Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:00 Pon 9 Gru 2019

Pasze
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz0859

PostWysłany: 16:24 Pią 4 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietaj tylko, że premix 0,5-2% to premiksy mineralno-witaminowe, czyli jak mówi moja córka- piach.
Jeżeli masz dobrego doradcę to potrafi ułożyć skład paszy na własnych zbożach z udziałem śrut, białek i tłuszczy chronionych.
Tylko czy w gospodarstwie jest sens używać 2%?.
Premiksy farmerskie służą do produkcji pasz gospodarskich, wylocz się średnie zapotrzebowanie na poziomie np. w bydle 80-100 g na szt dziennie ( niektóre, których nośnikiem są otręby daje się i 200-250g dz/szt)
Wystarczy przeliczyć jakie jest średnie zapotrzebowanie na sztukę i w paszy dać tyle ile potrzebuje.
Zawsze jest jednak problem z poziomem mikro,makroelementów oraz witamin we własnej paszy- koszt takiej analizy podejrzewam jest stosunkowo drogi, a i tak będzie tyczył tylko jednej partii .
W drobiu i trzodzie będzie gorzej o tyle, że tam wchodzą jeszcze aminokwasy, probiotyki i chol....a wie co jeszcze.
Z zasady składy premiksów "farmerskich" są wypośrodkowaniem iluś tam badań i doświadczeń.
A zwierzę zwierzęciu nie równe. Bo np. moje krowy zżerają 20 kg kiszonki z kukurydzy, poprawiając 8 kg sianokiszonki, okraszając to 7 kg kiszonych wysłodek, zagryzając 3 kg kiszonego ziarna z jęczmienia, ocierając gębę 1 kg słomy pszennej, wciągając nosem -jedną dziurką 0,6kg śruty sojowej a drugą 0,8 kg śruty rzepakowej cymboląc tylko 26 l mleka. O resztę z cycków dba "worek" Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jan Frycz

PostWysłany: 11:01 Pią 24 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karoleksol89@o2.pl napisał:
Witam! Czy ktoś robi pasze dla drobiu na premiksach? i jak kształtuje się cena za tone? pozdrawiam

zależy jaka paszę chcesz ułozyć ceny premiksów 1,5-0,5% to wydatek od 6500 zł do 27000 zł za tonę do tego dochodzi kreda i fosforan oraz komponenty białkowe i kwas i zboże. Mieszalnia pasz zarabia na tonie pełnejporcji od 140 do 230 zł więć albo ma słaby skład albo cenę z kosmosu (zazwyczaj jedno i drugie). Jesli na premiksie zrobisz paszę za np 1500 zł /t to w mieszalni bo marudzeniu na pasze pod zamówienie policzą ci za taki sam skłąd lub zblizony ok 1700 zł. I jeszcze jedno. Jesli soja jestr droga to tym bardziej nie opłaca sie pełnoporcjówka. Przecież mieszalnia też nie daje białka z tajemniczego magicznego składnika który kosztuje mniej. Albo będzie proporcjonalnie drożej albo osłabi się skąłd za pomoca arachidu, rzepaku, słonecznika, maczki z piór a w skrajnym wypadku dosypia troszkę mocznika i przy analizie podstwaowej podniosą poziom azotu o pare procent i z wyliczenia zamiast rzeczywistych 16-17% b.o wykdzie 19-20%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaro8038

PostWysłany: 08:01 Pią 24 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Czy nie zauważyliście ostatnimi tygodniami popsucia się jakości pasz dla indyka ? Kilkanaście lat biorę paszę w GOLPASZU, a od kilku tygodni pojawiły się potworne problemy z biegunkami - czy jest podobnie u Was ? Co się dzieje na innych wytwórniach pasz. Lekarze wet. twierdzą, że problem występuje wszędzie i nie zalecają zmiany wytwórni, ponoć kupują zapleśniałe zboża na Ukrainie ? Proszę o opinie.
Powrót do góry
karoleksol89@o2.pl

PostWysłany: 17:32 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy ktoś robi pasze dla drobiu na premiksach? i jak kształtuje się cena za tone? pozdrawiam
Powrót do góry
Bee

PostWysłany: 22:18 Pon 25 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z objetosciowych mam kiszonki z kukurydzy i lisci buraka, do tego wywar gorzelniany z zyta.
soi nie stosuje, podaje makuch rzepakowy 200kg +800kg zboza.
A zadnych superkoncentrato, czy tez koncentratow nie trzeba? tylko witaminki?
pozdro i dzieki za zainteresowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JacekXXL

PostWysłany: 08:31 Nie 24 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od tego co masz w paszy objętościowej, ale tak na szybko to żeby zrobić paszę treściwą ok 18% białka to dajesz
25kg premiks witaminowy (firma dowolna wybór wg uznania)
100kg śruta sojowa
200kg śruta rzepakowa
700kg zboże
może istnieje potrzeba uzupełnienia jeszcze czegoś np wapnia ale do tego potrzeba więcej informacji
dawka paszy treściwej zależnie od wydajności średnio ok4 kg/szt.
powinna wyjść wydajność śerdnia z obory powyżej 20l/dzień /krowę
Powrót do góry
Bee

PostWysłany: 14:31 Sob 23 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy ktos moze zaproponowac sklad paszy tresciwej dla krow mlecznych tak aby poprawic wydajnosc. Jaki skład ilosciowy poszczegolnych komponentow powinna zawierac jedna tona??
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mick017

PostWysłany: 18:09 Czw 7 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kamil 23"]
mick017 napisał:
wetman napisał:
Niestety, ale brakuje ci jeszcze białka. Młóto lub soja lub rzepak lub jakiś koncentrat. U nas robi się tak:
sanbul- 1 worek 25kg
lactoma 1 worek 25kg
protanilk 1 worek 25 kg
zboże 1*100kg
kwaśny węglan sodu 1,75kg
to wszystko mieszamy i dajemy 2*dziennie po 3kg na pysk.
Do tego po 5 kg móta na głowę. Wydajność wzrosła z 520 litrów co dwa dni do 850 litrów. Białko 3,25-3,3 a tłuszcz około 4,0.

Dajesz sanbula krowom mlecznym ???

a ile trzeba tak mniej wiecej weglanu dawac na jedna sztuke???
Powrót do góry
kamil 23

PostWysłany: 18:12 Pią 1 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="mick017"]
wetman napisał:
Niestety, ale brakuje ci jeszcze białka. Młóto lub soja lub rzepak lub jakiś koncentrat. U nas robi się tak:
sanbul- 1 worek 25kg
lactoma 1 worek 25kg
protanilk 1 worek 25 kg
zboże 1*100kg
Do tego po 5 kg móta na głowę. Wydajność wzrosła z 520 litrów co dwa dni do 850 litrów. Białko 3,25-3,3 a tłuszcz około 4,0.

Dajesz sanbula krowom mlecznym ???
Powrót do góry
mick017

PostWysłany: 15:52 Pią 1 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wetman napisał:
sanbul- 1 worek 25kg
lactoma 1 worek 25kg
protanilk 1 worek 25 kg
zboże 1*100kg

Witam kolege.Zastanawiam sie na kupnie weglanu sodu i widze ze ty go stosujesz mozesz mi powiedziec czy sa po nim jakies rezultaty i jaka jest jego cena?
Powrót do góry
jendrek78

PostWysłany: 09:06 Nie 25 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To muszę spróbować dodawac teraz sanbula jak mówisz ze niema ant. zobaczymy jakie rezultaty będą Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
wetman

PostWysłany: 23:45 Sob 24 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera, rozgadałem sie i nie napisałem tego co ważne. POSŁUCHAJ JENDREK78 NIE MA ŻADNYCH ANTYBIOTYKÓW W PASZACH DLA BYDŁA DOROSŁEGO!!!!!!! NIE MA I NIE MOŻE BYĆ!!!! W ŻADNEJ FIRMIE. Comprende??
Powrót do góry
wetman

PostWysłany: 23:39 Sob 24 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak powiedział przedstawiciel Sano to znaczy, że od nastepnego dnia chodzi już na piechotę a golfik stoi w Sękowie. Żarcie to oni mają dobre i wiedzy sporo, ale jeśli chodzi o reżim w firmie to jest przesrane. Ja chyba bym się nie zdecydował.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 20:15 Pią 23 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antybiotyk w mleku?? wydoił krowe po leczeniu i na karencji i głupio było się przyznać Very Happy a coś musi być winne Wink
Powrót do góry
jendrek78

PostWysłany: 19:12 Pią 23 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wetman słuchaj wiem otym bo na jednym ze spotkań z przedstawicielem SANO własnie otym mówił jak u jednego gospodaża wykryto antybiotyk i niewiedzieli skąd się wziol ,aż gospodaż się przyznał że dodaje Sanbull żeby miały lepszy apetyt i lepiej umięsnione Laughing .Niewiem ile on tego dawał i na ile sztuk ale przyczyna była własnie ,,sanbul''.A na ile ty dajesz sztuk bydła sanbulla,może na 50 to niewykazuje antybiotyku bo mała proporcja jest a może masz dobre plecy w mleczarni Rolling Eyes .Jeśli chodzi o energię dla krowy to w moim przypadku ja daję śrutę kukurydzianą lub suszone wysłodki,otręby żytnie lub śrutę żytnią ,sianokiszonkę,paszę pełnoporcjową(granulat)itp oraz okopowe,wynik jest pioronujacy, mleko tryska Very Happy a i co 3 dzień siano w pęczkach Wink Wink Pozdrawiam.
Powrót do góry
wetman

PostWysłany: 20:37 Czw 22 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj Jędrek78. Jeśliby sano dodawało do sanbula antybiotyk to kosztowałby on 40zł a nie 35zł. To po pierwsze. Po drugie gdzie słyszałeś aby jakakolwiek firma dawała do koncentratów dla opasów antybiotyk (jakikolwiek). Po tygodniu karmienia szlak by trafił wszystkie bakterie w żwaczu (i tylko kopac dołek) znaczy się bacutil. A sanbul jest po to żeby wyrównać braki energetyczne co przy żywieniu bydła jest podstawą. I akurat sanbul tej energii troche ma + witaminki wychodzi taniej niż dołożyć protamilku. Pozdrowienia.
Powrót do góry
jendrek78

PostWysłany: 18:20 Czw 22 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wetman napisał:
sanbul- 1 worek 25kg
lactoma 1 worek 25kg
protanilk 1 worek 25 kg
zboże 1*100kg

Witam kolege Wink słuchaj proporcje bardzo ładnie podałeś tylko że jak dodajesz ,,sanbul'' dla krów mlecznych to musisz pamietać że w mleku może wystąpić antybiotyk.Niepolecam dodawania dla krów sanbula wiem że krowy są okrągłe i ładnie zapasione ale to jest dla opasów jak wiem Wink Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
wetman

PostWysłany: 21:54 Wto 20 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sanbul- 1 worek 25kg
lactoma 1 worek 25kg
protanilk 1 worek 25 kg
zboże 1*100kg
Powrót do góry
wilk

PostWysłany: 13:51 Wto 20 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie może mi ktos podpowiedzieć w jakich proporcjach zrobić miesznine paszy dla krów mlecznych: Zakupiłem soje, kredę pastewną i witaminy (DOLPAWIT Ca MULTI Dla krów wysokomlecznych Ca:P = 5:1)
do dyspozycji mam jeszcze własna śrutę zrobiona z pszenżyta, jęczmienia i owsa.

Napiszczcie mi w jakich ilościach (po ile kg poszczególnej paszy) mam to połączyć tak aby w sumie wyszło mi 100 kg całości.
Powrót do góry
Charążka Witold

PostWysłany: 17:08 Pon 19 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dobrze zrozumiałeś. Dawkę możesz zwiększyć jeżeli dajesz b. dużo kiszonek i takich kwaśnych jak opisałeś, ale za bardzo nie przesadzaj. Exclamation
Powrót do góry
kris

PostWysłany: 18:45 Nie 18 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pół szklanki na dzień. To rozumim, że ćwierć na jeden odpas.
Powrót do góry
Charążka Witold

PostWysłany: 16:34 Nie 18 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję przeważnie w okresie zimowym gdy krowy dostają duże ilości kiszonek.Soda zapobiega kwasicy żołądka, poprawia im apetyt, przedewszystkim pozwala na utrzymanie odpowiedniego ph a zarazem pożytecznych bakterii w żołądku. Ja daję pół szklanki na dzień na krowę.
Powrót do góry
kris

PostWysłany: 15:14 Sob 17 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy stosojecie kwasny weglan sodowy w żywieniu krów mlecznych. Pytam bo się zastanawiam kiszonka z kukurydzy wyszła mi zbyt wilgotna(szkoda było czekać z powodu gaści czworonożnych) i przypuszczam ze jest bardzej kwasna jak powinna.
Powrót do góry
SILWER 105

PostWysłany: 16:51 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam możecie podać jakieś namiary gdzie kupujecie dodatki paszowe mogą byc pojedyncze skladniki np kwasny weglan sodowy kreda pastewna witaminy minerały lub jakieś mieszanki
Powrót do góry
kris

PostWysłany: 20:07 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Którą z firm polecacie Nutrena czy Agrocentrum. Chodzi mi o pasze dla krów mlecznych.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: