Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

DO 31,12,2006 1A sprzedawałem po 0,24 i 0,24+ vat

 

od 2007 klijęci chcą płacić 1a-0,20 1b-0,18

 

podobno Ciechanów jest tego sprawcą

 

megakura napisał : "trzymać cene" tak ja opuściłem tylko o 0,01

 

pytam szanowne forum gdzie jakie ceny i czy japrawdę tak niskie

 

wasza odpowić da mi argumenty w ustalaniu cen przy rozmowach z klijętami

 

jeśli ktoś zna prawdziwe ceny z ciechanowa to proszę o notkę na ten temat

 

pozdrawiam i dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda że Ciechanów daje tanio towar. Jajka od Pana Przywitowskiego można kupić w Katowicach po 0,21 za 1A. Więc hurt je dostaje o grosz taniej.

Ja sprzedaje do hurtu 1A po 0,21-0,22 i jakoś idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlkp na ten tydzien daje po 1a 21 na miejscu mozna dostac po 20 a co do bylego ciechanowskiego co tam sie dzieje najlepiej zapytac Kolege Ekofarmera a jak chca po 20 to zaraz beda chcieli po 19 ale na ten tydzien jest po 21.Ilosc postow 13028

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIĘ KAŻDĄ ILOŚĆ:

 

3 -0,11

2B-0,12

2a-0,14

1B-0,16

1A-0,17

 

TEL 505 027 781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE W NOWYM ROKU.

Przeczytałem właśnie wszystkie wpisy i jednoznacznie mogę stwierdzić fakt.

To prawda,że ciechanowskie opusciło cenki wiecej aniżeli w innych rejonach.Sam sie zastanawiam czemu tak sie stało.Mam fermy w ciechanowskiem i duzy kłopot z utrzymaniem średnio dobrej ceny poniewaz są tacy hodowcy którzy na dzień dzisiejszy sprzedają 1A po 20groszy,1B-18 a ja staram sie utrzymac cene 21,5gr za 1a.

Każdy klient który przyjeżdża sugeruje,że ten czy inny ma taniej.Wierze ze tak jest.Skoro chce rozdawać te cięzko zarobione grosiki i dać sie obciągać z ceny byle frajerzynie to jego sprawa.Tyle że przez jednego czy kilku debili w całym rejonie jest głośno ze tu najtaniej!

Nie ulegam plotkom handlarzy którzy mówili mi,ze jak bedziesz trzymał cene to sie zawalisz jajkiem.Oni wiedzą ze tu cena sztywna.Chcesz dobrego towaru a nie gnoju-musisz zapłacić!

Próbował już u mnie nie jeden tanio kupic a ja wciąż magazyny mam puste!

Towarek schodzi trochę słabiej ale nie ma na terenie ciechanowskiego zapasów.Więc rodzi sie pytanie,czemu opuszczać ceny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a - 0,17 dobre sobie...a moga byc z przed swiat wielkanocnych?

a tak na powaznie to mam nadzieje , iz nie dojdzie do takiej tragedi cenowej. poza tym mieszalnie wciaz podnosza ceny, w moim przypadku kaza sobie placic po 760, a jak u was koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja place w deheus 805 ale biore w workach dlatego tak wychodzi drozej (50zl drozej w workach)! wczesniej bralem z provimi ale oni podskoczyli z cenami juz do 880 (ceny oczywiscie netto) a kolego z jakiej ty bierzesz wytworni?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku

Każdy z producentów z którym rozmawiałem nie prognozuje większego spadku niż 2-3 gosze.(każdy uskarża się na wysoki poziom cen paszy)

Wiadomo każdy chciałby kupić jak najtaniej.

Ale dobry jakościowo towarek ma cene i chociaż można kupić taniej ja wole zapłacic grosz drożej i być pewnym tego czym handluje.

Jakość jakości nierówna.

Każdy z producentów ma swój sposób sortowania jaj, z reguły ci co są tańsi sortują na minimum wagi i może dlatego poźniej jest taka rozpiętość w cenach "takiego samego" sortu"

U mnie ceny identyczne jak podaje ekofarmer i gal

Pozdrawiam

PS KOGUCIK jak już kupisz daj znać odkupie o grosik drożej i dam transport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgroza!!!

 

W obrocie krajowym artykułami rolno-spożywczymi przedsiębiorca ma obowiązek zgłaszania wojewódzkiemu inspektorowi jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych, właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę zgłaszającego, podjęcia lub zaprzestania działalności gospodarczej w zakresie produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno – spożywczymi, zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

 

przedsiebiorca=producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwrocilem uwagi... produkcja tez.

czy ktos sie tam zglosil? pierwszy raz spotykam sie z informacja o tej instytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH.

KOLEDZY PRODUCENCI,MIEJCIE REKE NA PULSIE BO CHYBA COŚ JAK TO SIE MÓWI DRGA I TO W DOBRĄ STRONĘ.

DUŻO STAD IDZIE POD NÓŻ,JUŻ ZACZYNA BRAKOWAĆ DUŻEGO JAJA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Puls to ja mam odpowiedni szczególnie jak spoglądam na faktury za soje(900zł) i pszenice(700)

Ale widać chyba tylko ja tyle płace skoro inni sprzedają jajka o dwa grosze taniej ode mnie i mają sie dobrze.

W poniedziałek do Katowic przyjechały jajka z Ostrowa Wielkopolskiego w następujących cenach: 2A-0,15 1B-0,17 1A-0,19 brutto.

U mnie ceny są o dwa grosze wyższe i też sprzedaję. Ceny nie ma sensu opuszczać bo na zejście to nie ma wpływu. A ci producenci którzy nie potrafią szanowac swojej pracy niech oddają towar i po 5 groszy. Jak słusznie zauważył Kolega Ekofarmer to ich sprawa. Tylko szkoda że odbija się to na całym rynku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Remik powiedz mi, kto jest taki bogaty ze tak sprzedaje w tym Ostrowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam hodowcow.

Chcialbym sie dowiedziec jakie ceny sa na ten tydzien. Jak narazie to kiepsko z cena w porownaniu do pasz. Jest szansa ze cena pojdzie w gore? Jak tam u was z zejsciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Kogucik nie wiem dokładnie z której fermy była ta dostawa ale informacje które tutaj podaje są w 100% prawdziwe. Problem polega na tym że ten producent trochę sie przysypał jajkiem i w akcie desperacji wynajął transport bo swojego nie ma i jeszcze w takiej cenie puscił towar. A jak wiadomo wśród hurtowników takie wieści rozchodzą sie lotem błyskawicy i zaraz robi się presja na cenę. Znam takich cymbałów którzy dzien po Bożym Narodzeniu dzwonili i sami od siebie opuszczali o 3 grosze. To jest po prostu chore. A na spotkaniu w Brennej dwa tygodnie temu wszyscy opowiadali jakie to mają wysokie ceny. Tylko wystarczy pojechac na giełde do Katowic spisac numery z jaj i wiemy kto po ile puszcza. Ale przed innymi to nikt nie powie prawdy. Zakłamanie środowiska drobiarskiego nie zna granic. To by było na tyle.

I jeszcze jedno: Kolego Dudek538 jeśli chcesz sie czegoś dowiedziec to napisz tez sam od siebie dwa zdania na temat sytuacji w swoim regionie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdyby ktos potrzebowal to mam do zaoferowania:

 

2A-17

1B-19

1A-21

0-23

 

tel. 505 027 781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowych wiesci cena ma isc do goru i podobno strasza ze nawet sporo a ile w tym prawdy pokaza kolejne tygodnie. P.Mizgier skupuje czy bedzie skupowal jaja i wywozil do czechy wegier i dobrze placi a ile to pokaza kolejne dni.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Kolego Kogucik ja mam takie same ceny tylko coraz trudniej jest je utrzymać.

A oto ceny w jakich SPRZEDAJE giełda w Katowicach: 2A-0,15 1B-0,17 1A-0,19 0-0,21 S-0,23. Brakuje tylko małego jajka 2B i III.

Oby się sprawdziły prognozy Kolegi Galla i wreszcie coś ruszyło w góre.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Remika Jestem z lodziego i cena spadla o 2 grosze i co gorsza zejscie jest kiepskie, pare szkrzynek mam zapasu. Kolo mnie jest sporo ferm i niektorzy to juz galancie sie gotuja z jajami, a sie pytam jak sprawy sie maja bo mam czesc kur starych a pasze drogie i nie wiem co robic. Czekam na nowe informacje o wzroscie cen!! , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.

Owszem jest mały zastój w sprzedaży . Przypominam producentom , że styczeń nigdy nie był inny. Bez paniki "kochani". Konsument jest "wyczerpany" finansowo. Wszak w grudniu oferowano taką gamę kredytów konsumpcyjnych , że wydawałoby się , co pieniądze leżą na ulicy i nie ma ich kto podnieść. Kosze towarów wyjeżdżały z H-Marketów , zjadło się i teraz cisza.A spłacać trzeba.

Pszenica po 700 zł. Oj żeby nie było protestu rolników w maju, bo nie ma kupca i ceny na pszenicę. Wiem , że podpisywane są kontrakty importerów różnego kalibru na import z Niemiec.W tej chwili idzie pszenica z Czech i Słowacji.Cena wysoka ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam forum

mam zapytanie czy ktoś zna ceny jaj 2-a 2-b 3-a 3-b

 

a i czy w cenach jaj są jakieś zmiany

 

na podlasiu od tygodnia stabilizacja 1-a , 0,18 0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak slychac cos o cenie do gory z tego co wiem to juz coraz wiecej hodowcow cos napomina

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...