Skocz do zawartości
wjacek

Mierniczy -program do pomiaru pow. pól

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiada ktoś w/w program?

 

Program Mierniczy przeznaczony jest do pomiaru powierzchni pól. Program może być wykorzystany, np w rolnictwie lub w każdej dziedzinie, gdzie jest wymagany pomiar dużych obszarów z zachowanie dużej dokładności.

Dzięki wykorzystaniu technologii GPS, pomiar jest łatwy i szybki, a także obarczony znacznie mniejszym błędem niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod pomiaru. Pomiaru dokonuje się obchodząc mierzony obszar po jego obwodzie. Program na bieżąco wyświetla przebytą trasę a po zakończeniu pomiaru pole powierzchni. Uzupełnieniem programu Mierniczy jest darmowy program AgroDatumLT pracujący na komputerach stacjonarnych. Daje on możliwość przeglądania i wydruku dokonanych pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto następny program do pomiaru.

 

GeoZasiewy 599.98 zł

 

Program GeoZasiewy dla komputerów Pocket PC.

 

Oprogramowanie które pozwala na pomiar, rejestrację i przesyłanie danych kontrolowanych działek rolnych.

 

GeoZasiewy jest aplikacją przeznaczoną dla komputerów kieszonkowych z systemem operacyjnym Microsoft Windows dla Poczet PC 2002,2003, i WM 2005 z pamięcią co najmniej 32MB RAM. Komputer powinien być wyposażony w port szeregowy COM realizowany przez gniazdo: RS-232, USB lub Bluetooth (interfejs bezprzewodowy), ewentualnie posiadać wbudowany odbiornik GPS. Wymienione porty są niezbędne aby połączyć komputer z GPS.

 

Główne funkcje programu:

 

1. Baza gospodarstw podlegających kontroli,

 

2. Konfiguracja połączenia z GPS,

 

3. Moduł obliczeń powierzchni,

 

4. Możliwość wprowadzania współrzędnych punktów załamania działki z klawiatury (Nr,X,Y) lub pobierania z bazy danych współrzędnych zawartej w programie,

 

5. Rejestracja automatyczna punktów załamania działki z odbiornika GPS w różnych wariantach (np. pomiar ciągły w zadanym interwale czasowym lub odległościowym, pomiar na żądanie),

 

6. Automatyczna transformacja współrzędnych z GPS (WGS'84) do układu 65/2000,

 

7. Podgląd graficzny zmierzonego obiektu,

 

8. Tworzenie plików XML i zapis raportów odczytów z GPS - pliki te są zgodne z wymaganiami ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program do pomiarów na PC? Powidedzmy, że posiadamy laptopa z GPS na ciamci i dobra baterię Może jakiś emulator pocketa na PC zdałby egzamin? Ma ktoś jakieś doświadczenia w używaniu laptopów do pomiaru pól?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozwarzałem tę opcję ale szczerze mówiąc nie znalazłem nic takiego jak by co to dam ci znać. Jeśli chodzi o gps do laptopa to tańsza wersja antena gps na usb.

W tej konfiguracji działa laptop z Mapą Polski XL jako świetna nawigacja samochodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej konfiguracji działa laptop z Mapą Polski XL jako świetna nawigacja samochodowa.

Całkiem sporo osób używa właśnie tak laptopów, np mój kuzyn pracuje w firmie przewozowej i potrafi tylko włączyć kompika, uruchomić nawigację i to wszystko Duży ekran jest zaletą.

 

Co do kabli to popolu nie chciałoby by się mi z nimi targać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tal dokładnie jest jak widzisz coś niecoś wiem na ten temat, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Właśnie dostałem dzięki uprzejmości firmy Datum program Mierniczy w celach przeprowadzenia testów.

Pierwsze wrażenia:

Bardzo prosta instalacja i rejestracja programu.

Szybkie nawiązywamie komunikacji z satelitami.

Proste menu bez upiększeń.

Wykonywanie pomiarów proste i szybkie co ważne sygnał dźwiękowy podczas pomiaru (ułatwia to pracę).

 

Dokładne testy niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałem dzięki uprzejmości firmy Datum program Mierniczy

 

I jak program? Byłem na stronie firmy www.datum.com.pl, ale nie maja w ofercie tego programu Rozumiem, że jesteś beta testerem

Chętnie potestuję im program wiosną na Linux+Wine a jak się sprawdzi to zakupię (po rozsądnej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin źle podałeś adres strony www.datum.pl.

Jeśli chodzi o cenę programu to coś ok. 1000 zł zapytaj w firmie.

Testy niebawem na mojej stronie www.wjacek.pl (troszkę zimno by łazić po polach).[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za linka - tamta firma też robi soft.

Ja poczekam na program na platformę x86

1000zł to trochę dużo, nawet bardzo trochę. Maksymalnie za taki program dałbym 200zł, pod warunkiem, że działałby właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy cena wynosi 600 zł netto. Należy do niej doliczyć 22%

VAT. Program można nabyć w naszej firmie. Sprzedaży dokonujemy na dwa

sposoby:

1. Wysyłka pocztą za pobraniem. Faktura jest wewnątrz przesyłki.

2. W formie przedpłaty, tzn. wystawiamy fakturę pro-forma a po uiszczeniu

opłaty wystawiamy fakturę VAT.

 

Dzięki uprzejmośći i zgodzie firmy DATUM (www.datum.pl) wystawiam dla posiadaczy palmtopów z systemem Windows Mobile 2005 wersję Demo tego programu do pobrania pod tym linkiem http://rapidshare.com/files/14074881/Mierniczy_WM2005.exe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...