Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące prasy WELGER RP15, jaka jest szerokość bala i jakie jest zapotrzebowanie mocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie dotyczące prasy WELGER RP15, jaka jest szerokość bala i jakie jest zapotrzebowanie mocy??

 

 

120x150 od 65 koni sąsiad słomę i siano robi zetorem 7211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta walcowa jest świeżo wymalowana (farba na walcach) ładnie wygląda ale przed upiększaniem napewno inaczej wyglądała i 5tys może była warta.dobrze obejrzyj perforacje na walcach bo snopek będzie się zatrzymywać jak jest zjechana i tylko spawanie drutów ci zostanie. pasówka spoko jak ma docisk hydrauliczny jak na sprężynach to zapomnij o niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta walcowa jest świeżo wymalowana (farba na walcach) ładnie wygląda ale przed upiększaniem napewno inaczej wyglądała i 5tys może była warta.dobrze obejrzyj perforacje na walcach bo snopek będzie się zatrzymywać jak jest zjechana i tylko spawanie drutów ci zostanie. pasówka spoko jak ma docisk hydrauliczny jak na sprężynach to zapomnij o niej

 

Może moje pytanie wyda ci są głupie, ale co to są te perforacje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytnie co sądzicie o prasie welger rp200 noże siatka rotor i czy 80km da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasówka spoko jak ma docisk hydrauliczny jak na sprężynach to zapomnij o niej

 

Możesz bardziej wyjaśnic o co chodzi z tym dociskiem bo jakoś nie bardzo łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za około 12 tyś kupie dobrą belarke np class rolland 44 czy coś podobnego i z jakimi kosztami remontu mam się liczyc?

Jakie pasówki są najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 12 tyś to raczej nie kupisz belarki claasa. No chyba cała do poważnego remontu. Taki Claas 44 to cena zaczyna sie od 16 tys wzwyż!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem Claasa 44s i powiedział mi cene 15 tys do negocjacji. Była w dobrym stanie ale mnie nie interesuje ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o prasie CLAAS Rollant 250RC z system MPS??? ma ktoś z Was taką prase?? jak są jej ewnetualne wady?? od dłuższego czasu poszukuje parsy claas rollant 46 RC ale znalazlem ostatnio wlasnie taką 250RC z 2001r w miare korzystnej cenie i teraz sie zastanawiem co wybrac czy 46RC czy 250RC + MPS.

 

P.S ostatnio kilka dni temu był u mnie diler co sprzedaje nowe maszyny i jak powiedzialem mu ze szukam takiej wlasnie prasy rolującej to gość mnie wymiał i ze te prasy to kompletna kicha, powiedzial ze najlepsze na świecie są prasy z warfamy i sipmy. . . no i oczywiscie jak bym u niego kupil nowe polska prase to da mi upust hehehe, swoją drogą to ciekawa ta jego opinia. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S ostatnio kilka dni temu był u mnie diler co sprzedaje nowe maszyny i jak powiedzialem mu ze szukam takiej wlasnie prasy rolującej to gość mnie wymiał i ze te prasy to kompletna kicha, powiedzial ze najlepsze na świecie są prasy z warfamy i sipmy. . . no i oczywiscie jak bym u niego kupil nowe polska prase to da mi upust hehehe, swoją drogą to ciekawa ta jego opinia. . .

jakby sipmy były takie dobre to ludzie nie zmieniali by ich na stare claas'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany. wybór padł na Welgera RP12 z perforowanymi wałkami (jak sie przekonałem niewszystkie mają) centralne smarowanie opony prawie nowe łańcuchy i koła zębate pochodzą jeszcze pare lat cena 15800zł.jak sie będzie sprawować powiem po żniwach . Jęśli ktoś jest zainteresowany to jest do sprzedania Deutz Fahr GP 2.30 z 97r za 23tyś moze jeszcze coś do utargowania ale stan techniczny super Wygląda na to że jest to jakaś prasa popokazowa łańcuchy jak nowe farba na kołach zebatych tylko niestety nie widziała garażu i farba jest wyblaknięta i rdza sie pokazuje .Ze wszystkich pras ktore ogladałem ta warta jest tych pieniędzy. Jest w niej troche elektroniki i nie sprawdzałem czy działa, ale jeśli ktoś był by zainteresowany to stoi tutaj http://www.rol-trans.pl/?id=oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o prasie CLAAS Rollant 250RC z system MPS??? ma ktoś z Was taką prase?? jak są jej ewnetualne wady?? od dłuższego czasu poszukuje parsy claas rollant 46 RC ale znalazlem ostatnio wlasnie taką 250RC z 2001r w miare korzystnej cenie i teraz sie zastanawiem co wybrac czy 46RC czy 250RC + MPS.

 

P.S ostatnio kilka dni temu był u mnie diler co sprzedaje nowe maszyny i jak powiedzialem mu ze szukam takiej wlasnie prasy rolującej to gość mnie wymiał i ze te prasy to kompletna kicha, powiedzial ze najlepsze na świecie są prasy z warfamy i sipmy. . . no i oczywiscie jak bym u niego kupil nowe polska prase to da mi upust hehehe, swoją drogą to ciekawa ta jego opinia. . .

Przyślij tego bohatera do mnie to go przekonam że jest w błędzie albo niech poczyta to forum.

Co do claasa to ten MPS całkiem niezły wynalazek. Już pisałem że ludzie psioczą na elektronikę w 250. Zawsze 250 będzie nowsza od 46. A za jakie pieniądze miała by ona być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o prasie D-F MP 125OC byłem na nią zdecydowany cena ok 79 tys.

Ale dziś odwiedzili mnie z agromixu i zaproponowali KRONE Round Pack 1250 Multi Cut w cenie ok 81 tys. w tym ze udzielają kredytu 30/70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na ok trzy 250RC wszystkie z MPS w cenie 42 tys, 46 tys i 48 tys zlych myslalem o tej za 48 tys jest z 2001 roku i wyglada jak nowa, zeębatki od łańcucha na walkacha jak nowe, gość mówi ze ma zrobione ponoć tylk 3000 balatów. Też słyszałem opinie ze jest duzo elektroniki w tego typu prasach ale czy cos poztym czesto sie psuje w tych prasach?? ten system MPS mi sie bardzo podoba, ponoć przy prasowaniu suchej slomy nie ma takiej mozliwości zeby bela staneła w komorze tak jak to sie czasem dzieje w zwyklej walcówce, dzieki systemowi MPS i RC bela jest bardziej i dokładniej zbita co za tym idzie to lepsza wydajnośc i lepsza jakoś sianokiszoki. Zauwałylem jeszcze ze prasy 250 mają inny kształt walcy ponoc w połączeniu z MPSem eliminuje to problem zatrzymywania sie bel w komorze.

Zastanawiam sie jedynie czy moj ZETOR 10540 da rade takiej prasie?? ponoć 100 KM dla takiej prasy to minimum zeby jako tako szla robota

Własciciel tych pras zaniepokoil mnie troche swoją opiniąna tema prasy rollant 46 RC, ponoćte pracy nie są przystosowane do pracy z rotorem i przez to zadko sie zadaża zeby taka prasa sproawdzaona miła w dobrym stanie technicznym rotor

Kurcze teraz mam powazny problem na co sie zdecydowac, rollant 250 RC z MPSem kusi mnie bardzo

 

P.S jak ja bym żyłl z wciskania ludziom polskich pras rolujących to też bym mowil wszystkim na swiecie ze te prasy sąnajlepsze na swiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LewY ja mam 46RC i rotor miejscami ma jeszcze orginalną farbę. Nic nie pogięte więc nie wiem co gościu miał na myśli.

LUK potarguj się z nimi bo mają naprawdę wysokie marże w Agromixie w Rojęczynie bo o nich piszesz? Znajomy mówił że kupowali w byłym PGR 2 kombajny JD. Rojeczyn miał jednego to pojechał do konkurencji Agroefektu kupił u nich drugiego JD i sprzedał Tym co chcieli te kombajny. Dowiedziałem się o tym od gościa z Agroefektu który u tych co kupowali te kombajny był i brali od niego nawozy. Mówił że jak popytał to Agromix zarobił na tym kombajnie z Agroefektu koło 10 000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki grzes podusze ich napewno a nie ma nik w twojej okolicy krone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...