Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

IVa siane po życie na zielonkę ok. 20 maja zbiór class jaguar ale spokojnie zetka bys zebrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście aby pokosić wcześniej jak porownie na 1 m rotacyjną zebrać zbieraczem i zakisić. Kolega dość wcześnie pokosił sieczkarnią pod koniec sierpnia bo się bał że napada i nie wjedzie wcale to mu jeszcze z pół metra urosła. Ale napadało i tak tego nie mógł ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas gosciu chciał forszmitką ale musiał z skr nająć claasa bo nie dawał rady.

 

czemu nie dawał forszajs rady mi się wydaje ż epowinno być lżej ciąć jak suchą kukurydze

 

 

Jak napisać w dopłatach jak zasieje 2 rz sorgo i 2 kukurydzy i takimi pasami będzie rosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza przecież trzeba się mocno przyjrześ aby się upewnić że to nie kukurydza. Najłatwiej luknąć na łodygę wychodzącą z ziemi jak jedna to kukurydza a jak wiecej to sorgo a tak to nie odróżnisz poza brakiem kolby. A najlepiej pół pola posiac jednym a reszte drugim i dookoła kosić. Niewarto przesiewać na przemian szkoda zachodu wcale sie sorgo nie położy. A jak już padnie to i kukurydzę też położy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będe siał na polu 200 m szeroko a na długości to duże różnice są i nie pasuje mi kośić dookoła , ale posiane 2/2 i razem koszone to super będzie wymieszane

 

pole jest 2 i 3 a klasy czarne , łączne i podmokłe miałem tam już 4 lata temu kukurydze ale w plonie głównym i była spoko

 

mie jeszcze nigdy nie położyło kukurydzy sąsiadowi to poległa i to nie na wolnym polu tylko blisko budynków

 

troszke zastanawiałem się co będzie jak tam sorgo urośnie konkretne czy nie wylegnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzies piachy to tam siej naprawdę warto sam w zeszłym roku tego doświadczyłem. Jak posiejesz na podmokłym to się licz że ponad 3 m wyrośnie. Ten kumpel o którym pisałem też tak miał to Jaguara 840 nie było widać nawet rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisać w dopłatach jak zasieje 2 rz sorgo i 2 kukurydzy i takimi pasami będzie rosła

 

przecież od tego roku nie rozpisuje się już na konkrętne uprawy tylko się je łączy w grupy. Troche informacji jest tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pytanie czy nasiona sorgo są otoczkowane

Napewno z cała odpowiedzialnoscia stwierdzam że nasiona Sorgo 506 sa otoczkowane.Kapitalnie plonowało w ub. roku.Posiadam fotki.Pozdrówka i wysokich plonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta kiszonka z sargo czym sie rozni od kiszonki z kukurydzy to jest to samo w smaku dla krów??pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVa siane po życie na zielonkę ok. 20 maja zbiór class jaguar ale spokojnie zetka bys zebrał

 

W jaki sposób doprawiłeś glebę po życie przed zasianiem sorga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak pod kukurydzę tylko siew po przejściu lokalnych przymrozków wiosennych bo niestety sorgo nie wytrzyma(nawet mozna przeczekać dla swiętego spokoju), oprysk po siewie bo nic niema po wzejściu(atrazyna lub odpowiednik) no i siew siewnikiem od buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...