Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem moją instrukcje tam jest napisane tak jak pisał marian Milwus superol cc SAE14W/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nowego MTZ 820 K. Czy mogę skorzystać z dofinansowania, jeżeli posiadam 19 hektarowe gospodarstwo a nie jestem ubezpieczony w KRUS-ie tylko w swoim zakładzie pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie serwa (stary układ wspomagania) a nie orbitrol to nalezy lać tam olej silnikowy bo coś się moze stać, juz dokładnie nie pamiętam co ze oleje te mogą się zmieszać (smarowania silnika z tym ze wspomagania), takze dobrze wam radze lejcie olej silnikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glizda70 - nie przepraszaj- na forum jest totalny bałagan, i znaleźć cokolwiek...tagedia.

 

u mnie orbitrol jest zalany superolem(tylko nie wiem ile oleju tam wchodzi) , jak i hydraulika . A w skrzyni biegów- o dziwo- hipol

 

O właśnie ,czy za napięcie taśmy wałka WOM odpowiada sprężyna (taki teleskop) znajdująca się przy dźwigni załączającej WOM( korpus tylnego mostu)?, czy trzeba pruć bebechy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bubu

Regulacja taśmy znajduje się w innym miejscu.Pod siłownikiem od podnoszenia narzędzi znajduje się taki mały dekielek z wystającym odpowietrznikiem

pod dekielkiem są tak jakby dwie wystające płetwy dwa motylki,należy jeden docisnąć który to sam zobaczysz ruszając dżwignią włączająca wałek.sam tak zrobiłem i przestał się ślizgać wałek pod większym obciązeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam MTZ 80 lub 82 w dobrym stanie technicznym. Może być ciągnik w latach od 89 do 97 roku. Jak ktoś z Państwa wie kto ma do sprzedania takiego MTZ to proszę o przesłane informacji na mój adres email: mariusz328@wp.pl

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badi - dzięki za odp. Wnętrze Mtz-a to dla mnie matrix..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Potrzebuje porady odnosnie MTZta.Kupilem wlasnie nowego 80 koni najubozszego prosto z Bialorusi. Chcę w nim koniecznie zwiększyć udzwig podnosnika. Jest zamnotowany chyba standardowy 100 mm, chce założyc 125 mm taki jak ponoc w modelu 1025 (tym 100 konnym), ale nie wiem czy zmiesci sie pomiedzy zbiornikami paliwa i nie wiem co z tymi wszystkimi dzwigienkami obok silownika. Czy zmiana na silownik 110 mm , ktory napewno sie zmiesci podniesie znacznie udzwig podnosnika/Czy ktos moze probowal przerobic Ruska na ten 125 mm silownik?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawiałeś wieszaki w otworach na ramionach, to trochę pomaga, udźwig zwiększa się o 10% oczywiście kosztem wysokości podnoszenia.

O inny siłownik to nie wiem 110 wejdzie na pewno, może lepiej dołożyć jakiś siłownik pomocniczy z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MTZ to nie widziałem, ale w ciężkich URSUSach tak. z jednej strony do końca ramienia u góry tam gdzie są cięgła od HITCHa, z drugiej gdzieś na dole do korpusu, tylko dobrać skok i podłączyć trójnikiem do przewodów od siłownika głównego. Może ktoś tu miałby fotkę czegoś takiego, albo by znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladalem sie w MTZcie i raczej nie ma mowy o zamontowaniu dodatkowego silownika pomocniczego. To jest bardzo specyficzna radziecka konstrukcja:)Ursus to inna bajka,tu jest wiele mozliwosci. Ale jesli ktos wie jak taki silownik zamontowac,to prosze o radę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marally kolego też mam takiego MTZa i najpierw musisz go dociążyć z przodu tak na 500kg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr spoko luz:)obciazniki odkupione ze zlomu od 1614 wisza juz z przodu MTZa:)czas na zrobienie hydrauliki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge znalezc artykulu w RPT o dodatkowym silowniku w MTZ. NIe mam numerow marzec/03, lipiec/03 pazdziernik/03 czerwiec/04 listopad/04. A sa tam artykuly (wg spisu tresci na stronie RPT) w ktorych moze byc opisany montaz silownika. Jesli ktos znajdzie, to prosze o podanie numeru. W innych numerach nie ma, bo sprawdzalem. Marcian, a moze bylo to zamieszczone w Topagrarze w dziale pomyslow rolnikow?pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w archiwum RPT – numer 03/2003 o temacie: Ulepszony MTZ. Jak ktoś posiada ten numer to sproszę sprawdzić czy na pewno jest w tym wydaniu mowa o siłowniku pomocniczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Potrzebuje porady odnosnie MTZta.Kupilem wlasnie nowego 80 koni najubozszego prosto z Bialorusi. Chcę w nim koniecznie zwiększyć udzwig podnosnika. Jest zamnotowany chyba standardowy 100 mm, chce założyc 125 mm taki jak ponoc w modelu 1025 (tym 100 konnym), ale nie wiem czy zmiesci sie pomiedzy zbiornikami paliwa i nie wiem co z tymi wszystkimi dzwigienkami obok silownika. Czy zmiana na silownik 110 mm , ktory napewno sie zmiesci podniesie znacznie udzwig podnosnika/Czy ktos moze probowal przerobic Ruska na ten 125 mm silownik?Pozdrawiam!
Posiadam MTZ82 i w momencie zakupu agragatu uprawowo-siewnego powstał problem z udzwigiem tego agregstu.Problem rozwiązałem montując dwa siłowniki od Ursusa 912 i zasadniczo zmienił się udzwig podnośnika Szczegóły na mojej poczcie rzepy@neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o dodatkowy siłownik w URSUS-ie, tak zrozumiałem kserkses-a ze o te fotki mu chodzi a atrykół wraz z kilkoma fotkami zamieszczony jest w RPT z grudnia 2006, w tym przedostatnim i nosi on nazwe "dodatkowe siłowniki" ale powtarzam mowa o ursusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...