Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

kto jest z[ ANDRZEJEWA ] podlaskie niech się odezwie na pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym rozni sie autotronic od electronic wczesniej ktos napisal ze electronic nie ma polbiegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

jak odkreca sie pompe paliwową w mrf 3070. odkrecilem wtryskiwacze i pompe i nechce wyjsc

proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki miron już chmulce odpowietrzone. Ciągniczek lata jak nówka po tym remoncie chamulcy, pompy, sprzęgła, elektrozaworów i paru innych pierduł:) I doszłem do wniosku ze jak skończy się emisja ogłoszenia to go niesprzedaje... Pozdrawiam wszystkich użytkowników MFów:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie moj sasiad kupil mf 3095 ile on ma mocy i co o nim sadzicie?? podobno maja slabe skrzynie z ktorego mogl byc roku jesli dal za niego 40tys (tak mowi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiler666; z przogu w obudowie rozżądu jest dekielek na trzy śróbki odkręcasz i tam jest zabespieczenie przynajmniej tak jest w 3060 ale mysle że i e 3070 bo mają takie same motory odkręc ten dekielek i wdedy zobaczysz; z uznaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_rolnik;3095 mają w granicach 110KM w zależności od motoru czy zturbino czy nie a rok jest bity na felgach lub na baku paliwa ztyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie o MFy te z wcześniejszych lat. tak od 1996 jak one sie spisuje. Chodzi mi o ciagniki w przedziel mocy 90-120km. Ma ktos do takiego traktorka podczepiony ładowacz czołowy, jak to chodzi w takim zestawie??

 

Znalazlem ciekawa oferte Massey Ferguson z 2003 roku z orginalnym ładowaczem czołowym za 139 tys. zł. brutto. Gość mówi że niemiec sprzedaje bo miał problemy z bankiem. Co o tym myślicie. Oferta dosyć korzystna moim zdaniem, ciągnik posiada zaledwie 1000 h wiec jest praktycznie nowy.

 

Pytałem sie czy ciągnik nie jest zastawiony on powiedziel ze nie i to jest już jego własność.

Lecz zastanawia mnie to czy taki handlarz mógły mnie naciągnąc w jakiś inny sposób Nie chciał bym mieć takiej sytuacji że po jakims czasie po kupnie przyjeżdza do mnie ktos (np. bank) i zabgiera maszyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem. W moim MF 3050 przestał działać podnośnik. Przedni napęd i blokada działa. Jaka może być tego przyczyna. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Panowie mam problem. W moim MF 3050 przestał działać podnośnik. Przedni napęd i blokada działa. Jaka może być tego przyczyna. Proszę o poradę.[/ quote] zlewej stronu ciągnika podspodem zaraz przy tilnej osi są dwa elektrozawory na takim deklu jeden ugury drogi udołu na każdym ztych elekrrozaworów jest przycisk guzik tak zwane sterowanie ręczne podnosnikiem wciśnij i zobacz czy chodzi podnosnik jak podnosi to chydraulika dobra jak nie to elektryka padła prawdo podobnie czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal;;;;; zlewej stronu ciągnika podspodem zaraz przy tilnej osi są dwa elektrozawory na takim deklu jeden ugury drogi udołu na każdym ztych elekrrozaworów jest przycisk guzik tak zwane sterowanie ręczne podnosnikiem wciśnij i zobacz czy chodzi podnosnik jak podnosi to chydraulika dobra jak nie to elektryka padła prawdo podobnie czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAKAL;;;;; Massey Ferguson z 2003 roku z 1000 h moim zdaniem to kit ja ma 50 hektary i robie prawie 1000 motogodzin na rok a taki niemiec jak ma 100 czy 200 albo i wiecej ? CHYBA TYLKO DO KOŚCIOŁA NIM JEZDZIŁ !!!! CHBA ŻE LICZNIK ZE 3 RAZY SIE OBRUCIŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja okolice Bielska Podlaskiego. Prawdziwego stanu licznika w traktorze sprzedawanym przez handlarza to chyba nigdy nie ma No ale jeszcze trzeba stwierdzic fakt ze taki niemiec to jednego ciągnika nie ma w swoim gospidarstwie. Być może ciągnik prawocwał tylko z ładowaczem czolowym. Lecz to są tylko domysły. Gość powiedzial ze bedzie on w Polsce w Połowie stycznia i przebieg może byc troche wiekszy bo ciągle jest ten traktor używany. Jak bedzie to pojade i go dokladnie obejrze.

