Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:25 Pon 21 Paź 2019

Jak zaczac, stado mleczne ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robern

PostWysłany: 22:46 Sro 14 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz sobie aktualny temat http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=1657
zawsze możesz się starać o granty z Unii na dofinansowanie inwestycji w gospodarstwie. Natomiast o przyznaniu IIR raczej zapomnij - kategoria rozpoczynających produkcję mleczarską została wykreślona z ustawy. Na Twoje szczęście kwoty mleczne w województwie nie są tak drogie.
Jako MR zawsze możesz składać biznesplan z pozytywną opinią ODR o przyznanie kredytu preferencyjnego na wyposażenie i rozwój gospodarstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cor74z

PostWysłany: 11:05 Sro 14 Lut 2007    Temat postu: Jak zaczac, stado mleczne ? Odpowiedz z cytatem

Witam
Posiadam gospodarstwo rolne 15 hektarow jestem posiadaczem tego gospodarstwa 2 rok w chwili obecnej hoduje bydło opasowe skupywane od okolicznych rolnikow 20 sztuk.
Gospodarstwo zostalo przepisane od rodzicow .
Na kredyt 50 tys sie nie zalapalem.
Plyty gnojowej jeszcze brak.
Chcialbym stworzys stado bydla mlecznego docelowo 20 krow od kturych mleko sprzedawalbym a mlode cielaki opasał na rzez

Moje pytania:

1- na jaka pomoc moge liczyc (unia-panstwo). //zakup jalowic-krow wyposarzenie obory\\
2- jak ma sie sprawa przyznania kwoty mlecznej i na podstawie czego była by wyliczona.
3- czy moge skorzystac z mlody rolnik na zakup gruntow ok 20 h i na jakich warunkach
4- jaka pomoc w zakupie prasy rolujacej i ciagnika mtz poniewrz ten kturego urzywam nie jest moj i niewiem czy nim bedzie wiec niemam ciagnika swojego

Wiem ze na niekture pytania sa odpowiedzi na forum ale wszystko sie przecierz zmienia a ja chciałbym aktualne odpowiedzi.
Z gory dzieki za pomoc i podjecie decyzji byc czy nie byc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: