Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, trzeba spuścić olej.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać jaki zamiennik filtra do hydrauliki można użyć w mf-ach.zamiast płacić 400 zł za oryginalny filtr do mf-a zapłacicie jedyne 90 zł. Efekt identyczny,filtr pasuje idealnie a 300 zł w kieszeni.Ja osobiście i wielu moich znajomych mających mf-y stosujemy te filtry już kilka lat.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Zwracam się do was z prośbą. Interesuje mnie jakiś używany Massey z mocą ok 80 km. Do tej pory nie mialem do czynienia z tą marką więc nie wiem jaki to móglby byc model. Moglibyście mi coś polecić? Z góry bardzo dziękuje. I jeszcze jedno. Jak wam się sprawują te ciągniki? Jakie są ich bolączki? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ. To pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Mike 80 KM ma MF 3060 a jak sie sprawuje to poczytaj posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin80wlkp mi jest potrzebny filtr hydrauliki do MFa 3060 a do ogółniej wiadomości takie same są we wszystkich z serii 30xx gdzie go mozna dostać napisz to ogólnie na forum żeby wszyscy posiadacze MF-ów wiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin80wlkp. Podaj koniecznie typy tych filtrów hydraulicznych i gdzie je można kupić , chociaż ja już wybuliłem 407 zł za fletguarda to przyda to się na przyszłość . Może są też tańsze zamienniki filtrów powietrza bo za komplet też trzeba zaplacić prawie 300 zł. Z góry dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Należy udać się do sklepu z częściami do samochodów ciężarowychi poprosić o filtr od samochodu DAF XF-a, typ filtra W13 145/6.

Najlepiej po prostu wziąć stary filtr na przymierzenie.

Ten filtr od DAF-a jest trochę wyższy, ale to w niczym nie przeszkadza.Używam te filtry razem z kumplami już kilka lat i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do marcin80wlkp , a mianowicie jak się odpowietrza chamulce w MF 3125 1992r. Pytałem sznownych korbanków ale oni niestety niechcieli zdradzić mi tej tajemnicy. Moze ty znasz odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu pod bakiem są takie jakby kalamidki wkręcone z góry do skrzyni odpalasz silnik odkręcasz je i pompujesz pedałem od hamulca dopuki nie przestanie lecieć powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkownikow mf 30xx

do czego sluza 3 przyciski obok tego panelu z pokretlami oraz te 3 wajchy obok gdzie jest podnosnik jak wylacza i wlacza sie przedni naped co oznacza zielona kontrolka na ktorej widoczne sa osie ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

CZy tak samo odpowietrza sie hamulce w MF 3070 jak w MF 3115

jak nie to jak? Prosiłbym o szybko odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do uzytkownikow mf 30xx

do czego sluza 3 przyciski obok tego panelu z pokretlami oraz te 3 wajchy obok gdzie jest podnosnik jak wylacza i wlacza sie przedni naped co oznacza zielona kontrolka na ktorej widoczne sa osie ciagnika

Ten przycisk to włącznik półbiegu pod obciążeniem lub jak kto woli wzmacniacz obrotów lub przyśpieszacz, zielona kontrolka oznacza że przedni napęd jest wlączony a włancza się go pierwszym przyciskiem od góry a połbiegi 3, a blokadę mostu środkowym (chyba nie pomyliłem kolejności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko:

CZy tak samo odpowietrza sie hamulce w MF 3070 jak w MF 3115

jak nie to jak? Prosiłbym o szybko odpowiedz

tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ino ze ja tam nic na skrzyni pod bakiem nie mam wchodzą tylko przewody od chamulców do środka i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh ino ze ja tam nic na skrzyni pod bakiem nie mam wchodzą tylko przewody od chamulców do środka i tyle...
zachodzisz od tyłu ciągnika i tam gdzie wychodzą przewody od chamulców do środka tylko kilka centymetrów bardziej do tyłu ciagnika wystają śróbki z takim małym łebkiem i to jest to powarzaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no i zdjeściej coś trafiliśmy wspólnie ino ze znowu problem. Pare cm za przewodami są srónbki owszem ale ja od tego mam pociągnięte rureczki do zaworu. Proprostyu mam założoną pnmeumatyke. I niemogłem trafic dzięki masz dobrą flache u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Miron. Sluchaj. 3060 to świetna maszynka ale raczej nie na moją obecną sytuacje. Myśle raczej coś o kwocie do 30 tys PLN.... Powiedz ty mi, za tą cene to sie da jakiegoś sensownego MF 4x4 kupić? Może być nawet troche slabszy niz te 80 km. Nie wiem czy szukać dalej tego MF-a czy brać jakiegoś MTZ-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do uzytkownikow mf 30xx

do czego sluza 3 przyciski obok tego panelu z pokretlami oraz te 3 wajchy obok gdzie jest podnosnik jak wylacza i wlacza sie przedni naped co oznacza zielona kontrolka na ktorej widoczne sa osie ciagnika

Ten przycisk to włącznik półbiegu pod obciążeniem lub jak kto woli wzmacniacz obrotów lub przyśpieszacz, zielona kontrolka oznacza że przedni napęd jest wlączony a włancza się go pierwszym przyciskiem od góry a połbiegi 3, a blokadę mostu środkowym (chyba nie pomyliłem kolejności).

 

 

dzieki tylko ze ja mam mf 3050 electronic a we wczesniejszych postach czytalem ze electronic nie maja polbiegow a co do tyvh przyciskow (od gory) to na pierwszym nic nie jest narysowane na drugim jest kludka i tak jakby 2 zebatki a na trzecim rysunek taki jak na tej zielonej kontrolce od napedu to jak to w koncu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Mike przejżyj allegro napewno coś znajdziesz za 30 tys z MFa wybór nakezy dociebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napikał wcześniej kip.

Patrząc od góry: pierwszy przycisk-wzmacniacz momentu(przyspieszacz)

drugi przycisk-blokada mechanizmu różnicowego

trzeci przycisk-przedni napęd

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...