Skocz do zawartości
jozekrej

otręby w zywieniu trzody

Rekomendowane odpowiedzi

mam putanie czy stosujecie otręby pszenne lub żytnie w żywieniu swiń i w jakiej ilości ja ostatnio daje żytnie w ilości 20% o efektywności takiej mieszanki nic nie migę napisać bo karmię tak około mieśiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy otreby stoja po 600 zł i ich brakuje- chociaz nie wiem kto je kupije w takiej cene????????????

 

a co do tematu to 20 % to stanowczo za duzo .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości otrąb w mieszance to uważam, że 18% to jest maxymalny udział w finisherze. Nie należy jednak uważać że otręba jest zła. Ona jest zła jak kosztuje 600zł ale kiedy jest w normalnej cenie to jest to jak najbardziej porządana bo w dobry sposób zbija nadwyżkę białka jak się pojawia w przypadku stosowania koncentratów. Pozatym dobrze reguluje perystaltykę jelit.

 

Pozdrawiam z Mazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatno kupiłem po 310 zł tona pszenne po 420 zł t ale to chyba mi sie udało kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otręby towar godny polecenia ale nie za 650 zł. ja osobiście stosuje w finiszerze 18% ale z dodatkiem 1,5-2% oleju doskonale to wychodzi miesność ok pasza sie tak nie pyli co wpływa tez w pewnym stopniu na zdrowotność. U nas żytnie 520 pszenne 550 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję otręby pszenne dla loch lużnych w ilości 45% +45% pszenżyta+10% koncentrat.

Lochy wysokoprośne i karmiące otręby pszenne 15%+35% pszenica+30% jęczmień+20%koncentrat.

Warchlak wogóle,a tucznik do15%oczywiście otrąb pszennych.Ale przy cenie 650zł/t należy to dokładnie przeanalizować,indywidualnie dla swojego gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ostatno kupiłem po 310 zł tona pszenne po 420 zł t ale to chyba mi sie udało kupić

To je sprzedaj po 600 a nie spasaj świniami przynajmiej coś zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...