Skocz do zawartości
marshal_m

Rozpoczęcie produkcji mleka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wszystkie posty i czegoś mi tu brakuje Podchodzicie do sprawy matematycznie a nie ekonomicznie Rentowność produkcji mleka wacha się w granicach - 4-6 % i od tego trzeba zacząć . Z każdej złotówki w kieszeni zostaje 4-6 groszy i tym można się rządzić . Zwrot nakładów nie następuje tak szybko jak w matematyce . Zgadzam się z postem Miccao , trzeba wiele lat żeby zacząć zarabiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja przerabiam obore na ok 30 sztuk obecnie mam 14 sztuk krów!!!jak myślicie dobrze robie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam ornych 25 kwote 75tyś!!

będzie trzeba dokupic pare tyś!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taka sama sytuacja jak u mojego brata tylko on już pozwolenia załatwia na nową oborę a masz jakiś sprzęt do sporządzania paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam mieszalnik!!!nową obore???korzysta z programu SPO???mnie niestać na budoew nowej obory!!a twój brat na ile sztuk buduje tę obore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak ty na ok 30 szt i nie na spo wymiary 14x30 a ziemia blisko budynków czy doleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemie mam blisko 100m i jestem na polu!!!a ile koszt tej obory będzie wynosił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ziemie mam blisko 100m i jestem na polu!!!a ile koszt tej obory będzie wynosił??

to masz dobrze blisko i my to mamy 22ha w 10 kawałkach i w odległości do 10km

a koszt to ja wiem pewnie ponad 200000 zależy czy za szambo zwrócą (obora bezściółkowa uwięziowa bo na wolnostanowiskową to go niestety niestać)ale co do kosztów to się zobaczy bo jeszcze niema pełnego kosztorysu w banku zamówił pomad 300000 krechy na MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde 300000 chciałbym tyle kasy widzieć!!!ja to musze kase skąbinować z unii ale niewiem czy mi się to uda!!!a jakie ciagniki macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeoraszam że przeszkadzam ale chciał bym się dowiedzieć troche szczegółów odnośnie ścian, wyposażenia itd. Ne koniecznie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebudowałem starą obore dobudowałem nową część na 16 szt, zbiornik 100m3 płyta 150m2. powstało 30 stanowisk dla krów 12 dla młodzierzy, 4 kojce dla cieląt. dojarka westfalia 3*demax ct, zgarniak hydrauliczny. całość wyniosła mnie ok 190000zł. troche własnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w tym były poszczególne części jeśli możesz napisać (masz policzone): zbiornik, płyta, dojarka, zgarniacz? Dzięki za odpowiedź.

Ja buduję jednospad do starej obory (18x7,2 m ) ze zbiornikiem 170 m.sz. pod budynkiem, dojarka bańkowa (póki co) rozprowadzona po całym budynku i mam wstępny kosztorys na 100 000 PLN (netto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojarka 40000, zgarniak 30000, płytai zbiornik ok 20000- 25000 bo stali nie rozliczałem nowa część 13mdł 12 szer bez stropu, świetlik, przebudowa starej 12x12, częściowo zdjęty strop nad korytarzem paszowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wy macie tyle kasy na przerabianie obór?????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z banku na 1.2% a dają nawet 1000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy, że z mleka

Dzięki Kris za rozliczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do robern- miałem w planach podobne rozwiązanie jak twoje, myśle że byłoby to tańsze rozwiązanie, tylko w moim przypadku wjazd do obory byłby kłopotliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowym atutem jest to, że za oborą mam już prawie "zrobione" prace ziemne - wywalany tam był obornik i z czasem było to pogłębiane - choć i tak było znaczne obniżenie względem podwórza.

Z czasem będę mógł ciągnąć wzdłuż ten budynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie jak bedzie lepsza obora na głębokiej ściółce cy płytko ścielona???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hodowli bydła mlecznego lepsza jest obora płytka, krowy mniej brudzą wymię, przy mięsnym moze być głęboka, przy głębokiej oborze nie trzeba posiadać płyty obornikowej, ale trzeba mieć dobry sprzęt do usuwania tego obornika z pomieszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć więcej czasu dla siebie a przy tym zwiększyć swoje zarobki to koniecznie kup paszowóz.Takaa inwesycja zwróci się Tobie z nawiązką gdyż

pełnodawkowa mieszanka jaką będziesz podawał swoim krowom zwiększy ich masę i wydajność mleczną.Jesteśmy ekspertem w renowacji paszowozów.

Wymieniamy podlogę wszystkie częsci na nowe oryginalne i dajemy rok gwarancji a cena to tylko 40% tego co zaplacili by państwo za nowy.Jeśli nasza oferta państwa zaciekawiła to prosimy o kontakt a udzielimy szczegółowych informacji.Piotr.tel.0691747903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebudowałem starą obore dobudowałem nową część na 16 szt, zbiornik 100m3 płyta 150m2. powstało 30 stanowisk dla krów 12 dla młodzierzy, 4 kojce dla cieląt. dojarka westfalia 3*demax ct, zgarniak hydrauliczny. całość wyniosła mnie ok 190000zł. troche własnej pracy

 

Czesc. Zamiesciles tego posta juz w tamtym roku czyli juz jakis czas urzytkujesz nowa obore i powiedz czy cos bys zmienil w tej oborze?

Czy nie lepiej byloby zrobic wolnastanowiskowa i wysuwac obornik ciągnikiem? Pytam bo ja chce tez swoja przerobic i nie wiem czy wolnostanowiskowa czy uwieziowa. Moglbys sie wypowiedziec troche na ten temat?Planuje miec obore na 50sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 szt to myśe że wolnostanowiskowa, można już wygodnie twożyć grupy żywieniowe. Pytasz co lepij przy uwieziowej- zgarniak czy ładowacz czołowy, myśle że zgarniak bo w zime odpalać ciągnik na pół godziny(?) chyba że masz ciepły garaż, a zgarniak można załączyć w czasie zadawania pasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...