Skocz do zawartości
wjacek

Wybory do powiatowych Izb Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie kto tak naprawdę jest uprawniony do głosowania w wyborach do Izb Rolniczych.

1.Rolnik płacący podatek rolny.

2.Domownik na kRUS-ie.

3.Żona rolnika (współwłaścicielka)

Kto jeszcze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa definiuje jasno - podatnik podatku rolnego - a więc wszyscy ci, którzy posiadają "zielony" odcinek z Urzędu Gminy. Nie ma tu mowy o domownikach (chyba, że są współwłaścicielami gospodarstwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos: Kto z Was startuje?

Ja jestem na etapie zbierania podpisów pod swoją kandydaturą - z resztą po raz trzeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

W celu uzupełnienia - oprócz osób fizycznych (rolników indywidualnych) prawo wyborcze mają płatnicy podatku od działów specjalnych oraz członkowie spółdzielni rolniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie z internetu dowiedziałem się, ze 4.02. będą wybory do Izb Rolniczych. Specjalnie rozglądałem się uważnie będąc ostatnio w Urzedzie Gminy i nie zauważyłem żadnej informacji na ten temat. Pytałem innych rolników, to nawet nie wiedza, ze sa jakiekolwiek wybory do Izb Rol.

Robern-jakoś wcale mnie to nie dziwi, ze startujesz.... Masz predyspozycje do polityki, podobnie jak JarekSz.

Robern teraz jesteś na urlopie? Napiszę wiecej w razie gdybym tutaj nie był do lutego-moim zdaniem wygrasz te wybory, tylko nie wiem kim później będziesz?

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem samorządowcem a nie politykiem - taka drobna różnica .

Od początku działam w Izbach i staram się żeby sąsiedzi z gminy mnie dostrzegali. Natomiast w UG wybory traktują jako zło konieczne - bo pracy trochę jest - ale pieniędzy nie bardzo - każdy stosuje spychologię...

Obecnie jestem na urlopie ... wypadkowym. Po prostu miałem bliskie spotkanie z krową - skutek trzy szwy na udzie i muszę się trochę oszczędzać. Na szczęście Ojciec (rencista strukturalny) teraz mi pomaga

Wiedza i udzielanie się społeczne - trochę nabyte - trochę wyuczone, trochę nabyte z krwią przodków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem samorządowcem a nie politykiem - taka drobna różnica .

Od początku działam w Izbach i staram się żeby sąsiedzi z gminy mnie dostrzegali. Natomiast w UG wybory traktują jako zło konieczne - bo pracy trochę jest - ale pieniędzy nie bardzo - każdy stosuje spychologię...

Obecnie jestem na urlopie ... wypadkowym. Po prostu miałem bliskie spotkanie z krową - skutek trzy szwy na udzie i muszę się trochę oszczędzać. Na szczęście Ojciec (rencista strukturalny) teraz mi pomaga

Wiedza i udzielanie się społeczne - trochę nabyte - trochę wyuczone, trochę nabyte z krwią przodków

Dla mnie to samorządowiec, czy polityk...na jedno wychodzi i zapewniam, ze dla wielu innych rolników i "nierolników" nie ma różnicy, ale jeśli ktoś w tym siedzi, to istotnie jest różnica.

Ja to widzę, np tak: najpierw doradca z Izby Rolniczej wypełnia wnioski rolnikom za darmo robiac dobre wrażenie(i jest poważany), a potem zaraz startuje do wyborów, np Sejmiku Wojewódzkiego? Mnie to nie dziwi

Nie mozna liczyć, że ktoś jest dobrym samarytaninem za darmo, niestety.

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba pracujesz w ARiMR? Jeśli tak, to masz małe szanse. Rolnicy nie lubią ludzi z Agencji.

Ale ja to w ogóle nie wiem, kogo sie wybiera i kim byłbyś,gdyby Cię wybrali. Może byś nas trochę uświadomił, jak to jest z tymi wyborami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zostanę wybrany - przez pomyłkę Krajowej Rady Izb Rolniczych, która w swoim kalendarzu napisała, że kandydatury można składać do 16. W rzeczywistości termin minął dzień wcześniej.

Nie nie pracuję w Agencji ani tym bardziej w ODR. Mam za to doświadczenie w prywatnym doradztwie i pracę w dwóch największych projektach przedakcesyjnych na polskiej wsi: Rozwój Prywatnych Gospodarstw Mlecznych w Turośli i Ochrona Środowiska na Terenach Wiejskich.

Do wyborów mogą startować ci, którzy żyją z rolnictwa (są płatnikami podatku rolnego). Stanowią samorząd rolniczy, który w polskiej rzeczywistości jest ciałem opiniującym różne "mądre" decyzje MinRol. Poza tym m.in. staje w obronie rolników, którzy mają do czynienia z ANR. W Izbie sporo jest ludzi, którzy aktywnie działają na rzecz zdobycia funduszy unijnych.

Z każdej gminy wybieranych jest (zazwyczaj) dwóch delegatów do Walnego Zgromadzenia, a ci wybierają władze powiatowe i przedstawiciele powiatu tworzą władze wojewódzkie. Od "jakości" ludzi działających w danej gminie dużo zależy i przede wszystkim - czy Izba jest dobrze postrzegana w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ze tak wypytywałem...i dzięki za informację.

jest takie przysłowie:"nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszło".

Widocznie nie było Ci pisane siedzieć, znaczy działać w Izbi Rolniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu

Jedynie żałuję, że z gminy wejdą z "automatu" (dwóch chętnych na dwa miejsca) "zasłużeni" działacze, którzy rozprzedali SKR, mleczarnię, GS i inne takie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich terenów startuje były marynarz , ktory zawinął do portu na stale (emerytórka) i szuka szczęścia w przestrzeni rolniczej. Szarmancki obierzyświat (opłynoświat) podoba się wielu gospodyniom. I podpisują listy (za męża też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...