Skocz do zawartości
barto14

Pytanie odnośnie programu "Młody rolnik"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 25 lat i ukończyłem liceum rolnicze. W wrześniu 2005 rodzice za ręte strukturalną przekazali mi gospdarstwo. Gdy ubiegałem sie (w 2005r) o 50 tys. z programu "młody rolnik" to w agganci powiedziano mi, że nie ma sęsu, bo brak środków:/ . Ale też dostałem informacje, żę będe w 2007r. Czy w chwili obecnej moge sięubiegać o 50tys????? Posiadm więcej inż średnia wojewódzką. Licze na odpowied. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mniejwięcej ten sam problem. Czy posiadacze gospodarstwa będą mogli się ubiegać się o premie dla młodego rolnika. Ucze się w ostatniej klasie technikum rolniczego, a o ile pamiętam to kiedyś było tak, że okres uczenia się w szkole nie był liczony jako czas prowadzenia gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pytałem się w odr i z tego co im wiadomo to ziemie będzie można dopiero mieć po złożeniu wniosku albo i nawet po przyznaniu pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barto14:

Nie słuchaj bzdur tylko lej od razu. IX.2005 - I.2007 jaki to długi okres wiesz sam. A program nie ruszy wcześniej niż koło późnej wiosny - lata. Nie załapiesz się nie licz na to. Lepiej daj sobie spokój i spróbuj inne fundusze zdobyć: poplony (360-380zł/ha), zrównoważone (460zł/ha), stare sady (2200zł/ha) itd.

Technik Rolnik:

W Twoim przypadku radzę jeszcze trochę poczekać o ile cały czas uczysz sie w systemie dziennym a przejecie gospodarstwa nastąpiło w trakcie nauki i absolutnie nie składaj wniosku o dopłaty bezpośrednie 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to: Sady tradycyjne, płatność niestety tylko od 5 do 40 arów powierzchni takiego sadu jak już pisałem przeliczając 2200/1ha. Generalnie podciągnąć pod to można wszystkie drzewka owocowe tworzące tzw. sad w starych gospodarstwach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej informacji młody rolnik

sejm.gov.pl/prace sejmy v kadencji/dokument 1227/

projekt wsparcia obszarów wiejskich na lata 2007-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolnośrodowiskowych prawdopodobnie nie będzie w 2007r.

Czy ktoś wie kiedy będzie termin składania wniosków na 2008 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 tys wniosków na Młodego rolnika w latach 2007-2013

37 tys/5 lat ( 2007-2013) =6 tys wniosków rocznie kraj

6 tys wniosków/ 2000 gmin w kraju = 3 wnioski na gminę

wniosek na Młodego rolnika ma być kompletny i ma być wypełniony bezbłędnie lub wypada w kolejki

zakładana jest ocena merytoryczna biznes planu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 tys wniosków na Młodego rolnika w latach 2007-2013

37 tys/5 lat ( 2007-2013) =6 tys wniosków rocznie kraj

6 tys wniosków/ 2000 gmin w kraju = 3 wnioski na gminę

wniosek na Młodego rolnika ma być kompletny i ma być wypełniony bezbłędnie lub wypada w kolejki

zakładana jest ocena merytoryczna biznes planu

Tak samo pomyślałem.

Wiadomo, że pieniązki przeznaczone na działania, które nie bedą sie cieszyły popularnością, zostaną skierowane na te bardziej popularne, bądź na takie, których nie ma w obecnym PROW-ie

To dopiero będzie zamieszanie, aż strach pomyśleć.

A KORUPCJA, jeden wniosek odpadnie, zeby mógł wejść nastepny(czytaj:swój).

A moze będzie inaczej i w całej Polsce te same przepisy interpretowane bedą tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rolnośrodowiskowych prawdopodobnie nie będzie w 2007r.

Czy ktoś wie kiedy będzie termin składania wniosków na 2008 r

Jak to nie będzie?

Na rok2007(czytaj: rozpoczęcie programu rolno-środ w 2007r) wnioski były przyjmowane do końca sierpnia 2006r.

Na rok2008, już z nowego PROW-u, wnioski będą przyjmowane ( )najprawdopodobniej do końca grudnia, a moze nawet lutego, a co.... Tak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
barto14:

Nie słuchaj bzdur tylko lej od razu. IX.2005 - I.2007 jaki to długi okres wiesz sam. A program nie ruszy wcześniej niż koło późnej wiosny - lata. Nie załapiesz się nie licz na to. Lepiej daj sobie spokój i spróbuj inne fundusze zdobyć: poplony (360-380zł/ha), zrównoważone (460zł/ha), stare sady (2200zł/ha) itd.

Technik Rolnik:

W Twoim przypadku radzę jeszcze trochę poczekać o ile cały czas uczysz sie w systemie dziennym a przejecie gospodarstwa nastąpiło w trakcie nauki i absolutnie nie składaj wniosku o dopłaty bezpośrednie 2007r.

Dlaczego ma nie składać wniosku o dopłaty obszarowe w 2007r?

A kto składał wniosek na obszarówkę w 2006r, skoro w 2005r przejął ziemię?

Jezeli nie złoży wniosku o dopłaty obszrowe w 2007r, a na Młodego Rolnika się nie załapie, to nie skorzysta też z inwestycji, czyli modernizacji? Mógłbyś to bardziej rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 25 lat i ukończyłem liceum rolnicze. W wrześniu 2005 rodzice za ręte strukturalną przekazali mi gospdarstwo. Gdy ubiegałem sie (w 2005r) o 50 tys. z programu "młody rolnik" to w agganci powiedziano mi, że nie ma sęsu, bo brak środków:/ . Ale też dostałem informacje, żę będe w 2007r. Czy w chwili obecnej moge sięubiegać o 50tys????? Posiadm więcej inż średnia wojewódzką. Licze na odpowied. Pzdr

małe szanse na uzyskanie wsparcie dla młodego rolnika, ale już nie takie rzeczy widziałem

dlatego warto pytać np w odr

Sa też inne fundusze.

Wszystko zależy od ilości ha,stuktury zasiewów,rejonu kraju,planowanych inwestycji. itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Stanisław11 (A'propos Technika Rolnika)

Nie znam całej jego sytuacji (nie wiem od kiedy jest właścicielem) ale jeśli do tej pory się uczy to nadal może ubiegać sie o MR ale warunek - nie może korzystać z dopłat osobiście ani teraz ani wczesniej. jesli w zeszłym roku złożyl wniosek o dopłaty na siebie to juz w butach polegl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zmartwić wszystkich zainteresowanych. W myśl projektu Rozporządzenia przygotowywanego przez MINROL dot pramii MR jeżeli ktoś kupił ziemię przed złożeniem wniosku i wydaniem pozytywnej decyzji przez ARiMR jest wylkuczony z premii. Niezła zmiana w stosunku do poprzedniego programu.

Czyli każdy kto będzie miał poniżej 40 lat będzie mógł otrzymać premię po uzupełnieniu wykształcenia a osoby które naprawdę liczyły na te pieniądze i przygotowywały się kupując grunty zostają pozbawione dotacji.

 

Moim zdaniem jeżeli nie zwróci się na to uwagi to Rozporządzenie będzie bardzo krzywdzące.

 

Wszystkie osoby w podobnej sytuacji zachęcam do telefonów do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa tel.22 6232108; 22 4354883; 22 6231366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...