Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:45 Czw 24 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 2432, 2433, 2434  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pool

PostWysłany: 11:43 Pon 8 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też dostałem 3.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pisklaczek

PostWysłany: 11:14 Pon 8 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszka po 5zł. A nam płacą po 3zł i mówią ,że ruch słaby. Ludzie zacznijcie sprzedawać a nie oddawać. Może to jedyny czas w tym roku zeby nie dołożyć. Ja dzisiaj sprzedaje po 3,3 a rano było 3 i nie mogę zapłacić więcej. A o 11.00 okazało się, że można, tylko nikomu nie mówić, bo wszystkim płacimy 3,1.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:22 Nie 7 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-nowe-przypadki-zakazenia-i-smierci-6-czerwca-4603963

https://youtu.be/TdfGieu-N44

„Oni ciągną to dalej! Mimo, iż przez całą masę najwyższej klasy naukowców zostali rozebrani na części pierwsze. A tymczasem są dziesiątki tysięcy lekarzy, którzy dzień w dzień tu na froncie mają do czynienia z pacjentami, którzy tych liczb co oni podają nie mogą zrozumieć. Tam nic nie pasuje. Ani z przodu ani z tyłu.”
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:56 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.lidl.pl/?dclid=CPWMjfnT7ekCFQVVGAodHkANMw
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:46 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-nowe-przypadki-zakazenia-i-smierci-6-czerwca-4603963
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:39 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rolpetrol.com.pl/problem-mocno-zmrozony/
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie na całym świecie gotują się od nadwyżek drobiu.Ale ja się nie znam, hodowcy wiedzą lepiej, że kurek nigdy nie jest za dużo, a wszystko przez Tuska

"W ostatnich tygodniach oficjalnie mówi się o tym, że Chiny zmagają się z nadmiernymi zapasami drobiu i jaj, co skutkuje historycznymi spadkami cen. W 2019 roku produkcja drobiu w Chinach wzrosła o 12 proc. do 22,39 mln ton. Chińscy hodowcy drobiu zwiększali produkcję w celu uzupełnienia niższej podaży wieprzowiny z powodu ASF. Powstała nadwyżka produktów drobiarskich napotkała na słabszy popyt konsumencki. Choć w Chinach wzrosło zainteresowanie zakupem drobiu i jaj, nie są to jeszcze poziomy sprzed epidemii koronawirusa. Hamulcem nadal jest brak powrotu do normalności w sektorze gastronomicznym czy brak organizacji wydarzeń publicznych. To właśnie zjawisko zbyt dużych zapasów w Chinach jest wymieniane jako czynnik ograniczający import kurczaków ze Stanów Zjednoczonych"
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:14 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ci mam hybro odpowiedzieć? Znów to samo? Ja wiem tylko, że piskląt będzie wylegnietych jak w marcu mniej więcej lub koło 2-3% więcej, wiem tez , że eksport nie pójdzie nawet na 50%, wiem, że nie ma gdzie włożyć nadwyżki, wiem , że taka niemożność sprzedania towaru jak w kwietniu jeśli wystąpi w środku lata i przy tej ilości kur w temperaturze 33-35stopni to....nawet strach pisać.
A poza tym nic nie wiem i się nie znam, hodowcy na pewno wiedzą lepiej.
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 09:41 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, popcorn mi się skończył. Dalej obserwuje ale jak nie ma co przegryźć to jakoś nudno. 🤣
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:16 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Być może hodowcy mają jednak dobrą kalkulację odnośnie koniunktury latem. Jeżeli duże firmy zeszły z obsadami ze 30% a wolnego będzie z 80% to towar latem dobrze się sprzeda.Jeszcze trochę ciepełka waga zejściowa w dół w okolice 2.4 i kurczaka nie będzie za dużo.I to jest ten fart na który liczą hodowcy.Co ty na to medox?
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 07:18 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakiej cenie netto kupujecie Grower 2 ?
Powrót do góry
Hodowca 1234

PostWysłany: 07:05 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2.90
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 05:39 Sob 6 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką proponują cenę na poniedziałek ?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:32 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie czyta, dlatego sprzedali w kwietniu po 1.50 mimo, że 100razy przestrzegałem zimą , że na kwiecień będą giga ilości żywca i żeby nie czekac az przewali się ptasia grypa, tylko wstawiać tak, żeby wyjść z żywcem na marzec, nie na kwiecień. 100razy to mówiłem tu .A teraz po sprzedaży po 1.50-1.70, odczekali i ucelowali z żywcem na środek lata, czyli przełom lipca sierpnia i znowu oddadzą po 1.50, jeśli będzie chłodno, bo jak gorąco, to poniżej 1zl.
Oczywiscie gdyby nie covid, to by pewnie po 2.7- 2.8 w kwietniu sprzedawali, a tu dość , że giga wysyp, to jeszcze covid, było jednak JEDNO szczęście w tym nieszczęsciu- totalnie puste po wzmożonych zakupach magazyny. Latem tego nie będzie, bo magazyny pękają w szwach i co z nich wyjdzie to zaraz wchodzi z powrotem bo w stosunku do braku eksportu kur jest nadal za dużo.Wiec kolejnego nadmiaru po prostu już nie będzie gdzie dać.
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 14:31 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 20-go mają są duże wstawienia które cały czas trwają . Oceniam że ilościowo tj 90 procent w porównaniu z poprzednim rokiem a co z tego wyjdzie pokażą wakacje. Wesoło nie będzie i na opłacalną cenę trudno liczyć także w perspektywie roku wielu z nas pożegna się z hodowlą 😪 To samo dotyczy słabszych Ubojni !
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:33 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnia dekada maja to mega wstawienia.Co naród ma w głowie oprócz sieczki?Medox Ciebie nikt nie czyta!!!!!Do połowy lipca wybory a potem wysyp.Na tym forum to tylko ubojnie ,wylęgarnie albo hurtownie i paru kontraktowiczów czyli cała śmietanka drobiarstwa.Co tam śmietanka to śmietana 30 procentowa.Czyli cały zysk z drobiarstwa w paszczy śmietanki.1,5 zł cały rok bez odwołania.A może wolnego rynku już nie ma?Może wydał ostatnie tchnienie niepostrzeżenie?Jak jestem na wakacjach to mi się dopiero rymuje:).
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 12:58 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bywka gdzie i komu okazać tą stratę. Sprzedałam w kwietniu po 1,9zł i nikogo to nie obchodzi. Wszędzie mówią , że rolnictwu się nie należy. Pomóż koleżance
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 12:55 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bywka napisał:
Agroleń napisał:
Przykładowe wsparcie dla lokalnej stacji paliw e ramach tarczy
kryzysowej wyniosło 850 tys. zł. Wsparcie dla malej pizzerii 130tys. zł.

Ja się zapytam : ile rząd pomógł hodowcom za milionowe straty spowodowane nie tylko korona wirusem ale też ptasią Grypą?
( Zupełnie nic. Zero. ? )
Czy ktoś z forum pisał do europosłów o swojej sytuacji?
Jeśli nie ,to niech to zrobi . Jeszcze nie jest ta późno.

Radzę wejść na stronie PZZhIPD , są tam adresy do europosłów i napisać do wszystkich w formie UDW jeden list.

Nasze postulaty , to nie pomoc w finansowaniu chłodni. Wsparcie dla chłodni, nas nie interesuje.
Bywka a gdzie i komu okazać tą stratę. Sprzedałam w kwietniu po 1,9zł i jakoś nikogo to nie obchodzi. Wszędzie mówią ,że się nie należy. Pomóż koleżance

Nam chodzi o pomoc dla tego najniższego ogniwa w łańcuchu tzn . hodowcy , producenta drobiu który za wszystko płaci : Za pasze, pisklęta, wodę , prąd , gaz, podatki, fundusze promocji, i zatrudnia hen firm wkoło :,weterynarię, firmy sprzątające, utylizacyjne, ubezpieczeniowe, łapiące, informatyczne np, piszące opracowania zintegrowanego pozwolenia i inne .
Można tak wymieniać to się oczy otwierają jakie rzesze czerpią korzyści finansowe z tej najniższej klatki tzn tego Gospodarza jaką jest Ferma drobiu.

To co my hodiwcy i producenci drobiu chcemy to wsparcie gotówką dla każdej fermy za posiadanie ale też za ewentualną przerwę w produkcji.
Dobrze by było żeby ktoś jeszcze weryfikowal wielkość ferm i czas jak dlugo funkcjonują na rynku, a także osobowość prawną tak żeby pieniążki faktycznie trafialy do osób fizycznych , hodowców kilku kurników , rolników.
Np . Wsparcie do określonego progu produktywności tzw ESU.
Tak aby uniknąć tego wsparcia wielkim Przedsiebiorcom i biznesmenom z wielo milionowymi fermami , posiadające
jednoczesnie wszystkie ogniwa , ubojnie , paszarnie i dystrybucję i wielomianowe trzeba odseparować , nazwać KORPORACJĄ po imieniu

Jak się nie weźmiemy w garść to nikt nam nie pomoże.
Medoxie piszesz ze tu na forum jest kilkanaście osób czyli garstka . Tak ale jest jeszcze jakieś kilkaset osób , w tym decydentów którzy chociażby z nudów i trochę ze strachu zaglądają na to forum .

Agroleń - hodowca, który wykaże spadek przychodu powyżej 20% np maj 2019 do maja 2020, dostanie wsparcie bez problemu w kilka dni od złożenia wniosku, ponadto GPD również przysługuje wsparcie - znam hodowców, którzy na koncie mają kasę jak również grupę producentów drobiu.
Bardzo proszę przygotować się do wpisu jakiejkolwiek informacji sprawdzonej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 12:31 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A w jakiej wysokości jest to wsparcie i od czego zależne? Od ilości kur, spadku przychodu, pracowników?

Medox - zwróć się do swojego związku drobiarskiego to Ci wszystko wyłoży.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 12:04 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wsparcie przyznawane jest mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwom. Rolnik prowadzący działy specjalne produkcji rolnej i płacący podatek zryczałtowany od swojej działalności nie spełnia warunków przyznania subwencji.
Subwencja zależy od spadku przychodów (musi być >25%). Maksymalna wielkość subwencji w produkcji rolnej to 100 tys Euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 11:55 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w jakiej wysokości jest to wsparcie i od czego zależne? Od ilości kur, spadku przychodu, pracowników?
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 11:52 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleń napisał:
Przykładowe wsparcie dla lokalnej stacji paliw e ramach tarczy
kryzysowej wyniosło 850 tys. zł. Wsparcie dla malej pizzerii 130tys. zł.

Ja się zapytam : ile rząd pomógł hodowcom za milionowe straty spowodowane nie tylko korona wirusem ale też ptasią Grypą?
( Zupełnie nic. Zero. ? )
Czy ktoś z forum pisał do europosłów o swojej sytuacji?
Jeśli nie ,to niech to zrobi . Jeszcze nie jest ta późno.

Radzę wejść na stronie PZZhIPD , są tam adresy do europosłów i napisać do wszystkich w formie UDW jeden list.

Nasze postulaty , to nie pomoc w finansowaniu chłodni. Wsparcie dla chłodni, nas nie interesuje.

Nam chodzi o pomoc dla tego najniższego ogniwa w łańcuchu tzn . hodowcy , producenta drobiu który za wszystko płaci : Za pasze, pisklęta, wodę , prąd , gaz, podatki, fundusze promocji, i zatrudnia hen firm wkoło :,weterynarię, firmy sprzątające, utylizacyjne, ubezpieczeniowe, łapiące, informatyczne np, piszące opracowania zintegrowanego pozwolenia i inne .
Można tak wymieniać to się oczy otwierają jakie rzesze czerpią korzyści finansowe z tej najniższej klatki tzn tego Gospodarza jaką jest Ferma drobiu.

To co my hodiwcy i producenci drobiu chcemy to wsparcie gotówką dla każdej fermy za posiadanie ale też za ewentualną przerwę w produkcji.
Dobrze by było żeby ktoś jeszcze weryfikowal wielkość ferm i czas jak dlugo funkcjonują na rynku, a także osobowość prawną tak żeby pieniążki faktycznie trafialy do osób fizycznych , hodowców kilku kurników , rolników.
Np . Wsparcie do określonego progu produktywności tzw ESU.
Tak aby uniknąć tego wsparcia wielkim Przedsiebiorcom i biznesmenom z wielo milionowymi fermami , posiadające
jednoczesnie wszystkie ogniwa , ubojnie , paszarnie i dystrybucję i wielomianowe trzeba odseparować , nazwać KORPORACJĄ po imieniu

Jak się nie weźmiemy w garść to nikt nam nie pomoże.
Medoxie piszesz ze tu na forum jest kilkanaście osób czyli garstka . Tak ale jest jeszcze jakieś kilkaset osób , w tym decydentów którzy chociażby z nudów i trochę ze strachu zaglądają na to forum .

Agroleń - hodowca, który wykaże spadek przychodu powyżej 20% np maj 2019 do maja 2020, dostanie wsparcie bez problemu w kilka dni od złożenia wniosku, ponadto GPD również przysługuje wsparcie - znam hodowców, którzy na koncie mają kasę jak również grupę producentów drobiu.
Bardzo proszę przygotować się do wpisu jakiejkolwiek informacji sprawdzonej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:34 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jak Laughing
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 11:31 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
O, w takiej roli jeszcze mnie nie przedstawiał nikt Laughing A najczęsciej pisze siedząc na kiblu lub jadąc autem Laughing
No i teraz potwierdziłeś jaki jesteś J.E.B.N.I.Ę.T.Y Very Happy Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:19 Pią 5 Cze 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, w takiej roli jeszcze mnie nie przedstawiał nikt Laughing A najczęsciej pisze siedząc na kiblu lub jadąc autem Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 2432, 2433, 2434  Następny
Strona 55 z 2434

Skocz do: