Skocz do zawartości
lagbart

Rolnicze oprogramowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programów dla rolnictwa najlepiej z pełną licecją lub darmowych i w języku polskim

Podawajcie strony[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki program warto go kupić??

 

Agronom 2005 S (do 100 ha) - WEEKEND NISKICH CEN

Promocje | Oprogramowanie dla rolnictwa

Producent: AgroPower Sp. z o.o.

 

Rodzaj przesyłki: Nośnik CD (bezpłatny do licencji)

 

Agronom 2005 to program komputerowy wspomagający zarządzanie produkcją roślinną w gospodarstwach rolnych.

Wersja S przeznaczona jest dla gospodarstw o powierzchni do 100 ha.

 

Program pomaga ewidencjonować wszystkie informacje dotyczące pól i przeprowadzanych prac. Dzięki analizom i raportom można szybko otrzymać informacje m.in. o opłacalności produkcji, użyciu środków ochrony roślin, nawozów, maszyn, ilości przepracowanego czasu pracowników i wiele innych.

 

Wizualizacja gospodarstwa - graficzne przedstawienie pól uprawnych i działek ewidencyjnych; wczytanie map w postaci elektronicznej, jak również z pomiarów wykonanych urządzeniem GPS.

 

TYLKO W TEN WEEKEND TANIEJ 33%. Oszczędzasz prawie 250 zł !!!

Cena poza promocją wynosi 732 zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapomnij o tanich i darmowych programach dla rolnictwa.

Z kogo jak nie z rolnika można ściągnąć niezłą kase?

Pozdrawiam wjacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego zapomnij o tanich i darmowych programach dla rolnictwa.

Z kogo jak nie z rolnika można ściągnąć niezłą kase?

Pozdrawiam wjacek.

 

 

Zgadzam się. Dobry program kosztuje minimum 1000 zł. A tak szczerze mówiąc to mnie udało się znależć tylko 4 programy do profesjonalnej obsługi gospodarstwa z produkcją roślinną: AgroNet, Elmid, Agronom i FarmWork. Podobno jeszcze można kupić JDOffice, ale gość od tego programu mnie olał i przez kilka miesięcy obiecywał spotkanie aż wreszcie sobie odpuściłem - nie wiem czy JDOffice jest po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapomnij o tanich i darmowych programach dla rolnictwa.

Z kogo jak nie z rolnika można ściągnąć niezłą kase?

Pozdrawiam wjacek.

 

Nie jestem rolnikiem. Chciałbym szanownym rolnikom przypomnieć, że nie tylko wy musicie coś zjeść i gdzieś się przespać w ciepełku. Czy Wy oddajecie swoją produkcję za darmo, czy staracie się wyrwać jak najwięcej.

Pozdrowienia.

A. M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to program do optymalizacji struktury produkcji przy ustalonych przez użytkownika technologiach. Produkcja roślinna i zwierzęca. Przy okazji robi kalkulację produkcji. Uwzględnia WSZYSTKIE zależności technologiczne.

 

Może służyć do analizy wpływu zmian cen na strukturę produkcji, analizy efektywności inwestycji.

 

Stosowanie programu ma sens przy złożonej strukturze produkcji. Jeśli ktoś ma monokulturę (kukurydza, kukurydza, wakacje, kukurydza), stosowanie go jest zwycięstwem nauki i techniki nad zdrowym rozsądkiem.

 

Program jest niestety bezpłatnu (jestem jego autorem).

B ył stosowany do takich analiz Zakładu Doświadczalnego IHAR w Radzikowie i do optymalizacji produkcji w chlewni.

 

Jeśli kogoś interesują bliższe informacje, proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "wjacek". Z pełnym szacunkiem dla Waszego Agronoma.

 

Jak dowiedziałem się z Waszej strony www, Agronom ma "coś" optymalizować. Nasuwa się pytanie "Co ?" i "W którą stronę (minimalizacja, maksymalizacja) ?".

Można minimalizować koszty, nakłady takie, owakie i inne (np. siła robocza). Można maksymalizować zysk albo kilka innych rzeczy.

 

Wyjaśniając dalej. Jeśli produkcja roślinna i zwierzęca są w jakikolwiek sposób powiązane ze sobą (produkcja paszy, obornik, gnojowica, produkcja energii) prawie nigdy nie otrzyma się takiego samego rozwiązania (czytaj struktury produkcji) optymalizując oddzielnie jedno, a później drugie.

Albo jedno albo drugie albo coś łącznego (np. zysk). Albo optymalizuje Pan zysk produkcji zwierzęcej albo w produkcji roślinnej albo sumaryczny. Jeśli są wspomniane wyżej powiązania, optymalizując wyłącznie produkcję zwierzęcą nie uwzględnia Pan czegoś z produkcji roślinnej i na ogół zafałszowuje Pan koszty produkcji roślinnej. Albo ja czegoś nie rozumiem, ew. nie doczytałem.

 

Następną sprawą jest jest algorytm optymalizacyjny. Brak informacji na ten temat. Oczywiście, można powiedzieć, że rolnika to nie interesuje. Ale co poniektórych fachowców od optymalizacji, a nieskromnie za takiego się uważam - tak.

 

Zwyrodnialstwa takimi jak analiza postoptymalizacyjna (co będzie, gdy zwiększymy stanowiska dla zwierząt o ... sztuk, co będzie jak wydzierżawimy ... ha ziemi) i przejście stąd do analizy efektywności inwestycji, to jeszcze jeden temat chyba już poza tą dyskusją. (A co, że się wyrażę po prezydencku "w tym temacie" w Agronomie ?)

 

Z poważaniem

Andrzej Mazurkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jak zwykle użyłem skrótów myślowych. Chodzi oczywiście o wpływ na strukturę OPTYMALNĄ, gdy coś optymalizujemy, a nie gdy oddzielnie coś sobie zmieniamy, np zwiększymy produkcję pasz ale nie interesuje nas wielkość utraty zysku z powodu zmniejszenia areału roślin towarowych albo innych bardziej ukrytych zależności.

Do tego drugiego często wystarczy papier i jakiś pisak, no w najgorszym układzie, arkusz kalkulacyjny.

 

Przy prawdziwej optymalizacji, bywa to trudniejsze.

 

Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających forum.

 

Andrzej Mazurkiewicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przedstawicielem Agropower więc sie nie będę wypowiadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy muszą kosztować, żeby miał kto je opracowywać. Rolników poważnie zainteresowanych programami dla hodowli i uprawy proszę o maila, mogę indywidualnie negocjować ceny. Ceny promocyjne tylko dla zapytań ze strony PPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam programów dla rolnictwa najlepiej z pełną licecją lub darmowych i w języku polskim

Podawajcie strony[/b]

 

szukajcie a znajdziecie.

 

Mój doradca z firmy paszowej używa programu Feedexpert. Program zrobiony przez holendrów, podobno lider na tamtym rynku.

 

Slyszał ktoś coś o nim, używa(podobno jest po polsku)? Jak zacząłem się stosować do tego, co mi zalecił produkcja od jednej krowy wzrosla mi o 10 procent.(średnio).

Moze warto samemu w to zainwestowac?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam programy dla hodowli zwierząt http://www.agroboss.republika.pl/

dla uprawy w miejsce wcześniej oferowanego programu ELMID-agrargis od 3 lat polecamy program AO-AgrarOffice (HKS-LandData) wersja polska i gwarantujemy polskie wsparcie serwisowe. Zainteresowanych szczegółami i chcących negocjować warunki zapraszam na maila: zbigniew@up.poznan.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do korzystania z nowego programu dla branży rolniczej jakim jet komunikator AgroMessenger. Program należy ściągnąć ze strony http://www.agromessenger.pl zarejestrować się i korzystać.

 

Do ciekawych funkcji należą pokoje rozmów, kanały informacyjne oraz możliwość zakupu czasopism fachowych w formie elektronicznej. Na razie czasopisma sadownicze ale mają zamiar pojawić się inne.

 

Program jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że własnie ogarnąć można sobie solidne oprogramowanie to pomaga przynajmniej mi ale lepiej korzystać z wszystkiego oryginalnego mi się podoba ta opcja własnie w rolnictwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...