Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam upatrzony kawałek ziemi tylko nie wiem do kogo nalezy czy mozna w jakims urzedzie sprawdzic do kogo nalezy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znasz numer działki ewidencyjnej i obręb to idź do urzędu gminy albo do wydziału geodezji w starostwie, w obydwu mają te dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znależć jakiegoś rolnika z okolicy, co ma mapy i sie troche orientuje w pobliskim terenie albo poproś w gminie o mapę tego obrębu i sprobuj znaleźc ta działke (np. po jakichs charakterystycznych cechach - droga, zabudowania, las,rów, kształt działki, wymiary itp.). Możesz też zadzwonić do oddziału regionalnego ANR i zapytać o numery działek jakie mają w tym obrębie, być może to jest ziemia państwowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie: sasiad wydzerżawił 40 ha ziemi 4 ha pozostawił sobie wlaściciel i czy mozna gdzieś sprawdzić na jak długi okres podpisali oni umowe dzierżawy poniewaz nie ukrywam ze chciałbym spróbować kupic te ziemie (takie sa plany własciciela) po minieciu okresu dzierżawy. a czy jesli umuwili sie na "łapę" to trzeba to gdzies odnotowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten okres to chyba tylko oni znają no i ewentualnie notariusz, jak umowa była zawarta notarialnie; a jeżeli umówili sie na gebe to chyba ich sprawa - mogli zawrzeć umowe ustną

 

a co masz na myśli ze trzeba to gdzieś odnotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam upatrzony kawałek ziemi tylko nie wiem do kogo nalezy czy mozna w jakims urzedzie sprawdzic do kogo nalezy ???

 

1. Panie geo2, przecież EGiB udziela informacji tylko osobą zainteresowanym (użytkownikowi, właścicielowi ...) a nie osobą trzecim , urząd gminy posiada dane głównie dla celów podatkowych i nie może ich udostępniać osobą trzecim Jedymem rejestrem nawskroś jawnym są księgi wieczyste i tam należy szukać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wydzierżawic ziemie klasy od I do V od 100-300 hektarów chce sie zapytac czy macie jakies oferty ziemia musie sie znajdowac na terenie Polski> Jak macie jakies propozycje to prosze sie skontaktowac ze mna ..... dziekuje i pozdrawiam.....

 

 

przemasss@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wydzierżawic ziemie klasy od I do V od 100-300 hektarów chce sie zapytac czy macie jakies oferty ziemia musie sie znajdowac na terenie Polski> Jak macie jakies propozycje to prosze sie skontaktowac ze mna ..... dziekuje i pozdrawiam.....

 

 

przemasss@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny (słowo zostało usunięte) as sie znalaz który wali po kilka postów to takich pedałów jak ty to mam oferte ziemi plaza gdańska wody pod dostatkiem łatwo bedzie ci sie orać a jaki jeszcze bedzies z miał plon z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...