Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktoś jak wygląda opłacalność hodowli danieli, jakie duże musi być stado żeby przynosiło jakieś zyski. Czy warto w to zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany tym tematem. Proszę o odpowiedz kogos kto miał lub ma do czynienia z tą hodowlą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktoś jak wygląda opłacalność hodowli danieli, jakie duże musi być stado żeby przynosiło jakieś zyski. Czy warto w to zainwestować?

 

Podaj jak masz swoj numer gg pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze niemozna tego towarowo trzymac ful dawka TMR i opas intensywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobtnim porannym programie wypowiadał się właściciel niżej podanej strony - koszt utrzymania jednego zwierzęcia (pół etatu dla pracownika i pasze z zakupu) - stado 1500 szt. to 100 zł/szt./rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko na dzień dobry trzeba wsadzić durzą kasę . Samo ogrodzenie o wys. 2 m. to spory wydatek . Nie wyobrażam sobie hodowli półdzikich zwierząt na powierzchni 1-2 ha. Była już moda na strusie , stadniny i wielu na tym się przejechało . Kiedyś interesowałem się hodowlą Danieli i według wyliczeń opłacalność zapewniało stado 5-6 szt. zwrot nakładów po5-6 latach . Rynek zbytu można znaleźć ,ale na większe partie towaru . Ja uważam że to interes dla bogatych , żeby byli jeszcze bogatsi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dla bogatych przecież można wziąść kredyt preferencyjny na zakup stada podstawowego. Jak na razie to niezłą kase robią na tym, tylko niewiadomo jak długo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko pięknie tylko na dzień dobry trzeba wsadzić durzą kasę . Samo ogrodzenie o wys. 2 m. to spory wydatek . Nie wyobrażam sobie hodowli półdzikich zwierząt na powierzchni 1-2 ha. Była już moda na strusie , stadniny i wielu na tym się przejechało . Kiedyś interesowałem się hodowlą Danieli i według wyliczeń opłacalność zapewniało stado 5-6 szt. zwrot nakładów po5-6 latach . Rynek zbytu można znaleźć ,ale na większe partie towaru . Ja uważam że to interes dla bogatych , żeby byli jeszcze bogatsi .

 

jak mówiłem obora wizana TMR 60kg dziennie i danielki jak malowane bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć kredyt , ale kredyty mają to do siebie że trzeba je spłacić Ważne jest w jakim czasie nastąpi zwrot nakładów , czy jesteś w stanie wytrzymać obciążenia finansowe do czasu uzyskania pierwszych dochodów . Nie chcę nikogo straszyć , ale radzę dobrze przemyśleć temat i nie sugerować się tym że ktoś na tym zrobił kasę . Stu zaczyna jeden zarabia , takie jest prawo rynku i nie ma zmiłuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość miał 110 ha ogrodzone (teraz to już nie wiem ile). Jest to największa hodowla w Polsce. Zaczynał parę lat temu od 15-20 ha i kilkudziesięciu sztuk zarodowych. Teraz urządza safari turystom oraz wysyła materiał hodowlany i świeżynę na Zachód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie albo druzo albo nic.. Ciekawi mnie czy kasę na inwestycje zrobił na Polskiej wsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie albo druzo albo nic.. Ciekawi mnie czy kasę na inwestycje zrobił na Polskiej wsi

 

strasznie jestes nastawiony pesymistycznie do swiata

jest jedna zasada kto nie ryzykuje ten nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie , jestem urodzonym optymistą tylko widziałem zbyt wielu bankrutów którym się wydawało że innym się udało to i mnie też . Znam też kilku którym się powiodło . Jest jeszcze jedna zasada , kto przeinwestuje ten ma długi . Moja zasada jest prosta : najpierw oceń swoje siły a później realizuj zamiar .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - od urodzenia mieszka w mojej wsi. Tu z czasem powiększał swoje gospodarstwo i liczne grono "przyjaciół"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z danielami jest jeden kłopot: pomijając małe stada o liczebności kilka - kinkanaście sztuk (utrzymywane raczej w celach hobbystyczno - agroturystycznych, a nie w celu żeby zarabiać na tym) to cała reszta "danielowego" biznesu w Polsce opiera sie na haśle "to świetny biznes, przyszłościowy, ludzie - inwestujcie".

A więc ludzie inwestują. To daje popyt na żywe zwierzeta.

To na tym póki co bardzo dobrze wychodzili ci, którzy mają duże hodowle. Ci którzy od nich kupowali czy jeszcze kupują łańki po 1000 - 1200zł sztuka, też liczą, że po tyle sprzedadzą swoje młode. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś następny bedzie chciał założyć hodowlę i kupi od nich żywe zwierzeta...

 

Natomiast nie ma konkretnego pomysłu, co będzie, kiedy już hodowli będzie tyle, że skończy się popyt na żywy materiał. To, że to wkrótce nastąpi, jest jasne, bo nie da się w nieskończoność zakładać nowych stad jako celu samego w sobie. Docelowo fundamentem każdej hodowli, gdzieś tam na końcu, jest popyt na towar, jakim jest żywiec rzeźny.

A tu jest nie lada kłopot. Rynek krajowy praktycznie nie istnieje. Nie ma w ogóle spożycia "danieliny" w Polsce. A wiec eksport.

Z eksportem tez nie jest różowo. W Niemczech ostatnio rynek mocno się nasycił. Przyzagrodowa hodowla danieli stała się tam bardzo popularna, mnóstwo gospodarstw niemieckich na skutek preferencyjnych dopłat ekologicznych założyła nieduże, takie po kilkadziesiąt sztuk, stada. Już na jesieni 2006 mówił mi niemiecki przedsiębiorca z branży handlu dziczyzną, że cena i opłacalność hodowli danieli w Niemczech ostro siadła na skutek masowych małych hodowli.

Nawet zakładając, że eksport będzie możliwy, to NIE W TYCH CENACH jakie obecnie funkcjonują w obrocie żywymi zwierzetami.

W ubiegłym roku jednen z powazniejszych hodowców w Polsce oferował skup danieli na kontrakt eksportowy, o ile pamietam cenę, jaką oferował - było to ok 80 euro za sztukę. Nie było wielu chetnych na pozbycie się w tej cenie przychówku, bo jeszcze ciągle jest (był) popyt na żywe zwierzęta do dalszej hodowli.

Dla tych jednak, którzy liczyli opłacalnosc hodowli przy cenie ok 1000zł za sztukę, była to pierwsze ostrzegawcze światełko.

 

Nie mówię przez to, co powyżej napisałem, że jest w ogóle głupotą wchodzić w ten temat. Na pewno głupotą jest zakładanie, że cena zbytu zawsze będzie taka jak obecnie liczona dla żywych zwierząt.

Obecnie trzeba się liczyc z tym, że wkrótce nowych hodowli przestanie przybywac. Dopóki nie skrystalizuje się solidny fundament tej hodowli, czyli jakiś ukształtowany rynek zbytu na materiał rzeźny, dopóty duża inwestycja w tą gałąź hodowli będzie moim zdaniem niezwykle ryzykowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać , nic ująć Podobnie dzieje się z końmi ras prymitywnych , ceny klaczy wzrosły niebotycznie . Każdy liczy na dotacje , które w rzeczywistości nie pokrywają nakładów . Niedługo i ten rynek padnie i co dalej [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobnie jest ze wszystkimmi zwięrzętami "niszowymi" typu strusie, daniele, szynszyle itp. Z początku popyt nakręca cenę, później wielu się rozczaruje i znowu zosatną tylko duzi producenci. [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam około 60 arową działkę, na której znajduje się stawik, parę drzewek i rośnie trawka. Wymarzyłem sobie żeby mieć parę danieli. Czy jedna łania na byka wystarczy czy byk musi mieć swoją chmarę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...