Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:28 Wto 22 Paź 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 2211, 2212, 2213  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leon330

PostWysłany: 11:41 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leon330 napisał:
Wywóz obornika i mycie kurników!! Jeśli masz problem z ludźmi do pracy, nie wyrabiasz się czasowo, dzwoń a pomogę, mogę zrobić cały pakiet od wywiezienia obornika, przez zamiatanie, mycie, dezynfekcje a kończąc na gazowaniu, bądź wszystko oddzielnie... Mój tel 669871211
najlepiej dolnyśląsk i ewentualnie województwa ościenne... Mam jeszcze do sprzedania 5 klimatyzatorów ewaporacyjnych, użyte tylko raz, w stanie idealnym polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko

PostWysłany: 11:39 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co taka cisza
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 11:39 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywóz obornika i mycie kurników!! Jeśli masz problem z ludźmi do pracy, nie wyrabiasz się czasowo, dzwoń a pomogę, mogę zrobić cały pakiet od wywiezienia obornika, przez zamiatanie, mycie, dezynfekcje a kończąc na gazowaniu, bądź wszystko oddzielnie... Mój tel 669871211
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:11 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4.20 net spoko
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:37 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nic nie przywiozą może być dobrze do połowy marca, bo w styczniu było naprawdę mało wstawień. Ale przy tych cenach ryzyko, że coś przyjedzie mocno wzrasta. Za to w lutym (całym) wstawienia pójdą wg mnie na kolejny rekord wszechczasów jeśli chodzi o porównania miesięczne
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 18:32 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kiedy taka cena?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Tradytor

PostWysłany: 17:38 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wyjąłeś z kontekstu te w których trochę straszy em, potem pisalem wyraznie, ze w grudniu full obsad szczegolnie w okresie około- świątecznym, styczeń duzo mniej i sporo odwołań, ale nigdzie nie pisalem, ze na tyle mniej, zeby bylo 4netto.To prawda. Nie wierzyłem w taki wzrost.

A lato będzie upalne czy raczej chłodne i deszczowe ? Very Happy
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:55 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłeś na tej krzyżówce 4,2 netto dziś pod stołem dla niezorientowanych bo zamówienia na ubitego cza zrealizować
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:29 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjąłeś z kontekstu te w których trochę straszy em, potem pisalem wyraznie, ze w grudniu full obsad szczegolnie w okresie około- świątecznym, styczeń duzo mniej i sporo odwołań, ale nigdzie nie pisalem, ze na tyle mniej, zeby bylo 4netto.To prawda. Nie wierzyłem w taki wzrost.
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 12:59 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nawiasem mówiąc wylęgarnie robią specjalnie wylęgi na pełnej mocy w soboty w okresie świątecznym żeby zaspokoić popyt, to czego ma braknąć? Między świętami total full wstawień, po Nowym Roku to samo, cały styczeń podobnie, to gdzie tu braki?
Ehh tych chłopków to oni potrafią robić w wała

Ło jeszcze jeden. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 12:54 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Niestety ta masa która teraz powoduje taki korek i spadek ceny wstawia bezpośrednio przed Świętami i pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem, żeby to odwołać jest za pózno, bo kury w aparatach, więc czeka ich podobny kanał następnym rzutem.
Po Nowym Roku bezpośrednio wstawień też full. Jest sporo odwołań wstawień w drugiej połowie stycznia, tylko co to zmieni, może tyle, że sprzedazą po 2.90 zamiast po 2,70

Ooo następny. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 12:50 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jak mówiłem filut, wygląda to tak, że ta masa, która teraz zwala cene do 2.6-2.7 wstawia przed Świętami i pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem, stąd tam tyle wylęgów, kolejni (których jest równie dużo) sprzedający przed samymi Świętami obsadzą zaraz początkiem stycznia. To wszystko są już kury nie do odmówienia i są to wielkie fermy.
Czyli mają teraz rzut po 2.6- 2.7 i kolejny murowany po tyle samo. Czyli oddadzą cały zarobek z minionego roku. Bilans - rok pracy za darmo. Może coś im zaświeci w głowie. A może i nie. W każdym razie ciekawi mnie ich efekt skali przy 2.6-2.7
Pojedyńcze odmówienia obsad mogą być koło połowy stycznia, ale póki co ludzie się zastanawiają, każdy liczy, że to chwilowe i po nowym roku się zmieni

Ty mnie jednak nie skończysz zaskakiwać. Laughing Oto Twój wpis z początku grudnia na temat wstawień po nowym roku i pisklaku nie do odmówienia. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
robin

PostWysłany: 08:01 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Ciekawe ile płaci hodowcom Stoorteboom jak ich filet w Lidlu za 9,70 jest. Chyba że Krycha ma już wyłącznie swoje budy.
Płaci tyle po ile hodowcy zgodzili się dla nich hodować.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 19:04 Sob 16 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ile płaci hodowcom Stoorteboom jak ich filet w Lidlu za 9,70 jest. Chyba że Krycha ma już wyłącznie swoje budy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:03 Sob 16 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kto obsadził bezpośrednio przed lub w czasie Świąt (gdzie trabilem, ze jest duzo obsad) sprzedawal od 3.10 do 3.40, ten kto obsadził w pierwszych dwoch tygodniach stycznia zgarnie fulla. Wystarczyło mnie posłuchać, ale skoro nie chcieliscie, Wasza sprawa
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 16:22 Pią 15 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena będzie rosła na poniedziałek 4,10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
R2

PostWysłany: 07:18 Czw 14 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeśli teraz nie dojdziemy dlaczego tak jest cena idzie wciąż do poziomu normalnej .
Dziś 4 netto spokojnie osiągalne na wolnym rynku.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:42 Czw 14 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie dlatego Pytam ile to Procent na oko, te luzy.. 2/3/5?% Kurnikow ktore jest trudno ogrzac i starsze pokolenie luzuje.

Mamy 40-50 procent nadprodukcji, mamy zime gdzie budy ladowane sa na maxa, a TY medziu Napiszesz o pustkach..

Odpowiem Ci bo nie jestem 1-2-3 kurnikowcem I sprzedaje w skali roku czesto I gesto.

Wypchali, Rozumiesz? Wypchali Co wybili I masz cene. Takich sytuacji w skali roku jest naprawde Sporo jak TYLKo uslyszymy o wzmozonym popycie obcego Panstwa.

Nastepna sytuacja to bedzie przy Brexicie ale ALBO Bedzie dno DNA lub odwrotnie. Kwestia czy bedzie to twardy czy bedzie chwilowo przeskok na mega duze Ssanie.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 16:41 Sro 13 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są luzy na fermach co nie mają kredytów. U mnie na pięć w bliskiej okolicy 2 stanęły całkowicie. I to nie są obiekty po 15 tys. tylko większe. Ale fakt go głównie dziadki zwolniły bo nie mają kim robić.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 16:10 Sro 13 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://swiatrolnika.info/hodowla-i-uprawy/21-hodowla/5194-po-zablokowaniu-polskiej-wolowiny-ue-chce-zatrzymac-nasze-jajka-w-obydwu-branzach-bylismy-liderami

Dziwne, że o was zapomnieli. Zapewne do czasu... Wink
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:53 Sro 13 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje wypociny są skierowane od nastu lat do osób z jednym kurnikiem którzy albo trafia z cena albo nie a takich na rynku to może zostało z 3 % we dodatku dziadków . większość ma od 2-3 do nastu kurników i nikt nie wstawia w jednym czasie na wszystkie tylko odstępy 3-4 tyg i cenę zawsze na którym złapie . Jutro niektórzy płacą 4,2 net po cichu pod stołem
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:48 Sro 13 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiecie co mówicie. Mikołaj ceny nie przyniósł, ani cud się nie wydarzył, zresztą zobaczysz koncem marca/poczatkiem kwietnia, jak bedzie szla cała produkcja co się stanie z ceną w całym kwietniu generalnie
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 10:17 Sro 13 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie puste budy ? Medox ogarnij się trochę , takie mity to między bajki, Teściu ma absolutną racje , nieznaczna grupa hodowców zrobiła przerwę , i kolejny mit Medox większość hodowców , ja także wstawia wg harmonogramu i nie ważne kiedy będzie sprzedaż czy na święta czy po świętach. Musi być porządek HARMONOGRAM WSTAWIEŃ.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:46 Wto 12 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym Ty chłopie mówisz, ubojnie nie mają do kogo jechać bo tyle pustych ferm stało, a Ty mówisz o 2-3%?? Wyjrzyj Ty czasem z tego kurnika.
Dziś mi jeden człowiek powiedział, że ma w przyszłym tyg kur na dwa dni uboju, gdzie nie dzwoni, to albo obsada, albo zaraz obsada, albo za 2tyg obsada, bo wszystko stało
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 21:51 Wto 12 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie pytanie, co masz na mysli mówiąc "to co stało"" chcesz mi wmówić że są hodowcy którzy od Świat zrobili sobie przerwę?? Jaki to procent? 2-3?

Według mnie to chwilowy bum na tzw RPA, wypcha Cedrob ile wlezie i Stad rynek trochę sie wyczysci
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 2211, 2212, 2213  Następny
Strona 57 z 2213

Skocz do: