo za długo by musiał magazynowac mase ten podajnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko znam opinię o Claasie i Krone na kozyść tego pierwszego. Generalnie mówia urzytkownicy ze Keone są za delikatne ale potrzebują mniej mocy ale kiszonki nimi nie zrobisz a Claasaem żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...