Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:03 Czw 1 Paź 2020

Pytanie odnośnie programu "Młody rolnik"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Zaremba

PostWysłany: 21:46 Sob 13 Sty 2007    Temat postu: Młody Rolnik Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę zmartwić wszystkich zainteresowanych. W myśl projektu Rozporządzenia przygotowywanego przez MINROL dot pramii MR jeżeli ktoś kupił ziemię przed złożeniem wniosku i wydaniem pozytywnej decyzji przez ARiMR jest wylkuczony z premii. Niezła zmiana w stosunku do poprzedniego programu.
Czyli każdy kto będzie miał poniżej 40 lat będzie mógł otrzymać premię po uzupełnieniu wykształcenia a osoby które naprawdę liczyły na te pieniądze i przygotowywały się kupując grunty zostają pozbawione dotacji.

Moim zdaniem jeżeli nie zwróci się na to uwagi to Rozporządzenie będzie bardzo krzywdzące.

Wszystkie osoby w podobnej sytuacji zachęcam do telefonów do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa tel.22 6232108; 22 4354883; 22 6231366
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszczaczek

PostWysłany: 16:27 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja skladam mlodego rolnika w marcu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Doradca_1

PostWysłany: 10:25 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Stanisław11 (A'propos Technika Rolnika)
Nie znam całej jego sytuacji (nie wiem od kiedy jest właścicielem) ale jeśli do tej pory się uczy to nadal może ubiegać sie o MR ale warunek - nie może korzystać z dopłat osobiście ani teraz ani wczesniej. jesli w zeszłym roku złożyl wniosek o dopłaty na siebie to juz w butach polegl.
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 19:37 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Re: Pytanie odnośnie programu "Młody rolnik" Odpowiedz z cytatem

barto14 napisał:
Mam 25 lat i ukończyłem liceum rolnicze. W wrześniu 2005 rodzice za ręte strukturalną przekazali mi gospdarstwo. Gdy ubiegałem sie (w 2005r) o 50 tys. z programu "młody rolnik" to w agganci powiedziano mi, że nie ma sęsu, bo brak środków:/ Sad . Ale też dostałem informacje, żę będe w 2007r. Czy w chwili obecnej moge sięubiegać o 50tys????? Posiadm więcej inż średnia wojewódzką. Licze na odpowied. Pzdr

małe szanse na uzyskanie wsparcie dla młodego rolnika, ale już nie takie rzeczy widziałem Very Happy
dlatego warto pytać np w odr
Sa też inne fundusze.
Wszystko zależy od ilości ha,stuktury zasiewów,rejonu kraju,planowanych inwestycji. itp itd
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 11:53 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doradca_1 napisał:
barto14:
Nie słuchaj bzdur tylko lej od razu. IX.2005 - I.2007 jaki to długi okres wiesz sam. A program nie ruszy wcześniej niż koło późnej wiosny - lata. Nie załapiesz się nie licz na to. Lepiej daj sobie spokój i spróbuj inne fundusze zdobyć: poplony (360-380zł/ha), zrównoważone (460zł/ha), stare sady (2200zł/ha) itd.
Technik Rolnik:
W Twoim przypadku radzę jeszcze trochę poczekać o ile cały czas uczysz sie w systemie dziennym a przejecie gospodarstwa nastąpiło w trakcie nauki i absolutnie nie składaj wniosku o dopłaty bezpośrednie 2007r.

Dlaczego ma nie składać wniosku o dopłaty obszarowe w 2007r?
A kto składał wniosek na obszarówkę w 2006r, skoro w 2005r przejął ziemię?
Jezeli nie złoży wniosku o dopłaty obszrowe w 2007r, a na Młodego Rolnika się nie załapie, to nie skorzysta też z inwestycji, czyli modernizacji? Mógłbyś to bardziej rozwinąć?
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 11:48 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz_farm napisał:
rolnośrodowiskowych prawdopodobnie nie będzie w 2007r.
Czy ktoś wie kiedy będzie termin składania wniosków na 2008 r

Jak to nie będzie?
Na rok2007(czytaj: rozpoczęcie programu rolno-środ w 2007r) wnioski były przyjmowane do końca sierpnia 2006r.
Na rok2008, już z nowego PROW-u, wnioski będą przyjmowane ( Wink )najprawdopodobniej do końca grudnia, a moze nawet lutego, a co.... Tak sądzę.
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 11:43 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz_farm napisał:
37 tys wniosków na Młodego rolnika w latach 2007-2013
37 tys/5 lat ( 2007-2013) =6 tys wniosków rocznie kraj
6 tys wniosków/ 2000 gmin w kraju = 3 wnioski na gminę
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
wniosek na Młodego rolnika ma być kompletny i ma być wypełniony bezbłędnie lub wypada w kolejki
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
zakładana jest ocena merytoryczna biznes planu
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Tak samo pomyślałem.
Wiadomo, że pieniązki przeznaczone na działania, które nie bedą sie cieszyły popularnością, zostaną skierowane na te bardziej popularne, bądź na takie, których nie ma w obecnym PROW-ie Shocked
To dopiero będzie zamieszanie, aż strach pomyśleć.
A KORUPCJA, jeden wniosek odpadnie, zeby mógł wejść nastepny(czytaj:swój).
A moze będzie inaczej i w całej Polsce te same przepisy interpretowane bedą tak samo? Very Happy
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 09:03 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

37 tys wniosków na Młodego rolnika w latach 2007-2013
37 tys/5 lat ( 2007-2013) =6 tys wniosków rocznie kraj
6 tys wniosków/ 2000 gmin w kraju = 3 wnioski na gminę
wniosek na Młodego rolnika ma być kompletny i ma być wypełniony bezbłędnie lub wypada w kolejki
zakładana jest ocena merytoryczna biznes planu
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 08:53 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnośrodowiskowych prawdopodobnie nie będzie w 2007r.
Czy ktoś wie kiedy będzie termin składania wniosków na 2008 r
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 08:51 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więcej informacji młody rolnik
sejm.gov.pl/prace sejmy v kadencji/dokument 1227/
projekt wsparcia obszarów wiejskich na lata 2007-2013
Powrót do góry
Doradca_1

PostWysłany: 08:20 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to: Sady tradycyjne, płatność niestety tylko od 5 do 40 arów powierzchni takiego sadu jak już pisałem przeliczając 2200/1ha. Generalnie podciągnąć pod to można wszystkie drzewka owocowe tworzące tzw. sad w starych gospodarstwach...
Powrót do góry
nemino

PostWysłany: 00:48 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: stare sady Odpowiedz z cytatem

doradco o co chodzi w tych starych sadach?
Powrót do góry
Doradca_1

PostWysłany: 09:51 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barto14:
Nie słuchaj bzdur tylko lej od razu. IX.2005 - I.2007 jaki to długi okres wiesz sam. A program nie ruszy wcześniej niż koło późnej wiosny - lata. Nie załapiesz się nie licz na to. Lepiej daj sobie spokój i spróbuj inne fundusze zdobyć: poplony (360-380zł/ha), zrównoważone (460zł/ha), stare sady (2200zł/ha) itd.
Technik Rolnik:
W Twoim przypadku radzę jeszcze trochę poczekać o ile cały czas uczysz sie w systemie dziennym a przejecie gospodarstwa nastąpiło w trakcie nauki i absolutnie nie składaj wniosku o dopłaty bezpośrednie 2007r.
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 21:00 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzisiaj pytałem się w odr i z tego co im wiadomo to ziemie będzie można dopiero mieć po złożeniu wniosku albo i nawet po przyznaniu pomocy
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 19:57 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mniejwięcej ten sam problem. Czy posiadacze gospodarstwa będą mogli się ubiegać się o premie dla młodego rolnika. Ucze się w ostatniej klasie technikum rolniczego, a o ile pamiętam to kiedyś było tak, że okres uczenia się w szkole nie był liczony jako czas prowadzenia gospodarstwa.
Powrót do góry
barto14

PostWysłany: 19:15 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Pytanie odnośnie programu "Młody rolnik" Odpowiedz z cytatem

Mam 25 lat i ukończyłem liceum rolnicze. W wrześniu 2005 rodzice za ręte strukturalną przekazali mi gospdarstwo. Gdy ubiegałem sie (w 2005r) o 50 tys. z programu "młody rolnik" to w agganci powiedziano mi, że nie ma sęsu, bo brak środków:/ Sad . Ale też dostałem informacje, żę będe w 2007r. Czy w chwili obecnej moge sięubiegać o 50tys????? Posiadm więcej inż średnia wojewódzką. Licze na odpowied. Pzdr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: