Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:39 Pon 28 Wrz 2020

Ciągniki Zetor
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 178, 179, 180  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paktofonikas

PostWysłany: 20:14 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
A ty jaką masz skrzynie??? Ile twój zetor ma mtg??? Ile tys. mtg. to dużo jak na silnik zetora? To jaki mam ciągnik szukać, z jaką skrzynią???

Ja mam skrzynie 3.Niecale 700mtg;) Jak go ogladalismy to mial prawie 600. Sprzedawca uczciwie powiedzial ze jak go sciagnal to licznik byl odlaczony. Tak na oko to niewiele tych mtg ma bo nie widac za bardzo sladow zuzycia. Podobno silniki Martina (takie jak w 16245) sa bardzo dobre. Ale ile powinie wytrzymac tonie wiem.Moim zdaniem skrzynia 3 jet lepsza bo moze pochodzi dluzej niz 4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
globus0007

PostWysłany: 20:07 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty jaką masz skrzynie??? Ile twój zetor ma mtg??? Ile tys. mtg. to dużo jak na silnik zetora? To jaki mam ciągnik szukać, z jaką skrzynią???
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:01 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
Myślę że kupie jakiś od 1995 - 1998. A jak robiłeś swoim agregatem (ścierniskowym) To na oko możesz powiedzieć ile ci spalił??? Bo mój Fortschritt 232 z talerzówką ciąganą 3,5m i prędkością 11km/h pali średnio ok. 10l na hetkar.... na długich kawałkach nawet mniej.

No to calkiem swieze roczniki jeszcze;) Nie mam pojecia ile spalil bo nie mierzylem tego gdyz jest mi to w sumie niepotrzebne. Leje do polna przed kazdym wyjazdem i tyle.Aha i jeszcze 1 Bo sa rozne rodzaje skrzyn biegow. Sa 3 i 4 biegowe i ciezko powiedziec ktora lepsza.W 3 troche malo przelozen a 4 podobno sa dosyc delikatne bo kola sa mniejsze i slabsze.

A z tym gwizdem to nie bede sie sprzeczal...
Powrót do góry
Piotru$

PostWysłany: 19:55 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turbina jak jest od spodu mokra to wtedy jest uszkodzona, a gwizd to na padnietej moze byc lepszy niz na nowce, doswiadczylem to na wlasnej skorze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
globus0007

PostWysłany: 19:54 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że kupie jakiś od 1995 - 1998. A jak robiłeś swoim agregatem (ścierniskowym) To na oko możesz powiedzieć ile ci spalił??? Bo mój Fortschritt 232 z talerzówką ciąganą 3,5m i prędkością 11km/h pali średnio ok. 10l na hetkar.... na długich kawałkach nawet mniej.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:48 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
Gwizd turbiny??? To jak ma chodzić, a przedni napęd włącza się samoczynnie gdy ma ciężko czy za pomocą przycisku????

Taki mily gwizd ;)No nie wiem jak Cio to wytlumaczyc.W starszych naped wlacza sie poprzez wyciagniecie takiego grzybka z podlogi a w nowszych moze byc przyciskiem bo gdzies tak slyszalem ale nie jestem pewien.
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:43 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwizd turbiny??? To jak ma chodzić, a przedni napęd włącza się samoczynnie gdy ma ciężko czy za pomocą przycisku????
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:39 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupna??? Jaki pług ciągasz swoim zetorem?

Sprawdz siłowniki przy TUZ, siłownik od orbtrolu, wlaczanie walka dzwignia przy kierownicy,luzy w kolumnie kierownicy,dzialanie przedniego mostu, jak bedziesz mial mozliwosc to blodady mostow, podnonik,silnik i gwizd turbiny. Ogolnie to wszystko;)Szukaj ciagnika z kompletem obciaznikow to bedzie odpowiedni uciag.Ciagam pług wahadłowy z Famarolu (5 skib). Zdjecia sa tam gdzie zdjecia ciagnika.
Powrót do góry
Mały

PostWysłany: 19:31 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim bądź razie może ktoś mi powie jaki powinien tam być wsadzony oryginalnie bezpiecznik a może ktoś ma dane całej skrzynki bezpiecznikowej jaki gdzie bezpiecznik?
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:28 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupna??? Jaki pług ciągasz swoim zetorem?
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:24 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
bardzo ładny zetor. A ten wzmacniacz to nie jest żółw przypadkiem??? Jak to sprawdzić i czym??? Jakiś przycisk jest od tego???

Dzikuje. Dokładnie to zółw a fachowo to sie nazywa wzmacniacz momentu.W czasie jazdy przelacza sie dzwignie przy kierowncy. Jak coagnik zwalnia to jest ok.inaczej nie sprawdziasz chyba ze sprzedwca da Ci pojechac z np. pługiem w pole;)
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:20 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ładny zetor. A ten wzmacniacz to nie jest żółw przypadkiem??? Jak to sprawdzić i czym??? Jakiś przycisk jest od tego???
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:14 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
A co to jest dokładnie ten wzmacniacz momentu??? A jak z jego awaryjnością??? A twój który jest rok produkcjii i ile za niego dałeś??? Masz może jakies zdjęcia?

Cos w rodzzaju polbiegu. Jakciagnik ma za ciezko to mozesz go zwolnic. Tak jakbys wrzucil nizszy bieg.Og grudnia i zadnych awarii jak narazie.Rocznik 91 dalismy ponad 60 tys. Tu masz zdjecia http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?autocom=gallery&req=search&op=do_search&mid=2281
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 19:03 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to jest dokładnie ten wzmacniacz momentu??? A jak z jego awaryjnością??? A twój który jest rok produkcjii i ile za niego dałeś??? Masz może jakies zdjęcia?
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:00 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiemile pali bo nie sprawdzalem jeszcze.Wszystko dzialalo oprocz wlaczania walka. Okazalo sie ze to tylko dzwgnia od wlaczxania sie zapiekla pewnie od nieuzywania.15 minut roboty i dziala.Jak bedziesz ecydowal sie jakiegos kupic to sprawdz koniecznie dzialanie wzmacniacza momentu bo to bardzo przydatna rzecz.
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 18:41 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedzcie ile jeszcze on pali??? Ciągam pług fortschritta B 200 z 6skibami. Myślę że zetor powinien to pociągnąć skoro fortschritt 323 ciąga. A biegi, przedni napęd i reszta dział wszystko ok???
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 18:26 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globus0007 napisał:
Witam, interesuje mnie zetor 16245 chciałbym się dowiedzieć czy warto go kupić??? Czy naprawde pali tak dużo jak wszyscy mówią, czy podniesie agregat uprawowo siewny 3m. Amazone i czy kupie jakąś ładną maszyne za 65 tys??? Może lepiej kupić fenda 312 co ma 120 koni. Proszę o porade

Mam taki sprzet. Nie zalujemy ze go kupilismy. Z 3 metrowym ni epowinno byc problemu z podniesieniem.Za 65 tys to mozna kupic elegancki sprzet.Co do Fendta to byl bym sceptyczny bo pewnie czesci sporo kosztuja. A do Zetora nie sa kosmicznie drogie i latwo dostepne. A Fendt to chyba tylko u Korbankow.
Powrót do góry
Izydor

PostWysłany: 17:03 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały nie sądze żeby mógł sie przepalić gdyż prad przez niego nie płynoł gdyż starter był wyłaczony a ty odpalałes przy rozruszniku wiec była przerwa w sensie elektrycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Mały

PostWysłany: 15:58 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógł się spalić ten bezpiecznik od palenia go na krótko?
Powrót do góry
globus0007

PostWysłany: 14:39 Sro 12 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, interesuje mnie zetor 16245 chciałbym się dowiedzieć czy warto go kupić??? Czy naprawde pali tak dużo jak wszyscy mówią, czy podniesie agregat uprawowo siewny 3m. Amazone i czy kupie jakąś ładną maszyne za 65 tys??? Może lepiej kupić fenda 312 co ma 120 koni. Proszę o porade
Powrót do góry
bzyczek_2

PostWysłany: 21:32 Wto 11 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy wiecie może jak rozbiera się siedzenie kierowcy w proximie- zwykłe. Chcę je przesmarować bo zaczeło coś w nim strzelać że wysiedzieć nie idzie ale nie wiem jak się do tego zabrać . Kiedyś słyszałem że należy zacząć od zdemontowania oparcia które jest zabezpieczone jakimś drutem który się odgina i wtedy oparcie można zdemontować i wtedy odkręcić śruby od metalowej tylnej osłony. Tylko że ja nie mogę znaleźć tego drucianego zabezpieczenia. Jeśli ktoś może mi dokładnie wskazać gdzie to się znajduję to będę bardzo wdzięczny.
P.S
Przepraszam za przerzucenie teko posta z tematu o proximie ale tam nikt się nie zainteresował więc może tutaj ktoś coś wie na temat tych foteli
Powrót do góry
Tobiasz

PostWysłany: 20:39 Wto 11 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ile kosztuje forterra 9641 a ile 10641??cosądzicie o tych ciągnikach??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MarcinC-360

PostWysłany: 19:15 Wto 11 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak włożysz mniejszy bezpiecznik to spali ci bezpiecznik a jak włożysz większy to spali ci np. żarówki w reflektorach.No to z tego wniosek,że chyba lepiej niech spali bezpiecznik a nie żarówki.
Powrót do góry
stef275

PostWysłany: 19:07 Wto 11 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zmieniłeś na mniejszy to zaraz się spali.Kup taki jak był i poszukaj czy
nie ma przetartego kabla(dlaczego się spalił ?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MarcinC-360

PostWysłany: 15:46 Wto 11 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już zmieniać bezpiecznik a nie ma się o tej samej wartości to zawsze na
mniejszy....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 178, 179, 180  Następny
Strona 74 z 180

Skocz do: