Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko pług ale inne maszyny siewnik (redliczki) talerzówka (talerze) heder (bagnety i kosa ) smar mieszany z olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ansu jak to zasechł ci smar ja smaruje na zime ŁT43 smarem i nic się nie dzieje nie zasycha a pług zimuje na dworze jak na krótko go zostawiam to olejem smaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja maluje ol;ejem przepracowanym i na wiosne odkładnie sa jak nówki :0 chopc oleju nie widac to pozostaje powłoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA TEZ STARYM ZURZYTYM OLEJEM I WSZYSTKO LUX JEST A JAK SIE NA WIOSNE WYTRZE OLEJ TO PLUG JAK NOWKA JEST CO POLECACIE DO 1014 JAKI PLUG BO MAM 4 SKIBOWEGO ATLASA ALE CHCIALBYM COS KONKRETNIEJSZEGO BO Z TYM ATLASEM TO ON LATA JEST COS TAKIEGO JAK ATLAS 5SKIBOWY??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JCO POLECACIE

Wyłączyć Caps Lock'a.

 

Doradźcie co kupić.

Pola III-V klasa, teren troszkę pagórkowaty. Ciągnik forterra 11441 110km Obecnie mamy atlasa czteroskibowego, ale chciałbym kupić pług obrotowy z wałem (mam tura, to sobie go będę woził ) Jestem gotowy wydać na taki pług do 20 tyś. Oczywiście myślę o używanym z zabezpieczeniami hydraulicznymi albo resorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kupowaliście może części do pługa w firmie Unirol? Ja wysłałem ostatnio lemiesz od swojego pługa obrotowego krone i za jeden dorobiony lemiesz firmy Unirol zapłaciłem 109zł. Jak na stronie jest opisane to powinienem na nich orać i orać. Macie może jakieś doświadczenia? Lemiesz ściągany chyba z niemieckiej firmy Frank kosztowałby 2 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od nich przy lemkenie zaje....ista sprawa warte tych pieniedzy.zaoralem ok 70 ha i dopiero dluta obrocilem a lemiesz ma wytrzymac 2 dluta jak narazie to farba sie starla z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Tzn. że dobrą inwestycję zrobiłem. A jeszcze powiedz mi jaki masz pług? Bo ja mam 4 skibowy obrotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki kupowaliście może części do pługa w firmie Unirol? Ja wysłałem ostatnio lemiesz od swojego pługa obrotowego krone i za jeden dorobiony lemiesz firmy Unirol zapłaciłem 109zł. Jak na stronie jest opisane to powinienem na nich orać i orać. Macie może jakieś doświadczenia? Lemiesz ściągany chyba z niemieckiej firmy Frank kosztowałby 2 razy tyle.

Ja też od nich miałem przy PHX to zrobiłem na nich przy suchym roku 80 ha. Teraz mam czeskie z "Agri" coś tam z dłutami to trzymają dłużej a cena porównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie mam 4-skibowego kvernelanda 48cm na korpus czy jest możliwe żeby ten płóg szedł ciężej od 5-cio skibowego B200 ktury orał podobną szerokością to jest około192cm. Mam ursusa 1634 i ledwo zipie z tyk kvernelandem a może mam ten płóg źle ustawiony??
ja też miałem taki problem tylko żą z trójką obracaną 3x35 mtz ledwie szedł z była to kwestia ustawienia pługa i lini ciągu po regulacjach mógł by ciągnąc 4 skibowy tylko podnośnik słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mógłby ktoś to dokładniej opisać? Ja w pierwszej kolejności ustawiłem pierwszą skibe żeby po obrocie tak samo orały potem na śrubie żymskiej żeby przud i tył orał równo i żeby niebyło widać różnicy między przejazdami. Co tam jeszcze sie ustawia?? Mnie terz sie wydaje że ten ciągnik powinien lecieć z tym płógiem jak strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linia ciągu jak jest zle ustawiona powoduje sciąganie ciągnika albo ku caliżnie albo na zaorane pole ja ją ustawiam za pomocą śruby i kilku otworów w ramie pługa a konkretnie to jest poto aby dostosować pług do rozstawu opon ciągnika miałem dobrze ustawioną szerokośc i wypoziomowany pług a mimo to ciężko się orało dopiero przestawiałem na tej śrubie i pomogło choć aby to ustawić musiałem się dwadni bawić teraz jak popatrzę do tyłu na pług to śruba rzymska jast prosto i przy obrocie tak samo przedtem przed regulacją to była albo w lewo albo w prawo stronę skierowana co swiadczyło o sciąganiu pluga musisz się pobawić u mnie jeden gość to rok pługi ustawiał aby dobrze orały nie mają problemów tylko posiadacze nowych bo mają tabele do ustawiania do każdej szerokości orki itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie nad kupnem pluga obrotowego IBIS XL CORN 3+1 waga niewiele ponad tone zapoyrzebowanie mocy od ok stu paru koni, plug ten bedzie wspolpracowal z ciagnikiem zetor 10540 jak sadzicie czy taki plug nie zarznie mi ciagnika?? dodam ze na ciagniku jest zamontowany ladowacz czolowy T-16 i zapiety jest do ladowacza w miejsce lyzki zestaw obciaznikow ok 300kg (zrobilem sobie uchwyt podpiolem wszystkie obciazniki ktore maialem w garazu i teraz mam fajna rzecz do dociazenia przodu ) plug jest nie jest az tak bardzo ciezki ma rame 120x120 fakt ze jest wysoki sadze ze zetorek powinien w polu go pociagnac ale jak bedzie taki zestaw zachowywal sie przy jezdzie no i nwaracaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM MTZ 82TS CHCE KUPIC PLUG TYLKO NIEWIEM JAKI OBROTOWY CZY ZAGON. GLEBY 3A,B. PROSZE O RADY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może małym druczkiem...?!?!?!

A co do pługa to moim zdaniem zagonowy 4x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki? myślałem o kvernelandzie lub b-201 4 skiby oba ładnie orzą i dobrze kryją. Musi byc ciężki bo mam problemy z orką jak jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem -mam JD6820 i IBISA 4 odkładnie xl problem polega

na tym że albo jest krzywo coś pospawany albo roztaw wewnętrzny między

oponami nie jest spasowany z tym pługiem.Zachowanie pługa wygląda tak

że jak odblokuje dolne napinacze cięgieł to zaczyna go spychac albo w lewo

albo w prawo i nie wiem jak bym kręcił to nic nie wychodzi.

Jeszcze jedno jak jede w jedną strone to kryje słabo a jak w drógą to o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go dokładnie wypoziomować (dwie śruby graniczne obrotu) żeby obie strony kryły tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodzi że i te dwie śruby pochyłu są dobrze ustawione tak

aby pług był w lini pionowej

a napinacze jak są luźne to wtedy znosi pług i regulacja 1 skiby ani

regulacja osi uciągu nic nie daje

a jak zrobie na sztywno to chociaż ciągnik idzie w lini prostej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki plug byscie poradzili do massey ferguson 2720 (147 KM), myslicie ze da sobie rade z 6x35cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że jak jade w jedę w jedną strone to spłyca orke a

w drógą pogłębia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sruby sa dobrze ustawione - a wine ponosza wieszaki od ciagnika ????(roznej długosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieszaki też są równe a napinacze z tego co wiem to powinny być luźne

żeby pług sam sie dopasowywał ale jak tak zrobie to albo go spycha w lewo

albo w prawo i jak mówiłem wcześnie regulacja 1 skiby i punktu uciągu

nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pługa z Uni. Wpadła mi w oko 3 obrotowa na resorze.

W zapotrzebowaniu mocy producent podaje 90km i więcej a ja mam Proxime 8441(81km) czy ktoś ma taki pług przy 80 konnym ciągniku.

Mam komplet dodatkowych obciążników ale co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...