Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nowy na tym forum

Chce sie poradzic doswiadczonych uzytkownikow Otoz mam zamiar kupic mtz (z tym ze to bedzie stary egzemplarz z 85 roku) Jutro jade do faceta obejrzec sprzeta I tu moje pytanie- na co zwrocic szczegolna uwage, jakies wrazliwe miejsca, wycieki itp? Ponad 20 lat robi swoje ale czy wazne wtedy jest tez przebieg? Ile mth jest w miare jak na ten ciagnik? Bede wdzieczny za jakas odpowiedz pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz na forum na co zwracac uwage przy zakupie MTZ,ale kopiuje i wstawiam zebys nie szukał.

"przede wszystkim na prace silnika: kolor spalin na wolnych obrotach i pod obciązeniem, stabilność pracy, dźwięk silnika na wolnych i szybkich obr., temperatura, potem skrzynia biegów - czy nie wyskakują biegi?? czy chałasuje podczas jazdy nawprost przy skręcaniu na każdym biegu. działanie sprzęgła, poziom oleju wszędzie tam gdzie powinien być, działanie ukł. hydraulicznego, przecieki duże małe czy tylko pocenie sie przy max obciązeniu, działanie przedniego mostu - sprzęgła przciążeniowego oraz załaczającego. hamulce. działanie WOMu. układ kierowniczy luzy - gdzie i jakie??, sprawność wspomagania. blokada i na końcu kompletność wszystkich elementów wyposażenia oraz oświetlenie, wentylacja itp.. Myśle ze najlepsze roczniki to z lat '80. Sąsiad ma z 88 i nidgy przy nim jeszcze nic nie robił, ostatnio wymienił wtryskiwacze i teraz załuje bo nierówno chodz na średnich obrotachi i musi dać pompe do naprawy. po drodze wymienił ojej w zwolnicy przeniego mostu na gęstrzy zeby nie wyciekał i to wszystko.... bezproblemowy ciągnik a obrabia nim ponad 30 ha"

Jest to napisane przez uzytkownika "Gość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powqinien być dobry, jeśli nie jest za ciężki, bo co jak co, ale podnośnik w MTZ do najmocniejszych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze podnosnik najlepszy nie jest.ale powinien poradzic,co??ile obciazenia na przod dodatkowo??przemyslałem sprawe z 4.20 i stwierdzilem ze moglby miec ciezko i by wiecej palił.co o Tym sadzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem ile to może ważyć

Mam gruber KOS 2,6S i trzeba przyznać że bez dociążenia jest ciężko ( waży 1060kg), ale daje radę - bo już z uprawo-siewnym to bez dociążenia nie da rady. To nie powinno być tak długie, ale ciekawe ile waży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1600kg bedzie wazyc.a nie siadzie mi naped ja np bede orał non stop na wlaczonym z obciazeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie coś koło 1000kg prosta rama ,siłowniki z przodu ,brony lekkie ,walki też zgrabne.tylko zęby swoje już zrobiły.. Mtz powinien go szarpnąć .Najlepiej,jak byś miał możliwość sprawdzenia jak rusek będzie sie z nim zachowywał- Nie kupuj w ciemno !

Czy chodzi Ci o orke z dociążeniem? nowsze modele mają delikatne dociążenie, a w starszych można było tylne koła podnieść do góry na dociążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli waży ponad 1200 kilo to MTZ może nie dać rady go podnieść, musisz to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item157959267_agregat_uprawowy.html

co sądzicie o tym agregacie??

będzie dobry do MTZ82??

Mam taki agregat RAU39 MTZ 82 daje rade.Tylko jeszcze po świeżej orce go nie testowałem ,kupiłem go tuż przed siewem pszenicy ,uprawia fajnie tylko wałki załażą na siebie gdy buja na uwrociach .Do jazdy po drodze musze ściągać skrzydła pasem bo troche jest za szeroko. tak go przywiozłem z niemiec.

http://images14.fotosik.pl/36/1c14a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze zmieniam temat ale Eryko miałes mi przesłac fotki pneumatyki we władku! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem w sumie to jest BIG;) Mam mtz 82 ts 96r. Coś stało sie mi ze skrzynią biegów ;( A dokładniej w trakcie orki przełączyłem na biegi polowe tzw. wolne. Po skończeniu orania chce powrócić na biegi szybkie tzw szosowe. I tu zonk ;( nie moge przełączyć z biegów polowych na szosowe, wogóle nie moge wbić szosowych nie chcą "wejść" co może być przyczyną czy ktoś sie z tym spotkał???? Musze jeździć na polowych a jak wiecie to bardzo uciążliwe. skrzynia w mtz 82 ts jest troszke inna niż w zwykłym bez turbo. Jeden "mechanik" poradził mi żeby rozłączył napęd i rozkręcil korpus z którego wychodzi wałek atakujący od napędu( to jest przy skrzyni) i wtedy będe widział co jest grane w skrzyni ale nie wiem czy można to sobie od tak odkręcić nie wiem czy ro wogóle tak łatwo będzie odkręcić ??? jak to jest zbudowane?? POMOCY ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podniesieniem problemu nie powinien miec.no takiej mozliwosci nie bedzie zebym sprawdzil czy rusek pojdzie z nim.

 

S-piotr:masz hydraulicznie rozkladanego??zrob fotki jak normlanie stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj luk sorry zapomnialem.mogłes mi przypomniec.jutro wezme aparat i zrobie.co dokladnie chcesz widziec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a wie może ktoś coś na temat punktów sprzedaży części do MTZ w okręgu krakowskim lub na terenach woj. świętokrzyskiego/malopolskiego. kupiłem niedawno MTZ[rocznik 87] i jest w nim sporo do naprawy. jeżdżę po agromach ale tam części do MTZ jak na lekarstwo. Ciągnik ten wydawał się w dobrym stanie... ale tak go sobie naprawiam i dochodze do wniosku że był w rękach niezłego kata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem fotki układu pneumatycznego a szczególnie jak zamontowałes zawór hamulcowy i butle! Zróba jak najdokładniejsze fotki jakie ci sie uda dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem w sumie to jest BIG;) Mam mtz 82 ts 96r. Coś stało sie mi ze skrzynią biegów ;( A dokładniej w trakcie orki przełączyłem na biegi polowe tzw. wolne. Po skończeniu orania chce powrócić na biegi szybkie tzw szosowe. I tu zonk ;( nie moge przełączyć z biegów polowych na szosowe, wogóle nie moge wbić szosowych nie chcą "wejść" co może być przyczyną czy ktoś sie z tym spotkał???? Musze jeździć na polowych a jak wiecie to bardzo uciążliwe. skrzynia w mtz 82 ts jest troszke inna niż w zwykłym bez turbo. Jeden "mechanik" poradził mi żeby rozłączył napęd i rozkręcil korpus z którego wychodzi wałek atakujący od napędu( to jest przy skrzyni) i wtedy będe widział co jest grane w skrzyni ale nie wiem czy można to sobie od tak odkręcić nie wiem czy ro wogóle tak łatwo będzie odkręcić ??? jak to jest zbudowane?? POMOCY ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nie powtarzaj tego tematu napewno ktos odpowie.a probowales bez sprzegla przelaczyc??albo na polsprzegle??zobacz czy cos zgrzytnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zgrzyta nie chce wejść i tyle tak jakby była zablokowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak siła ile wlazło szarpałem kiedyś mi sie tak udawało ale teraz już nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MTZ robi sie coś podobnego jak jade na szosowych i chce przełączyć na polowe to daję gajge w lewo i do tyłu potem włanczam bieg a bestia nie jedzie jak puszcze sprzęgło i to wszystko sie tam bujnie to dopiero moge załadować polowe na maxsa i po tem biegi wchodzą miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...