 

Ja mam Forterre z 2003r. i przez ten czas ma nastukane okolo 2000 h. Mam 110 ha i oprocz tego mam mtzeta i c-330

 

Przebieg moze byc cofnięty ale moim zdaniem na ten rocznik i tak ten prawdziwy nie powinien byc strasznie duzy. Bo jezeli w tym roczniku juz licznik sie przekrecił to co powiedzieć o tych ciągnikach ze starsztch lat które wbrew pozorów cieszą sie wiekszym zainteresowaniem u kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

Panowie mam MF 3060 od żabojadów a tam niestety nie używają do hamowania przyczep pneumatyki lecz hydrauliki .

Czytałem tu na forum że np. krzysiekmf ma pneumatykę , może ktoś zakładał sobie sam taki układ ? Jak to zrobić ? Czy w ciągniku jest miejsce na sprężarkę i gdzie ją zamontować , czy potrzebna jest butla i też gdzie się powinna znajdować , no i zawór gdzie się znajduje i czy wszystkie te części mószą być orginalne od mf-a czy może jakieś zamienniki ( cena ).

 

dzięki za odpowiedż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MF 3050 i prawdopodobnie w styczniu wstawiam go do mechanika i będzie mi robił instalacje pnełmatyczną, zakładam sprężarkę z własnym smarowaniem, no bo z centralnym trzeba było się podłanczać do silnika itp. ,Miejsce na butle to pod kabiną po lewej stronie patrząc od tyłu. Zawór będzie uruchamiany siłownikiem hydraulicznym podpietym do hamulców a ta to te same elementy to w instalacji -odolejacz, zwór bez., czujnik itd. Za robociznę powiedział mi ok 500, z częściami sądze że zmieszcze się w 1tyś., Sprężarka kosztowała mnie 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z przednim napedem w mf 3050 gdy uruchamiam silnik naped jest wlaczony po nacisnieciu przycisku naped sie wylącza jednak gdy wyłącze silnik a pozniej znowu go zapale naped wlacza sie sam wraz z uruchomieniem silnika(oczywiscie pozniej moge go wylaczyc) czy tak jest we wszystkich MF-ach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kip

 

Jeśli możesz to napisz coś więcej o zawoże , skąd wziąć taki zawór z siłownikim , no i jeszcze jak wpiąć sprężarkę , czy potrzeba jakieś dodatkowe koło pasowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miron za odpowiedz. Wczoraj rozebraliśmy przełącznik i go wyczyściliśmy. Po złożeniu zaczął działać (nie wiadomo jak długo) czy przełącznik mógł spowodować, że nie działał podnośnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z przednim napedem w mf 3050 gdy uruchamiam silnik naped jest wlaczony po nacisnieciu przycisku naped sie wylącza jednak gdy wyłącze silnik a pozniej znowu go zapale naped wlacza sie sam wraz z uruchomieniem silnika(oczywiscie pozniej moge go wylaczyc) czy tak jest we wszystkich MF-ach??

Nie wiem czy we wszystkich ale u mnie też tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprężarki to ja założyłem po lewej stronie silnika bez problemu zmieściła sie pod maską ,trzeba było tylko podstawe do niej dorobić i dodatkowe koło pasowe.Spotkałem sie również z wersją gdzie montowane były całe pedały chamulcowe z zaworami od polskich MFów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam pneumatykę w MF (jak go kupiłem miał). Mogę pomóc jak by co!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem;;;a gdy naped jest wyłaczony i wciskasz chamulec to tez powinien włączyć się napęd masz wszystko oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą dżwignią od włączania WOM nie mam przycisków tylko zaślepki w mf 3050 co powinno byc w tym miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tym miejscu 2 przyciski od podnośnika (góra, duł ). I obok są jeszcze 2 wolne miejsca zaślepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...