Skocz do zawartości
nikos1597156748

STARE MASZYNY ROLNICZE

Rekomendowane odpowiedzi

Tych kosiarek jest bardzo dużo i z zakupem nie ma problemu. Wiec jeśli znajdziesz kupca to dostaniesz za nią grosze. Ja mam trzy takie, dwie kompletne na kołach żeliwnych a jedna to sama rama.

Ze starymi maszynami jest jak z winami, im starsze tym lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda niszczyć zwłaszcza jak na metalowych koła to prawie zabytek. Postaw gdzieś gdzie nie będzie przeszkadzać (pomaluj starym olejem) i niech stoi, Jeść nie woła a za 20 lat będzie warta 2 zł za kilo albo więcej bo nigdzie takich maszyn nie będzie.

 

Niedawno było u mnie dwuch kupców na kosiarke ciągnikowo ose dawali 400zł ale znajomy wyciągnoł od nich 500 ale ja nie sprzedałem. Sąsiad jakeś dwa lata temu swojo wywiózł na złom 50gr za kilo (kosiarka waży 210 kg wedłud tabliczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pewnej starszej osoby z mojej rodziny przyjechał facet, który chciał kupic kosiarkę konną. To on sprzedał, bo myślał, że chce kupic dla siebie. 50 zł i okazało się, ze to zbieracz zlomy był. Rozebrali cała kosiarkę. A była na żeliwnych kołach. Stoi jeszcze snopowiązałka i młocarnia, ale już się sypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego dziadka stoi Snopowiązałka na 2 aparaty ale z którego roku ona jest to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z troche innej półki, ja mam koło z kawałkiem zwrotnicy od... samolotu z czasów II wojny, pierdyknął ponoć angielski samolot na pole mojego dziadka, więc w nocy co sie dało to przytargali do domu, ale do dziś pozostało mi tylko to koło, kompletne z oponą bezdętkową Continental, felga z aluminiowymi rantami, szybkorozbieralna, na łożyskach, kręci sie jeszcze nawet, szukałem od jakiego modelu to koło może być, ale nie znalazłem, może nie wiem gdzie szukać, bo nie jestem jestem jakimś znawcą, ale jak ktoś by chciał, lub ktoś składa jakiś samolot zabytkowy, to moge sprzedać, oczywiście za odpowiednią zapłatą, bo skoro prawie 60 lat już sobie leży, to może nabrało wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tatamarty zaczął temat lotniczy- u mojej babci znajduje sie połówka bomby rozpryskowej z II wojny światowej. Druga połówka jest u sąsiada babci Bardzo ciekawe eksponaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam koparke do ziemniakó ose na gumowych kołach pług znacznik brony pielnik i taki zabytek jk dmuchawa do siana ale moi rodzice mają do nich sentyment i ja też go czuje kiedy widze jak pięknie prezentują w ogródku aż mam chęć zapiąć mojego konia do osy ale to dość crazy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak był u mnie dożynki ta za kirowca zaczepiliśmy konni pług jedno skibowy fajnie się prezentował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...