Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:03 Pon 1 Mar 2021

Wszystko o Massey Ferguson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 353, 354, 355  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gustlik

PostWysłany: 21:12 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eco ty byś się wystraszył jakbyś widział to co ja mam w skrzyni tylko dolewam;) Agri MP+ 2 bańki po 5 jakieś 30l Agro U i jakieś 15l Agro STOU wlazło już w ta skrzynie;) U handlarza wrypał mi w niego z 20l Agrolu - jakiegoś z niewiadomej bańki a oryginalnie chyba to "jakiś tzn jakiś gęstawy" był albo nawet od nowości;) Filtry były od nowości - silnik i skrzynia;] Olej w silniku chyba też nowość bo tak śmierdział.... no i silnik po zakupie był do kapitalki zaraz. Teraz ten Agro STOU leje;) bo na tym U są problemy w zimie a wiem że to na pewno on bo w bańce na polu wyglądał jak smar przy tych mrozach. A dolewam bo z tura mi trochę ucieka... Tzn tłoki maja ślady po młotku w 1 punkcie i tam przepuszcza.

Tzn moim się lepiej nie sugerować:] Ja to raczej jestem przykład "tego nie robić" chodź np przyczepy płucze przed podpięciem, A i jeszcze do zetora wlałem raz Agrol U:] Można uznać że hydraulika przestała działać:] A wycieki pojawiły się w takich miejscach że nawet nie wiedziałem ze tam są uszczelnienia;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eco-rol

PostWysłany: 19:50 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na czym aktualnie jeździsz Gustliczku?Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eco-rol

PostWysłany: 19:44 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolączę swoją opinię: Agri MP+ Castrol 10W40 - mam wrażnie, że robi się za bardzo wodnisty jak ciągnik dostaje w d... . Pisałem o tym wcześniej. I powtorzę, że jak był zalany wcześniej jakimś Agrolem (czyściutkim i na oko trochę gęstszym)), bo go spuszczałem po zakupie, to po pierwsze: lewarek przy zmianie biegów np. przy ciężkeij pracy chodził miękko, miękko się biegi zmieniały albo czułem wyraźnie zmianę pracy silnika gdy kierownicę skręciłem na maxa w jedną lub druga stronę. Po zmianie oleju na Agri zaraz w pierwszym dniu zauważyłem , że mniej wyczuwalne jest obciążenie, gdy kierownicę skręcam do końca. Akurat planuję wymianę, wybiorę inny - tak dla sprawdzenia - czy będzie jakaś różnica?
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 14:20 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista tych olei jest dość duża. W instrukcji jest jedna i jest podana norma jeżeli ta norma jest na oleju to się zgadza... Agri STOU 10W30 z tanich też bodajże jest.

Agrifarm Stou 10W30
Agro Stou 10W40 <- jak coś straszy na gorącym to lepiej ten.
Titan Hydramot 10W30
Total Multagri PRO-TEC 10W40
Platinum Multi Stou 10W40

Itd;) Starałem się te tańsze których nie ma w instrukcji resztę macie w instrukcji;)
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 14:11 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym olejem nie przesadzajmy znowu;) Oczywiście hipolu nie wlejecie ale Agro STOU śmiało można lać. To nie jest znowu aż taki cud;) Chodzi o to aby się nie robił płynny jak jest ciepły za bardzo i nie był zbyt gęsty jak jest zimny. Zbyt gęsty daje za duży opór nie mieści się w kanałach smarnych i nie włazi odpowiednio szybko i głęboko w łożyska i sprzęgła. Agro U - sam mam jakieś 80% tego w skrzyni jest trochę zbyt rzadki jak jest ciepły i poniżej -18*C się ścina - zmienia w smar.
Powrót do góry
marek mf

PostWysłany: 09:28 Nie 19 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie dynatrans nie jest tani, ponad 300 zł za 20l , to właśnie mieszanie olei przez wpinanie różnych obcych maszyn , dolewka AGROLU , hipolu albo co innego i to wykańcza skrzynie, najważniejsze aby wlać właściwy olej taki jaki powinien powinien być !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arkadi12

PostWysłany: 22:50 Sob 18 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieją się cuda bo każdy oszczędza na oleju Smile i co się z tym wiążę siada skrzynia Smile polecam Castrol Agri Mp plus 10w 40:)
Powrót do góry
Kris01

PostWysłany: 12:24 Sob 18 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ja wiem ,aby szybko wyjąć,dlatego też jak możesz to wym i grubość jego zmierz.U mnie wygląda na wydarty z dwu stron .DZiś dopasowałem segiery zabezpieczające dwa wsadziłem dało mi to prawie 4mm(stary milimetr po wytarciu z jednej i drugiej strony)teraz wałek jest spasowany może prawie bez luzu.Teraz tylko aby ni kapało.
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 07:25 Sob 18 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki tam ma być wyjmowany palcami bo się to wyjmuje aby prędkość WOM z 540 / 1000 zmienić:]
Powrót do góry
Kris01

PostWysłany: 07:08 Sob 18 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
calibra u mnie wadą wspomagania był filtr zasyfiony.

w tych mf cuda si dzieją,dobrze że u mnie tego elek.rewersa ni ma ,teraz mam zmieniać w skrzyni olej na DYNATRANS,a obecnie mam RENOLIN i obserwując tematy to chyba po zmianach oleju albo pomp dzieją się cyrki i ąż si wacham.

prosił bym aby ktoś zmierzył pierśćien zewnętrzny zabezpieczający wałka WOM(grubość)u mnie jest on taki śmieszny nie trzeba kleszczy by wyjąć go .Ma takie końćówki śćiskasz palcami i wyciągasz.dzięki z góry
Powrót do góry
samtech84

PostWysłany: 21:07 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawił się ostatnio problem z MF 8220 ze skrzynią Powershift dotyczący pracy rewersu. Otóż zmiana kierunku jazdy przestała być płynna. Ciągnik rusza z miejsca szarpnięciem nie zależnie czy do tyłu czy do przodu. Zmiana kierunku również odbywa się z szarpnięciami. Dzieje się to niezależnie od obrotów silnika i prędkości jazdy. Kiedyś na wolnych obrotach ruszał bez problemu, teraz załączenie jazdy jest tak gwałtowne, że silnik potrafi zadusić.
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 20:28 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo jeszcze raz widziałem brak uszczelnienia na płaszczyźnie pompa - klapa - takie super mechaniki zmieniały:]
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 16:02 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciężkie kręcenie to albo orbitrol albo woda nie olej;) Ale raczej orbitrol no albo powietrze w oleju tylko to na zimnym bardziej straszy.
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 16:00 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja chciałem tylko wtyczki;) I podróbkę zrobić:] Od podstaw tego modułuWink Jak coś to gg moje jest na forum;) I co umiem to pomogę ale nie wszystko umiem:)
Powrót do góry
eco-rol

PostWysłany: 13:54 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gustlik - moduł padł mi w 3 m-ce od zakupu. Całąhistorię opisałem na Forum gdzies 3-4 lata temu. Padł tak, że nawet próby regeneracji nie pomogły. Scalaki wymieniane, cuda, wianki i nic! Oficjalnie nowy u Korbanków wtedy nowy ponad 4 tys. z hakiem kosztował, a jak się stary zwróciło, to zwracali koło 1000, czyli z robocizną na 3300 mnie wyszedł Crying or Very sad Calibra - jak w banku masz nadal problem z ciśnieniem i olejem, ale ktoś mądrzejszy Ci wyjaśni - gdzie szukać
Powrót do góry
calibra25

