Skocz do zawartości
Maciek

siew pszenicy ozimej

Rekomendowane odpowiedzi

A co z rzepakiem? Chce dać w pierwszej dawce 150kg/N , a na pszenice 100kg/N nie zaszkodzi? pierwszy raz będe ją stosowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy plaujecie pierwszyszy strzał azotu na zimówki w tym w tym Wiosenno-ziomowym sezonie:P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się z azotem nie spieszył - mrozy pewnie i tak przyjdą, a jak się dodatkowo zboza pogoni, tobędzie jeszcze gorsza lipa. Nic , kurcze, nie mozna zaplanować w tym dziwnym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie spiesze bo pogoda jest rożna zawsze daje z chwilą ruszenia wegetacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to przekonanie że ruska saletra "pali" rośliny. Pewnie ktoś zastosował na mokre zasiewy i wtedy efekt wiadomy. Technologia wytwarzania jest taka sama (Ruskie jeszcze nie wymyślili swojej) i nie ma obaw do jej stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem oferte z agroloku po 73 zł ruską stosowałem w 2004 roku i nic nie paliła ale lepiej jej nie siać co roku ma śmieszny kolor bo jest różowa

 

zamówiłem po 75,5 zł polską w big bagu całą naczepe dostawa koniec stycznia początek lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to będzie podobna do polskiej tylko gościu na chemi rolnej na studiach mówił że nawozy z tamtego źródła nie mają zazwyczaj tyle ile jest napisane generalnie mniej. Nie wiem czy to się zmieniło bo to opinia z przed 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różowy kolor zależy od wypełniaczy, które są stosowane w produkcji. Natomiast na workach było od razu oznaczenie, że zawiera 28-30% N. Natomiast kupowałem litewską (tylko lekko zaróżowiona) w cenie 680 zł/t pod ostatni pokos na jesieni. Teraz nie mam jeszcze cen na ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jest przyswajalna przez roślinę zależy od roztwory glebowego, nadmiar spowoduje wypłukanie, susza niepobranie składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tak jak wszystkie nawozy ale przy optymalnych warunkach jest lepsza od naszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest stosować saletry z dodatkami Ca i Mg. Dłużej się rozpuszczają i rośliny mają czas żeby je pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystej pszenicy nie uprawiałem już dwa lata. A azot stosuję w nawozach granulowanych i rozpuszczonych w opryskiwaczu - więc trudno mi wyliczyć.

Ogólnie ok. 120-150 kg saletry na ruszanie wegetacji wiosną, potem oprysk z mocznikiem, w fazie zwierania łanu ok. 75 kg mocznika lub 100 saletry (w zależności od pogody) i podczas oprysku na grzyby dodatek mocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czystej pszenicy nie uprawiałem już dwa lata. A azot stosuję w nawozach granulowanych i rozpuszczonych w opryskiwaczu - więc trudno mi wyliczyć.

Ogólnie ok. 120-150 kg saletry na ruszanie wegetacji wiosną, potem oprysk z mocznikiem, w fazie zwierania łanu ok. 75 kg mocznika lub 100 saletry (w zależności od pogody) i podczas oprysku na grzyby dodatek mocznika.

A jaka jest różnica pomiedzy dolistnym stosowaniem saletry amonowej a mocznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie napisałem dokładnie ale w międzyczasie powinien być przecinek i nawozy granulowane czyli:

w fazie zwierania łanu ok. 75 kg mocznika lub 100 saletry (w zależności od pogody) w granulacie.

Oczywiście saletry dolistnie się nie stosuje - efekt odwrotny od zamierzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos mi poradzi co lepiej wiosna dac na pszenice rsm czy saletre??

 

W I dawce saletra- RSM wczesną wiosną może być skrystalizowany i przymarzać w przewodach

W II dawce RSM- azot w formie potrójnej jest lepiej i dłużej oprzyswajalny przez roślinki

W III dawce saletra- RSM podczas rozlewania uszkadza liść flagowy, nawet przy zastosowaniu węży rozlewowych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...