Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elatiq!!!!!

Czy ktos uzyl lub zna kogos kto uzyl tego g......

Przestrzegam przed tym srodkiem.

Zalatwilem sobie w tym roku kilkadzisiat ha rzepaku jarego.

Szukam osob o podobnych doswiadczeniach.

Pozdrawiam

 

witam

ten środek to chyba "elastiq"

nie wiem na czym polegało załatwienie twojego rzepaku. Sam w tym roku zastosowałem ww środek i jestem zadowolony ,nawet bardzo. Pozwolil mi obniżyc straty do min mimo iz kosilem bizonem ,a jak wiadomo stól do rzepaku w tych kombajnach nie nalezy do najbardziej udanych.

pozdro

Zgadza sie. Ten srodek to ELASTIQ. Oryginalna nazwa handlowa na swiecie - BOND. Srodek ma tylko jedna wade - W OGOLE nie dziala jako zlepiacz (czyli odpowiednik Spodnamu). Nie zabezpiecza luszczyn przed rozsychaniem w wyniku nasiakniecia deszczem i ponownego wyschniecia. A w tym roku mozna to bylo sprawdzic. Wszystkim ciekawskim proponuje zeby sprobowali.

Jednoczesnie uprzejmie informuje, ze srodek NIE MA DOPUSZCZENIA do uzycia w Polsce, wiec dodatkowo mozna oberwac niezla kare za jego stosowanie. Srodek sprzedawany od wielu lat na swiecie pod oryginalna nazwa BOND jest po prostu adiuwantem (wspomaga w zakresie leszego zwilzania roslin i zabezpiecza przed odbijaniem kropelek oprysku od powierzchni roslin) i nigdzie na swiecie nie byl stosowany w takim zakresie w jakim to zaproponowano w Polsce. Po prostu panowie zrobili sobie bezplatne badania polowe na polskich rolnikach. U mnie straty wyniosly ok. 100 ton rzepaku! Spodnam ktorym byl prysniety lan obok zadzaialal jak zwykle a Elastiq w ogole. Pierwszy raz widzialem cos takiego. Jesli ktos nie wierzy niech sprawdzi na wlasnej skorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jest zarejestrowany jako sklejacz tylko jako jakaś tam substancja to robiłeś to na własne ryzyko. Możesz odpowiednio ustosunkować się do osoby która ci to wcisneła. Mi raz sprzedali przeterminowany Pyramin, miałem fakturę, opakowania jak im powiedziałem to przez długi czas miałe niezłe rabaty żebym nie poszedł z tym do PIORiN. Ale generalnie podziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile stosujecie w sumie saletry na rzepak przez całą wegetacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak nie jest zarejestrowany jako sklejacz tylko jako jakaś tam substancja to robiłeś to na własne ryzyko. Możesz odpowiednio ustosunkować się do osoby która ci to wcisneła. Mi raz sprzedali przeterminowany Pyramin, miałem fakturę, opakowania jak im powiedziałem to przez długi czas miałe niezłe rabaty żebym nie poszedł z tym do PIORiN. Ale generalnie podziałał.

Nie jest zarejestrowany jako sklejacz ale taki jest zakres stosowania podawany przez dystrybutora. Raczej trudno sprawdzać - bo niby jak- czy dany środek bedzie działał zgodnie z opisem. A mi dostarczono ten środek mimo że zamówiłem Spodnam. Generalnie dystrybutor wypiera się JAKIEJKOLWIEK odpowiedzialności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz oszacowane straty z tytułu zastosowania tego środka i zamówienie na spodnam oraz faktury nabycia od dystrybutora "środka zastępczego" i kilku postronnych świadków to są twardę dowody na drogę sądową. Polubownie nie chcieli może z "innej strony". Podatkowo powinieneś skontaktować się z PIORiN-u (jak sugeruje Grześ) i poinformować ich o zajściu. Ich opinia może być dowodem w sprawie.

Nieodpuszcaj to Twoje ciężko zarobine pieniądze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli masz oszacowane straty z tytułu zastosowania tego środka i zamówienie na spodnam oraz faktury nabycia od dystrybutora "środka zastępczego" i kilku postronnych świadków to są twardę dowody na drogę sądową. Polubownie nie chcieli może z "innej strony". Podatkowo powinieneś skontaktować się z PIORiN-u (jak sugeruje Grześ) i poinformować ich o zajściu. Ich opinia może być dowodem w sprawie.

Nieodpuszcaj to Twoje ciężko zarobine pieniądze.

Pozdrawiam.

Dzieki za wsparcie drogi krajanie.

Pozdrawiam,(Warmia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Piootr w I dawce daję 200 saletry + 150 siarczanu amonu + 100 kizerytu lub 150 wap-magu (chodzi mi przede wszystkim o magnez) zaś w drugiej 200 saletry- w sumie wychodzi 170 kg n + 10 dolistnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję po 200kg saletry na 3 razy + mocznik dolistnie przy każdym zabiegu w +-1,5 % stężeniu.

Piootr już jedziesz siać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie jade siać ale mam zamówiony cały samochód saletry i nie wiem czy brać 24 t bo mogę mniej a reszta pojedzie do progreshemu a rzepak mam 1 rok i chciałem policzyć ile mi trzeba na niego saletry na pszenice wiem ile mi potrzeba

 

jeśli chodzi o sianie to zastanawiałem się nad rozsianiem na buraki soli i fosforanu a potem zabronowaniu ale pogode się zepsuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bedę siał za jednym razem po zbożach, rzepaku i pod buraczki jak zamarznie bo teraz to tylko samolotem albo w opony helu musiałbym papompować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj skiby suche były jak wiosną ale w nocy troche popadało i lipa

 

ciekawe co to będzie z rzepakami 1 dziłke co posiałem na 1 klasie california , skracana i ma z 0,5 m a jęczmiej w nim kłosi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje pod rzepak tylko Canwil z siarka i magnezem 450 kg w pierwszej dawce i 400 w drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej dawce 250kg/h siarczanu amonu potem patrze po liściach ale tak średnio ok 14 dni po tym 200kg/h saletry! do tego kilka razy jade dolistnie Plonwit R + mocznik!W tym roku tak dawalem i przy tej suszy jaka byla u nas mimo drobnego ziarna miałem 3.5t /h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy probowaliscie stosowac dolomit palony z magnezem w ilosci kilkuset kg przed siewem rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak tam oceniacie przetrwanie rzepaku tej zimy? W prawdzie mrozów siarczystych niebyło bez okrywy śnieżnej, ale mimo to troche się obawiałem. No i jeśli pogoda taka jak teraz by się utrzymała to powinno być dobrze? Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kiła kapusty tak znalazłem w książce. zmianowanie się kłania, pomaga wapnowanie bezpośrednio przed uprawą rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jak tam oceniacie przetrwanie rzepaku tej zimy? W prawdzie mrozów siarczystych niebyło bez okrywy śnieżnej, ale mimo to troche się obawiałem. No i jeśli pogoda taka jak teraz by się utrzymała to powinno być dobrze? Jak sądzicie?

bede sie wypowiadal na ten temat jak bede mial pieniadze w kieszeni za niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taką kombinacje nawozu:

 

na pierwszą dawke siarczan amonu 250kg/h

 

po ok 14 dniach saletra amonowa 200kg/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21

kombinacja niezla tylko w sumie tego azotu to b. malo chyba, ze planujesz jeszcze jedna dawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robie ale jeszcze w momęcie pąkowania daje po 100kg saletry Mysle że w przyszłym tygodniu siarczan juz będzie na polu a potem sie zobaczy jak pogoda pozwoli i co sie będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...