Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuje podpowiedzi.

Który sprzęt lepiej kupić

MF 3080 czy Zetor 10540???

Bardzo proszę o radę.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MF 3120 dynashift przycisk obok blokady i przedniego napędu to automatyczne przełanczanie półbiegów pod obciążeniem. po naciśnięciu włancza się najwyższy półbieg a jak wzrasta obciążenie to ciągnik sam redukuje a gdy ma lżej to przełancza na wyższy półbieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po wciśnięciu tego guzika powinna zaswiecić się jakaś kontrolka na konsoli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Czy może ktoś z Was wie, gdzie można nabyć części używane do MF 3080? Szczególnie interesuje mnie koło zębate do szkrzyni biegów ( zajac).

 

Za wszelnie info z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

częsci urzywane do MFahttp://www3.traktorpool.de/suchen/ergebnis.php?anzeigen=1&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frontier ; witam ziomka na forum a dokładniej skąd ; bo ja Wysokie Mazowieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam do was pytanko ile mozę spalać massey fargusson o moocy 100 km

bo mam zamiar sobie takiego kupić i nie wiem czy warto??

z góry dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mocy 100 KM to jest MF 3080 wyposażony w silnik 6 cylnndrów perkinsa apaliwa zużywa tyle ile wlejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Dzięki wielkie za linki:) Jeśli macie jeszcze jakieś informacje na temat używanych części do MF 3080 to będę wdzięczny:)DZIĘKI!!!!

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Jestem tu poraz pierwszy ale na fergusonach zjadłem zęby hihi.

Darek20, ta dzwignia z prawej strony fotela o której pisałeś to przełącznik na ślimaka. Moja dobra rada-nie próbuj jej przełączać na siłę jeśli nie idzie lekko.I tak nie będziesz tego nigdy potrzebował.Sam mam skrzynię 32x32 w mf3080 i po przełączeniu na ślimaka ciągnik prawie stoi w miejscu.A dlaczego nie możesz tego ptzełączyć?? Powód jest prosty-nigdy nikt tego nie używał, bo żadko kto to potrzebuje.Podobne problemy często występują z wajhą od przekaźnika, nie tą od przełączania z 540 na 100 tylko tą drugą zwiększającą obroty wałka zależnie od obrotów skinika.Jeśli ktoś miałby jakieś pytania dotyczące mf z serii30 i nowszych słóżę pomocą o ile będę tylko potrafił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin80wlkp

 

Dzięki za odpowiedż . Potwierdziłeś to co i ja myślałem o przełączaniu tej dżwigni na ślimaka .

Mam jeszcze jedno pytanie : przy wyłączonym zapłonie po wciśnięciu sprzęgła zapalają mi się dwie dwie lampki , jedna to ta na dole która pokazuje jak ustawiona jest skrzynia ( żółw czy zając ) a druga na konsoli , taka czerwona z rysunkiem małego kola zębatego .Po uruchomienu silnika kontrolka na pulpicie gaśnie i nie zapala się ani nie mruga , od czego ona jest , (może przedni mast?)

 

z góry dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek20 : ta kontrolka z małym zebatym kułkiem jest od ciśnienia oleju w układznie hydraulicznym ta obok bardziej z prawej od zapchania filtra hydraulicznego. z poważnaiem pasiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...