Skocz do zawartości
Maciek

siew pszenicy ozimej

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam do wiosny bo kiepsko psznica wygląda , opryskam i na wiosne może będe musiał zaorać

 

w tamtym roku robiłem huzar pak i ok nie miałem na tych polach chabru to nie było niebiesko

 

wcześniej robiłem ipu+ mustang ale w 2005 mustang kiepsko podziałał i została przytulia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center: chlorotoluronu teraz dajesz 800g to nie musisz dawać 2l tylko 1,5l; ja sprawdzałem cenę tolurexu to wyszło mi 38 zł na 1 ha.

piootr: jak mustang nie załatwił przytuli to jechałes za wcześnie albo za mało dałeś. Mustang działa na przytulię jak woda na ogień. U mnie tylko mały fiołek po nim zostaje.

robern: co do mocznika + herbicyd to znacznie pomaga przy późniejszych fazach stosowania zwłaszcza to niezła siekiera z IPU na miotłę. Ja w zeszłym roku stosowałem dodatek 2% mocznika przy dawkach 2,5l ipu i 0,5l mustanga i efekt był zadowalajacy wszystko poza owsem głuchym padło. W tym roku bedę musiał z tym dziadostwem powalczyć na 2 ha bo na pozostałych już go załatwiłem w rzepaku. Znam ludzi co dodają RSM do IPU tylko niechcą zdradzić dawki bo są na etapach testów. Widziałem tylko że na jednym kawałku to trochę przesadził bo przypaliło pszenicę ale za to chyba mu sypała bo mocno na nią stękał, a potem po żniwach już nic nie mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza się chlorotoluron jesienią bezposrednio po siewie czy na wiosnę zostaje miotła.

Ja w tym roku zrobiłem w fazie 2-liścia Caratem 68 zł/ha były nierówne wschody czekałem i przez to zostały mi samosiwey rzepaku.

Co do sttosowania jesienią od fazy szpilkowania to raczej juz tego nie będę robił ponieważ mam nierówne wschody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlorotoluron najlepiej stosować przed opadami śniegu na niezamarzniętą glebę. A co do Carata to trochę wcześnie pojechałeś aż dziwne że rzepak został prędzej chaber powinien zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki to mzę skożystam z tego tolurexu a co się do niego można dodać na wiosne na 2 liscienne? i czy mozna nawozy mieszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 20 l bańce z agroloku mustanga i nie podobał mi się w jarych też słabo podziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwonie do przedstawiciela i dogadujemy się i opryski przychodzą przez kuriera jutro poszukam telefonu i ci podeśle

 

dzwoniłem teraz o saletre i ruską po 730 w big bagu za polską w big bagu po 760 ( puławaska) ale mają spróbować z anwilu załatwić i moze tańsza będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow spoko bende zobowiązany moze to z tym sodem załatwia dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle napisałem ruska po 730 w agroloku a te polskie to w firmie nidaleko mnie w trzeciakowie AGROMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apytros odraszam w ubiegłym roku mieszałem z Mustangiem go i efekt mizerny miotła była i chwasty dwuliścienne też a perz to słabo niszczy w tej podstawowe dawce daj sobie spokój szkoda kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apytros odraszam w ubiegłym roku mieszałem z Mustangiem go i efekt mizerny miotła była i chwasty dwuliścienne też a perz to słabo niszczy w tej podstawowe dawce daj sobie spokój szkoda kasy...

 

muj znajomy pryszcze od pary lat i ma czyste zboża a pola jego znam bo mu słome i siano prasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apytros odraszam w ubiegłym roku mieszałem z Mustangiem go i efekt mizerny miotła była i chwasty dwuliścienne też a perz to słabo niszczy w tej podstawowe dawce daj sobie spokój szkoda kasy...

apyros to kaszana -zobacz atribut działanie nieporuwnywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi apyros podziałał ale jechałem później bo było mokrawo i mieszałem z Mustangiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apyros u mnie kiedyś też dał ciała hehe ale chyba wiem dlaczego wwaliłem z saszetki prosto do beczki a wody było 1/3 moze xle się rozmieszał ale jeszcze raz go kiedyś sprubuje hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc Stosuje Apyros od 3lat prawie na całej powierzchni obsianej pszenicą ozimą (tylko nie na tym gdzie maja być buraki) w dawce 14g i odkąd go daję nie wiem co to jest miotła Nie znam kogoś kto by marudził na Apyros Więc jeżeli coś wam nie podziałało szukał bym przyczyn gdzie indziej (pogoda , sprawność opryskiwacza, możliwe ze zakupiliście podróbke bo było tego sporo na rynku) Stosowałem też Attribut też super efekt tylko drożej wychodzi i nie można mieszać z regulatorami wzrostu.. Co do zwalczania perzu to Panowie oba te środki nie służą do jego zwalczania Może tak być tylko w sprzyjających warunkach, przeważnie oba środki ograniczają wzrost perzu i przestaje on być konkurencją dla rośliny uprawnej. To tyle jakbym sie mylił to prosze o krytyke a w razie pytań to chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skuteczności chemikaliów miałem gdzieś stronę niemiecką na której było ładnie rozpisane - jakie działają w określonych temp., które zalecane są w mieszaninach z mocznikiem - ale niestety to było w starym komputerze. Jeśli odnajdę dam znać. Nie wiem - może na stronach PIOR-u jest jakiś wykaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje z burakami po atribucie bo ja chce posiać buraki teraz? a w poprzedni msezonie był na tym polu stosowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co się dzieje z burakami po atribucie bo ja chce posiać buraki teraz? a w poprzedni msezonie był na tym polu stosowany

 

Po Atribut nic sie nie dzieje z burakami nie pamiętam żeby były jakieś przeciwwskazania.U mnie zasada jest taka: Po Atribut nie sieje rzepaku a po Apyrosie nie sieje buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...