PostWysłany: 08:58 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, gdzie mogę szukać przyczyny cieżkiego kręcenia kierownicą i problemów ze sprzęgłem jak się ciągnik ostro nagrzeje w polu ? Szarpie sprzęgłem, pompa nowa, nic innego się nie dzieje. Proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 07:04 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to moduł wymieniałeś? Maż może stary?;]
Powrót do góry
eco-rol

PostWysłany: 05:26 Pią 17 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No... Gustlik dzięki , sprawdzę ten pozycjometr, bo on po wymianie modułu inaczej leży niż "fabryczne" ślady są, a na dodatek, ten facio się trochę nagimnastkował przy nim i od samego początku tak mi się robi od czasu do czasu. No a z tymi klemami u mnie jest tak, że mam 2 aku i zdejmuję obie minusowe klemy, bo są od zewnątrz ale obie, bo jedna nic nie daje - dalej jest prąd na traktorze
Powrót do góry
marek mf

PostWysłany: 23:32 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Re: olej Odpowiedz z cytatem

tomasz_as napisał:
Koledzy poradzcie mi jaki mam kupić olej do skrzyni biegów MF 3060 autotronic z 92r jutro się wybieram zakupić, dodam tylko że traktor pracuje bez tura i w zimę raczej wcale nie jest użwany.
Pozdrawiam
DYNATRANS MPV 10W40
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 21:51 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A! klemę się zawsze 1 zdejmuje -:] No chyba że w C-330 tam to + tzn tą która idzie na "karoserię" chodzi o to że jak kluczem świśniesz po ramie a odkręcasz + to kupa "łognia" i brak włosów na ręce czasem może się zdarzyć.
Powrót do góry
Gustlik

PostWysłany: 21:47 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eco! czujnik położenia ci nie styka!:] Wyczyść styki czujnika modułu pogadaj kable;) No chyba że sam czujnik świruje;) Albo rewers chwyta?Razz
Powrót do góry
eco-rol

PostWysłany: 21:43 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkręć oba, olej prawie nie leci, weź na akumulator i sprawdzisz czy działają. Jak działają przepłukaj i zakręć i jak nic się nie zmieniło to chyba masz problem w module a do tego trzeba fachowca. Czasem u mnie ja zwiśnie w takiej pozycji, a elektrozawory działają (rewers piszczy, obie kontrolki mrugają), wyłączam prąd, ale na akumulatorach (zdejmuję całkiem klemy, plusowe lub minusowe) i po kilku minutach podłączam prąd i "wio" jedziemy:))
Powrót do góry
tomasz_as

PostWysłany: 21:09 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Koledzy poradzcie mi jaki mam kupić olej do skrzyni biegów MF 3060 autotronic z 92r jutro się wybieram zakupić, dodam tylko że traktor pracuje bez tura i w zimę raczej wcale nie jest użwany.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
marek mf

PostWysłany: 12:31 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexis napisał:
A i jeszcze te zawory są bezpośrednio na skrzyni czy obok tej dzwigni od biegów czy wysunięte na takiej blasze?
te elektrozawory masz na tym deklu od skrzyni a pomiędzy nimi jest pozycjoner który okręśla położenie rewersu przód lub tył jazdy , a tym samym zapalają się te diody oczywiście idzie to wszystko przez komputer ,jeżeli przestawiłby sie pozycjoner to diody przy odpaleniu migają na przemian i sygnał ciągły ale rewers działa i przerzuca by najmniej u mnie tak było ustawiłem pozycjoner i po kłopocie, a elektrozawór wkręcasz te nakrętkę na klucz 19 nie pamiętam dokładnie i możesz go sprawdzić miernikiem czy prąd przechodzi, sprawdź lwy i prawy a może wystarczy stuknąć delikatni może się zawiesił
Powrót do góry
alexis

PostWysłany: 08:26 Czw 16 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze te zawory są bezpośrednio na skrzyni czy obok tej dzwigni od biegów czy wysunięte na takiej blasze?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 353, 354, 355  Następny
Strona 33 z 355

Skocz do: