Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

to jest tylko zużycie paliwa na 1 kilowato godzine. trzeba to pomnożyć przez liczkę kw silnika i chyba coś tam jeszcze...

było kiedys w top agrarze.

napewno 120km zetor spali mniej niż 190km ursus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danych sobie nie wymyśliłem, wziełm je z oficjalnych stron zetora i ursusa. Jak nie wieżysz to sam zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko jaką normę spalin spełniają te silniki, niestety im nowocześniejsze tym większe spalanie duży silnik też powinien mieć mniejsze spalanie na kWh niż mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wituś;

 

Masz niezbyt właściwe informacje na temat sprzedaży ciągników w sztukach, oto poprawna klasyfikacja:

 

1> Pronar - 2347 sztuk

2> Zetor - 1982 sztuki

3> Ursus - 1811 sztuk

4> New Holland 1150 sztuk

5> John Deere 686 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy Ursus wpadnie na pomysł, żeby przełożenia w skrzyni biegów umieścić w trochę lepszym miejscu niż miedzy nogami? Przy moim wzroście odbywało by się to z regularnym waleniem czaszką w kierownicę - i znaczkiem URSUS na czole!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Wituś;

 

Masz niezbyt właściwe informacje na temat sprzedaży ciągników w sztukach, oto poprawna klasyfikacja:

 

1> Pronar - 2347 sztuk

2> Zetor - 1982 sztuki

3> Ursus - 1811 sztuk

4> New Holland 1150 sztuk

5> John Deere 686 sztuk

Nie wiem dokładnie w rpt napisali artykuł o zetorze i tam pisali, że ciągle jest pierwszy. Jeżeli dane które przedstawiłaś są prawidłowe to berdzo się cieszcze że pronar jest na pierwszym miejscu. Skąd masz te dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus zaczyna dopiero odgrzebywać to co zakupił w licencji od MF. Zakupili licencję na 12 ciągników. Potem zmniejszyli tą ilośc do 6. Pytanie: co to za złodziejska polityka. Informacje o tym na:http:http:////www.farmphoto.com/fpv2/message.aspx?mid=339222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znajomy planuje remont silnika w ciężkim ursusie i tak się zastanawiamy które zestawy naprawcze (tłok cylinder pierścienie) są lepsze zastanawia mnie tez fakt ceny że polskie zestawy sa droższe od słowackich czyżby były lepsze bo z regóły co droższe to lepsze jednak w sklepach proponują słowackie mówiąc że lepsze

jak ktoś ma jakieś doświadczenie to niech sie wypawie ewentualnie poda może innego prodycenta który jest naprawde dobry gdyż czasami jest dołożyć pare groszy i nieć spokój na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem w 1014 kapitalke to złożyłem czeskie i porównując z polskimi miały one płytsze rysy powstałe podzczas honowania zrobiłem 1500 mth i nic się nie działo rok 1999 wtedy one były tańsze od polskich

 

W 330 założyłem z z krotoszyna w 2000 roku a w 360 w 2002 mahle i w tamtym roku w 360 zwaliłem głowice zobaczyć jak wyglądają po pprzebiegu ponad 2000 mth 0 progów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to zetor jest na pierwszym miejscu w sprzedazy ciagników w Polsce i co najlepsze około 50% produkcji idzie do polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituś zachwycasz sie tymi ciagnikami jak nagą laską na focie a powiecmy sobie w prost ten ciągniki bedą i są do d****. Jedyne ciągniki jakie sie udały ursusowi to c-330,c-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 to może i tak ale nie 360

 

mnie ciekawi kto wzioł w łape że zrezygnowano z koncepji ciągników na bazie 330 , 4 i 6 garowych jak była dokumentacja gotowa a francuzi mieli zrobić na ich produkcję fabryke pod klucz a wybrano zakup licencji MF co podreperowało budżet anglikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich e-rolnikow

wg mnie c360 nie jest jaz tak udanym modelem... posiadam ursusa c 4011 z 68r, duzo pracuje wuja c360 i wiem ze c360 choc jest "udoskonaloną" czterdziecha to niestety jest mniej udana od pierwowzoru... po pierwsze resorowana os ( od sierpnia niestety jestz regenerowana sztywna, powod- wujek zaliczyl okazala lipe , po drugie troszke ekonomiczniejszy silnik( roznica w rozrzadzie) ktorego CAŁA moc mozna wykorzystac a i jeszcze jeden taki szczegol- jedna pompa hamulcowa z rozdzielaczem pod siedzeniem- dla ludzi umiejacych wykorzystac rozdzielne hamulce swietne udogodnienie nie wiem dlaczego z niego zrezygnowano zachwalam 4011 ale musze przyznac ze uklad kierowniczy zostal przerobiony na szescdziesiatkowski, takze wygodna kabina z sokólki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomianlem o najwazniejszym... 4011 ma inne, szybsze zwolnice- przy obrotach 2100(aktualnie max na pompie) 360 nie maja szans przez to ze jest szybszy jest jednak bardziej mulasty na poszcegolnych biegach ale np talerzujac 3 dostaje ostro w kośc a za talerzowka piekny widok a c 360 na 3 ma zapas mocy a na 4 nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wituś zachwycasz sie tymi ciagnikami jak nagą laską na focie a powiecmy sobie w prost ten ciągniki bedą i są do d****. Jedyne ciągniki jakie sie udały ursusowi to c-330,c-360.

Po pierwsze nie zachwycam się tymi ciągnikami bo są lepsze, a na miare ursusa to krok naprzód. Nigdy niczego nie skreślaj zgóry. Dobra rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wituś zachwycasz sie tymi ciagnikami jak nagą laską na focie a powiecmy sobie w prost ten ciągniki bedą i są do d****. Jedyne ciągniki jakie sie udały ursusowi to c-330,c-360.

Chyba cie posralo mowiac ze 330 jest udany a zastrzegam sobie ze posiadam go od nowosci i jedyna dobra czynnoscia jaka mozna nim zrobic to chyba to ze mozna nawet w miare szybko do sklepu po piwo pojechac a co do 360 to jakby miala przedni naped i gdyby te zwolnice nie wyly to nie kupywalbym trzeciego ciagnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cie posralo mowiac ze 330 jest udany a zastrzegam sobie ze posiadam go od nowosci

99% właścicieli 330 napisze że to bardzo dobry ciagnik. Pozostały 1% albo nie wie, że nie do wszystkiego można wykorzystać dany ciagnić albo po prostu nie potrafi go używać. Osobiście nie znam osoby niezadowolonej z trzydziestki... Sam wiem na co stać ten ciągnik i potrafię go we właściwy sposób wykorzystać, dlatego nie zgodzę się z nikim kto go krytykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie z nikim klocic kazdy ma wlasne poglady i trzeba to zrozumiec i z chcial bym sprzedal swoj ciagnik, prawda z tym ze co do awaryjnosci to takze nie mam zarzutow ale w tym ciagniku jest kiepska skrzynia(w tym sensie ze jast za malo przelozen)gdyby nie ten feler to bylby ciagnik naprawde dobry. a tak z zalem patrzalem jak moj sasiad sciga mnie T-25 z siewnikiem(ja tez sialem) az mnie korcilo zeby wsadzic 5 i pokazac mu czym jest 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyn toi prawda, że jest za mało przełożeń... najbardziej brakuje biegu miedzy 4 a 5 Ale za to ta skrzynia jest nie do zdarcia Pamietaj, że jeden szczegól nie decyduje o tym , czy dany ciagnik jest udany czy nie.... Patrząc całościowo pewnie sam przyznasz że to dobry traktorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...