Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:38 Pon 1 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 2572, 2573, 2574  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mały1

PostWysłany: 11:09 Nie 6 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://telewizjarepublika.pl/pomorskie-ptasia-grypa-na-fermie-kur-konieczna-bioasekuracja,107539.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LOBO

PostWysłany: 10:16 Nie 6 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zgadza się. Niech jeden z drugim tylko raz spróbuje coś takiego zorganizować. Jeden raz. I potem niech się odzywa. Siedzi jeden paja.c z drugim na kanapie , dłubie w nosie i krytykuje. Jakkolwiek taka akcja to jest droga przez mękę organizacyjnie. To tylko się wydaje z zewnątrz tak. A przyjechało paru na skrzyżowanie i co wielkiego. Spróbujcie raz to zorganizować to sie przekonacie
A TY do tego grona należysz ale ty jeszcze oprócz tego piszesz swoje bzdurne i zakłamane teorie i przepowiednie które się w większości nie sprawdzają więc piszesz sam o sobie
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 09:26 Nie 6 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaję dane do przelewu na Agrounię: Dopiszcie koniecznie: od drobiarza

Fundacja Agrounia
ul. Leśna 5A
98-200 Sieradz

Nr konta: 26124032751111001087285197
Tytułem: darowizna na cele statutowe
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 07:58 Nie 6 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
Panie Lisiecki kochany prezesie zdradź proszę jak to jest możliwe , co mamy zrobić by nasze koszty produkcji kurczaka mieściły się w przedziale cenowym 2.30--2.80 za 1kg kurczaka proszę podaj chociaż 1 przykład tego że to jest możliwe

Może on ma zamiar płacić za pasze nasze
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 03:53 Nie 6 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Lisiecki kochany prezesie zdradź proszę jak to jest możliwe , co mamy zrobić by nasze koszty produkcji kurczaka mieściły się w przedziale cenowym 2.30--2.80 za 1kg kurczaka proszę podaj chociaż 1 przykład tego że to jest możliwe
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 16:22 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy zauwazyliscie ale piłem raczej w stronę drobiarzy których tam nie było i z tego wynika ze nikt nie poruszał naszego tematu. Szczęście ze się akurat dwóch trafiło bo by się bez echa to odbiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 15:24 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Niech jeden z drugim tylko raz spróbuje coś takiego zorganizować. Jeden raz. I potem niech się odzywa. Siedzi jeden paja.c z drugim na kanapie , dłubie w nosie i krytykuje. Jakkolwiek taka akcja to jest droga przez mękę organizacyjnie. To tylko się wydaje z zewnątrz tak. A przyjechało paru na skrzyżowanie i co wielkiego. Spróbujcie raz to zorganizować to sie przekonacie
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:06 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poslaliscie chociaz 100 zl na Agrounie zeby za Nas walczyli? Wiecie jaki to koszt zorganizowac taki protest? Te 100 zl Was nie zabije a jemu pozwoli zrozumieć ze jestesmy z nim. Nikt za darmo nie bedzie dla was robil. Za darmo to my tylko pracujemy a Wam sie nie chce nic dać od siebie. Teraz macie najlepsza okazje by ktos o nas uslyszal a Wy dalej jak przysr...ni jak w amoku patrzycie w jedno miejsce. Nie chcesz jechac traktorem do Warszawy to zapłac zeby ktos pojechał za Ciebie. , inaczej ciagle bedziesz mial w przyszlym roku 3 zł.
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 14:59 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nie obchodzimy nikogo bo prawdopodobnie z drobiarzy byli tam tylko oni. Z tego co widzę, poprawcie jesli się mylę, nikt z Kołodziejczakiem na czele nawet się nie zajaknol na temat drobiu. Tylko świnie, warzywa itp.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 14:51 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo chłopcy! Moze wreszcie rolnik zauwazy ze 80% zbóz, zjada drobiarstwo. Po ile bedzie pszenica gdy my nie bedziemy produkowac? Jestesmy najwiekszym producentem w Europie a nikogo nie obchodzimy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:13 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PadCooling napisał:
Nie wszyscy drobiarze siedzieli dzis rano w domu

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/traktory-wjechaly-do-warszawy-rozpoczal-sie-rolniczy-protest/

Obejrzeć. Drugi film od góry. I brawa dla tych dwóch chłopaków !!. Że im się chciało chcieć!
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 13:06 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po drugie miało być tyle Żywca że ludzie koparki pokupowali i chcesz teraz powiedzieć że nagle Anglia zassała całą Polskę ? Zupełny brak logiki. Wcale takiego ogromu Żywca ja nie widzę.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 12:49 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wy czytacie choć ostatnią stronę jak wchodzicie, czy tylko jeb.niecie głupi post i idziecie? Ktoś tu wklejał info o znacznym zwiększeniu zamówień z Anglii, ja wiem, że to nie jest znaczne, tylko kosmiczne, głównie dlatego, że nikt nie wie co będzie 1stycznia, więc cały kraj zabezpiecza się w mięso ! To właśnie to zbiera górę żywca. Doznajecie właśnie drugiego cudu ! Jeden był jak przy podobnej górze i ptasiej grypie zablokowano całkiem import z Ukrainy.Dobrze wiecie , że szło co do dnia jak przepowiadałem cały rok i teraz również by tak było ale zdarzył się cud i cieszcie się z niego.
Czy może być tak, że paradoksalnie w grudniu przy total gorze żywca może być lepiej niż w styczniu przy totalnym braku bo w grudniu zassała wszystko Wielka Brytania a w styczniu nie weźmie nic z uwagi na brexit? Może, ale wątpię, ponieważ W STYCZNIU NA WOLNYM RYNKU JEST 70% MNIEJ KURCZAKA NIZ W GRUDNIU. ZOBACZYCIE CO SIE STANIE KOLO 10STYCZNIA. TAM NIE MA KUR PO PROSTU W OGÓLE. PONIEWAŻ STYCZEŃ JEST POWTÓRZENIEM LISTOPADA GDZIE BYLO MALO A JESZCZE POLOWA Z TEGO MALO ZOSTALA ZREDUKOWANA

To nie jest cud tylko kolejna twoja pomyłka. Już ci kiedyś pisałem, że jest za dużo składowych wpływających na sytuacje na rynku, a na końcu cenę żywca. Twoje dane odnośnie wstawień są słuszne, bo taką wiedzę posiadasz, ale powiedz szczerze, skoro brexit był zapowiadany tak wiele razy, to myślałeś, że zakłady będą sobie tak z dnia na dzień funkcjonowały bez jakiegokolwiek zabezpieczenia? Ja znów słyszałem, że po cichu dogadują się z ukrainą... Swoją drogą twierdzę, że porozumienie będzie, najgorsza sytuacja jest związana z wodami i rybołówstwem, ale jakoś się dogadają, bo za dużo pieniążków na stole i każdy się boi o swoją sytuację.
Powrót do góry
PadCooling

PostWysłany: 11:33 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy drobiarze siedzieli dzis rano w domu

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/traktory-wjechaly-do-warszawy-rozpoczal-sie-rolniczy-protest/
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:30 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nikt nie wie ile to towarowanie potrwa, bo się możecie w poniedziałek obudzić w rzeczywistości w której się okaże że toniecie w kurach i nikt ich nie chce jak się skończá zamówienia z Anglii. A już w piątek się coś cięło.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:26 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy czytacie choć ostatnią stronę jak wchodzicie, czy tylko jeb.niecie głupi post i idziecie? Ktoś tu wklejał info o znacznym zwiększeniu zamówień z Anglii, ja wiem, że to nie jest znaczne, tylko kosmiczne, głównie dlatego, że nikt nie wie co będzie 1stycznia, więc cały kraj zabezpiecza się w mięso ! To właśnie to zbiera górę żywca. Doznajecie właśnie drugiego cudu ! Jeden był jak przy podobnej górze i ptasiej grypie zablokowano całkiem import z Ukrainy.Dobrze wiecie , że szło co do dnia jak przepowiadałem cały rok i teraz również by tak było ale zdarzył się cud i cieszcie się z niego.
Czy może być tak, że paradoksalnie w grudniu przy total gorze żywca może być lepiej niż w styczniu przy totalnym braku bo w grudniu zassała wszystko Wielka Brytania a w styczniu nie weźmie nic z uwagi na brexit? Może, ale wątpię, ponieważ W STYCZNIU NA WOLNYM RYNKU JEST 70% MNIEJ KURCZAKA NIZ W GRUDNIU. ZOBACZYCIE CO SIE STANIE KOLO 10STYCZNIA. TAM NIE MA KUR PO PROSTU W OGÓLE. PONIEWAŻ STYCZEŃ JEST POWTÓRZENIEM LISTOPADA GDZIE BYLO MALO A JESZCZE POLOWA Z TEGO MALO ZOSTALA ZREDUKOWANA
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:38 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:
Juliusz Cezar napisał:
addam napisał:
To się kurw.a w głowie nie mieści co ten idiota wygaduje. Ma ktoś w Was wiedzę gdzie go można spotkać żeby temu idiocie wytłumaczyć jaki jest próg opłacalności

Pan Lisiecki to prezes w Krajowej Izbie Producentów Drobiu i Pasz

tu masz namiary:

https://kipdip.org.pl/pl/kontakt

możesz im składkę wpłacić.

tam zrzeszeni są producenci pasz wylęgarnie i głównie duże fermy jaj konsumpcyjnych i brojlera też

KRD to ubojnie przetwórcy integracje i też duże fermy brojlera
i tam płacą składki

PZZHiPD to związek hodowców ale tu nikt nie chce płacić składek

na tym polega różnica między tymi związkami

U różnica jest też taka że prezes pzzhipd Pan Danielak, bezinteresownie pomaga . Tak bylo przy pierwszej ptasiej grypie . Dziekujemy Panu prezesowi .
Teraz tez malo 7000eur ale zawsze.
Anie grube biby powiazane korporacyjnie siedzą i w stołki pierdzą i kłamią , chcą zarżnięcia calej gałęzi.
Głuptasie.
Budy nie zburzycie.
Chodowca rolnik i dorabia na szyciu plandek plotkow betonowych j akbys nie wiedzial. Skubane korporacje
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 09:36 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz Cezar napisał:
addam napisał:
To się kurw.a w głowie nie mieści co ten idiota wygaduje. Ma ktoś w Was wiedzę gdzie go można spotkać żeby temu idiocie wytłumaczyć jaki jest próg opłacalności

tu masz namiary:

tam zrzeszeni są producenci pasz wylęgarnie i głównie duże fermy jaj konsumpcyjnych i brojlera też

KRD to ubojnie przetwórcy integracje i też duże fermy brojlera
i tam płacą składki

PZZHiPD to związek hodowców ale tu nikt nie chce płacić składek

na tym polega różnica między tymi związkami
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 09:16 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

addam napisał:

tu masz namiary:

Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:06 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
Facet wyraźnie daje nam do wiadomości że dzisiaj pasza powinna kosztować ok 900 zł a pisklęta 1 zł wówczas mieścimy się w jego wyliczeniach

Niech mmie ktoś poprawi jeśli się myle
Na samej operacji pszenica mix kurczak w swoim żywocie zjada jej ok 250 gram . Oficjalnie dehejs podaje 15 procent w paszy.
Mozna to regulowac np. 500 gram .
Nie jest to teoria . Jest to niezbadana do końca praktyką , przy czym kury mają sie świetnie i wagi dobijaja do w 45 dobie
do 3 kg.
Wynika z niej oszczednnosc rzędu 15gr na kg.
Podstawa antybiotyk i kokcydiostatyk chemiczny.
12-15gr na kg Żywca
A to już są konkretne pieniądze.
Liczę pszenice po 800 zl .
0.5kg x0.8zl/kg =40gr
40gr:3kg=13gr/kg
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:37 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj należy dzwonić na mieszalnie w jakiej cenie jest pasza dla tych wielkich,wiem że są różnice ale nie zdawałem sobie sprawę z tego że to aż taka różnica
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 01:17 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet wyraźnie daje nam do wiadomości że dzisiaj pasza powinna kosztować ok 900 zł a pisklęta 1 zł wówczas mieścimy się w jego wyliczeniach
Powrót do góry
addam

PostWysłany: 00:41 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 00:40 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox to był gościu taki jak ty mówił nieprawdę a ty piszesz nieprawdę gdzie ta cena 1.5 gdzie te dziury w lesie siejesz tylko zamęt a cena do góry i braki się robią dzisiej 2 telefony za kurczakiem na przyszły tydzień miałem aty dziury kazałeś GŁUPKU kopać co ci się kula od przepowiedni zepsuła Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 00:00 Sob 5 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ktoś policzy wszystkie koszty w tym kredyt to nawet 3.20 wynosi koszt? To mam nie liczyć kur.wa wszystkich kosztów????? :shock: A których? Za co wobec tego mam nie zapłacić zdaniem tego pana??Czy może kredyt podnosi koszt o 90gr???? Co ten chłop wygaduje???? Kredyt oczywiście mam spłacać z tego co mi zostało z komunii. Nie no (słowo zostało usunięte) nie mogę.
Przecież to jest Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 2572, 2573, 2574  Następny
Strona 72 z 2574

Skocz do: