Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

pronar nieprodukuje 90tsa tylko 80tsa jesli chodzi o 90km!!! JD i MF sie psuja to czemu tak wszyscy na tanie pronary narzekaja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze w moim MTZ 82 TS nie ma możliwości regulacji kąta wtrysku paliwa ostatnio dawałem pompe do regeneracji i nie mozne jej rzczej przestawic! Mam T25 i tam jest taka możliwośc ale tu takiego rozwiązania nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar23 myslalem o 90 km bo moze za jakis czas bedzie wiecej ha,chodzilo mi ogolnie o pronara ,co myslisz o turze na tym ciagniku,czy przednia os jest na tyle mocna,ja rocznie robie 500 balotow sianokiszonki.A jak sie twoj sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie z cała pewności da sobie jednak rade to nie jest taka zła maszyna! No jasne lepiej kupić jakiegos Classa bo ciągniki tej marki mają moim zdaniem najlepsze Tury i są nie do zdarcia! Ale przy tym Pronar z pewnością sobie poradzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Rafek 90 km bo myslisz przyszłościowo moze i masz racje.Mam znajomego kturu pracuje w agromie i jeszcze nie było przypadku aby nie wytrzymał przedni most w pronarze z ładowaczem czołowym ale to doś młode jeszcze ciągniki i wszystko morze sie jeszcze okazac mimo wszystko mysle ze spokojnie dał by se rade przedmi most wygląda na dośc masywny i wtrzymały .A co do mojego pronarka to powiem ze jestem zadowolony były doobne usterki ale wszystko usuneli na gwarancji niewielkie przecieki które usunołem sam wunikały one z niedokręcenia lub złego zamontowania np uszczelniacza. traktorek jest bardzo mocny i ekonomiczny ma oczywiscie kilka wad do których można sie przyzwyczić .Myślę że wybór Pronarka jest dobrym wyboremdobry ciągnik za w miare rozsądna cene Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi,bylem dzisiaj go dokladnie obejrzec i pojezdzilem sobie po placu nie jest to rewelacja ale za takie pieniadze niema co narzekac nie jest zly.ZA 82sa + tur{cale wyposazenie} zadaja 119000 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak za te pieniądzie i mam jeszcze takie pytanko ile kosztują w tym wyposarzeniu modele 82a i82tsa czy to tur pronarowski i gzie ten plac sie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ładnie, nie można było tak odrazu?

 

Według mnie im jest więcej biegów tym lepiej. Zawsze kt€ryś będzie pasował do wykonywanej pracy i warunków glebowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny Belarus kosztuje o wiele mniej. Ja kupowałem swojego w grudniu 2006. Jest to model 952 90 Km w turbinie zapłaciłem za nowego 78 000 zł a wiec o wiele taniej niż pronar a przecież to to samo, teraz dołoże tura za 22000 zł i całość wychodzi 100 000zł. w taki sposób zaoszczędziłem ok 20000 zł. A belarus jest lepiej zrobiony od pronara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy ta 18 biegowa jest lepsza. Ja mam 14 biegową jest z tego względu lepsza ze jest zsynchronizowana, mój znajomy kupił nowego pronara z tą zwykłą skrzynią i az boi się biegi przełączać tak zgrzyta , nowa maszyna , a te zgrzyty nie brzmią cudownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to model 952 90 Km w turbinie zapłaciłem za nowego 78 000 zł
PRONAR 82SA ma 82km, czyli jeszcze kilka tysiączków na minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy ta 18 biegowa jest lepsza. Ja mam 14 biegową jest z tego względu lepsza ze jest zsynchronizowana, mój znajomy kupił nowego pronara z tą zwykłą skrzynią i az boi się biegi przełączać tak zgrzyta , nowa maszyna , a te zgrzyty nie brzmią cudownie

 

no synchronizacia dużo daje i też trzeba na to patrzeć.

 

Kiedy u mnie kupiło się nowego u3512 (1993) to też biegi zgżytały ale po jakimś czasie przestały no i też kwestia wprawy podczas zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar23 ten sprzedawca jest w pomorskim za 82tsa chce ok.100000,jezeli chodzi o tura to jest pronaroski łc 1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam prosbe Jutro jade obejrzec mtz Poza T25 nie mialem z ruskimi do czynienia czy moglby kto podeslac mi fotki wnetrza z wajchami i do czego sloza? biegi to juz gdzies tu widzialem Chodzi mi jak wlaczyc walek gdzie (W JAKIEJ KOLEJNOSCI) sie zmienia predkosci obrotow wom, jak wlaczac polbigei czy jak przelaczac polowe/szosowe Wiem ze moze dla starych uzytkownikow to troche dziwna prosba ale bede wdzieczny za info Pozdrawiam na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wysokosci ma mtz 820 czy tam 82 chodzi mi o nowy model bo mam problem tzn nie wiem czy mi sie do garażu zmiesci:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 38 jest prawie taki san, nawet chyba o 3 cm nizszy bo ma opony niskoprofilowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...