Skocz do zawartości
czubaka

Układanie dawek pokarmowych.

Rekomendowane odpowiedzi

ja na razie używam josery, teraz mam na tydz. na próbę paszowóz sano.nie liczę na jakiś wielki wzrost wydajności, ale świetnie mi to ułatwia pracę i kto wie może się skuszę na zakup wozu, a co do produktów sano, to każda firma jest dobra jeśli hodowca ma jakieś elementarne wiadomości z zakresu żywienia i nie daje sobie wciskać kitu. i na koniec musze przyznać że skład ich premiksu topsan bije na głowe ten który teraz używam:(

 

 

 

tylko zastanów sie czy za taką cene mozna cos do tego worka wrzucic wiecej majac na utrzymaniu 120 golfów, tyleż samo ludzi będąc producentem szufelek i wiaderek i cudów na kiju w worku? sano to po prostu przereklamowane badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ZOTAR nie wiem jak ty ale ja mam w zwyczaju czytać te napisy na workach z premiksami i porównuje je z innymi, więc nie mów mi że piszą ściemę bo żadna szanująca się firma nie pozwoli sobie na wpadkę, bo czegoś tam nie było we worku. nie używam sano tylko josery ale to nie znaczy że potrafię tylko krytykować inne firmy,mam na to zdrowe obiektywne spojrzenie, którego tobie najwyraźniej brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wystarczająco dużo sprzedają, żeby kupować te golfy. Zazdrościsz golfów czy szufelek i innych cudów? Zobacz jakimi samochodami obecnie Hima/Koujidis teraz jeździ!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ZOTAR nie wiem jak ty ale ja mam w zwyczaju czytać te napisy na workach z premiksami i porównuje je z innymi, więc nie mów mi że piszą ściemę bo żadna szanująca się firma nie pozwoli sobie na wpadkę, bo czegoś tam nie było we worku. nie używam sano tylko josery ale to nie znaczy że potrafię tylko krytykować inne firmy,mam na to zdrowe obiektywne spojrzenie, którego tobie najwyraźniej brakuje

 

 

 

 

 

 

jak byś troszkę więcej wiedział kolego niż wiesz w tej chwili to byś milczał. niestety!!! więc zamilcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że potrafisz swoje myśli ubrać w więcej niż jedno zdanie, do tego strasznie nietreściwe, wiec wyjaśnij mi czego ja biedny nieoświecony kmiotek mogę się dowiedzieć od takiego guru żywienia i znawcy polskiego rynku paszowego jak Ty?

 

 

 

 

P.S.to był żart z tym guru jakbyś nie załapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że potrafisz swoje myśli ubrać w więcej niż jedno zdanie, do tego strasznie nietreściwe, wiec wyjaśnij mi czego ja biedny nieoświecony kmiotek mogę się dowiedzieć od takiego guru żywienia i znawcy polskiego rynku paszowego jak Ty?

 

 

 

 

P.S.to był żart z tym guru jakbyś nie załapał

 

 

 

pożyjesz, pomyślisz i będziesz wiedział. na tym etapie to już koniec. (na płocie było napisane (słowo zostało usunięte) - chciałem pomacać to mi dzrazga weszła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie czy kupno wozu paszowego SANO jest dobrym rozwiązaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze sa dosc awaryjne, szczegolnie te male. Poza tym sa dostepne innych firm. Niewykluczone, ze moze tansze i lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach 3 tyg. temu wóz sano Compact z taśmą wysypową.Tydzień to za mało żeby stwierdzić wzrost mleczności(chociaż w to raczej nie wieże specjalnie) ale pracę ułatwia znakomicie. Kumpel chce kupić 12 m3 z metaltechu mówi że jest w takiej samej cenie jak 10 m3 sanowski i ma solidne wykonanie, więc raczej sanowskiego nie wezmę, chociaż złego słowa nie mogę na niego powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy opasach i krowach w okresie zasuszenia (lub mniejszym zapotrzebowaniu na składniki - np. wydajności w granicach 3-4 tys. l) wystarczy dawka złożona z kiszonki kukurydzy i sianokiszonki w stosunku objętościowym 1:1. Warto przy tym pamiętać, żeby kukurydzę sypać na sianokiszonkę (a nie dawać osobno) i posypać ją jeszcze dawką kredy pastewnej.

 

dlaczego kukurydzę trzeba sypać na sianokiszonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki domowy TMR

A poważnie polepszasz pobieranie paszy i jej równomierność i nie dopuszczasz do chwilowego zakwaszenia żwacza - co z kolei przekłada się na lepsze trawienie i wyniki produkcyjne. Kiszonka z kukurydzy ma znacznie niższe pH od sianokiszonki (która jest w gruncie rzeczy obojętna dla treści żołądkowej) i powoduje zachwianie stabilności trawienia. Dodatek kredy podnosi pH i zapobiega powstawaniu m.in. ketozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki domowy TMR

Dodatek kredy podnosi pH i zapobiega powstawaniu m.in. ketozy.

No teraz to już chyba Pan przesadził w tej swojej radosnej twórczosci żywieniowca - amatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może powiesz w którym miejscu Szanowny Kolego limousine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może powiesz w którym miejscu Szanowny Kolego limousine?

Dodatek kredy wg specjalistów od zywienia bydła ma dwa zasadnicze cele:

- jako źródło wapnia

- jako bufor dla pasz o niskim pH

Nie znane są bezposrednie związki pomiedzy podawaniem kredy a zapobieganiem ketozie

Stąd Pańskie doradztwo ma charakter czysto amatorski, chociaż entuzjazmu dla tego typu działalności na tym forum należy Panu pogratulować

 

PS Nie jestem chcę być Pańskim kolegą nawet szanownym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketoza - schorzenie metaboliczne występujące u krów.

ZAPOBIEGANIE

Dawki pokarmowe wysokoenergetyczne przed porodem i po nim. Zapewnienie krowom ruchu i niedopuszczenie do przetłuszczenia lub wychudzenia w ostatnim okresie ciąży. Podawanie smakowitej, najlepszej jakości paszy w okresie okołoporodowym i w szczycie laktacji. Przy konieczności stosowania gorszej jakości pokarmu wprowadzić do dawki pokarmowej dodatki poprawiające jej strawność, np. specjalne kultury drożdży.

lub kredy w przypadku pasz i niskim pH - dopisek mój. To i jak z tą kredą będzie. Jak sam Pan napisał jest to bufor stabilizujący niskie pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszym buforem i to kilkakrotnie jest kwaśny węglan sodu, to jest udowodnione naukowo.polecam podręcznik do żywienia szczegółowego zwierząt tom.2 prof.Jamroz. Co do kredy to ma też właściwości buforujące, ale skoro węglan jest skuteczniejszy to po co kreda? Chyba jako źródło wapnia? Co do ketozy, to jak tylko zaobserwujecie, że krowa po porodzie nie żre, to jej podawać dodatki wysokoenergetyczne, nawet wlewać jak nie będą chciały normalnie.Dobrze jest jak te dodatki mają w swoim składzie niacyną bo ok 12g tej substancji dziennie skutecznie zapobiega temu schorzeniu, tylko jest taki problem że większość mieszanek mineralno-witaminowych zawiera jej zbyt mało:(.Jak ktoś wie gdzie by można to kupić w czystym składniku lub preparacie o wysokiej zawartości to niech da cynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Wielkopolanina

Wysłałem Ci info na pm dotyczace niacyny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że lepszym buforem może być węglan sodu. Jednak spróbuj go kupić u naszych wet. - masz tu wapno to sobie bilans poprawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwaśny węglan sodu możesz kupić w 25 kg workach po 45 zł za worek w każdym szanującym się składzie z paszami i komponentami do pasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jak najbardziej szczególnie z "SZANUJĄCYM SIĘ"!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w prawie każdym (jego cena w moim rejonie to od 1,20 zł/kg do 1,60 zł/kg) , poza tym w niektórych premiksach do pasz treściwych dla bydła też jest kwaśny węglan w ilości ok 30% a jest to zdecydowanie lepszy byfor. kreda tylko jako źródło wapnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa cena to większy zarobek dla sprzedawców, ale przyzwyczajenie silniejsze niż motywacja ekonomiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czk ktoś może nie ma co robić? Bo mam do ułożenia 7 dawek dla koni a nie zbyt mam czas i chęci. Może ktoś by mi pomugł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czk ktoś może nie ma co robić? Bo mam do ułożenia 7 dawek dla koni a nie zbyt mam czas i chęci. Może ktoś by mi pomugł?

 

mówisz i masz...

122 zł brutto 1 receptura, wystawiam fr VAT,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...