Skocz do zawartości
Gość Hipek

Buhaje HF - opinie o firmach rozprowadzających nasienie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Do tej pory krowy miałem kryte nasieniem z łowicza / ocenione albo test/ ale od jakiegoś czasu odwiedzają nasze gospodarstwo ludzie z róznych spółek sprzedających nasienie / Holandia, usa, niemieckie/. Ceny są rózne ale ogólnie to kosmos

Prosze o porade tych którzy juz kupowali takie nasienie, jaka była skuteczność i czy doicie już krowy po takich bykach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do tej pory krowy miałem kryte nasieniem z łowicza / ocenione albo test/ ale od jakiegoś czasu odwiedzają nasze gospodarstwo ludzie z róznych spółek sprzedających nasienie / Holandia, usa, niemieckie/. Ceny są rózne ale ogólnie to kosmos

Prosze o porade tych którzy juz kupowali takie nasienie, jaka była skuteczność i czy doicie już krowy po takich bykach?

 

Z łowicza też mozesz kupic nasienie z Alty byków holenderskich albo amerykańskich

Ja odradzam kupno nasienia z firmy WWS bo strasznie sie przepłaca a jakość byków dużo gorsza niż z CRI albo od fundacji ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja na jałówki biore droższe nasienie z ABS a na krowy tańsze krajowe zŁowicza, albo testowe.

Był tez u mnie facet z firmy KISamen, ale cienias nie umiał nic powiedziec o co mu chodzi. Chyba to przekret i wciskanie kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uwaga na Pakułe z WWS, kroi kase że hej a sperma od lichutkich buhajów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znacie strone zeby dowiedziec sie wiecej o inseminacii ?

po jakim czasie można najwcześniej wykryć zaielenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
znacie strone zeby dowiedziec sie wiecej o inseminacii ?

po jakim czasie można najwcześniej wykryć zaielenie

Są takie rzeczy na tym świecie które nazywają się wyszukiwarki internetowe. Proponuję skorzystać wpisując w odpowiednie okienko interesujące Cię tematy, a nastepnie klikając "szukaj" lub "search"

Z polskich stron polecam http://www.mchirz.pl lub http://www.shiuz.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kto zna firmę AI Technology sprzedajaca nasienie byków miesnych ?

Czy oni nie kantują i czy to nasienie jest cos warte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kryję trochę ze SHiUZu ale ostatnio coraz więcej z ABS - jestem pod wrażeniem.

Apropo internetu wszedłem właśnie na stronkę ABS www.absglobal.com

szkoda, że tylko po angielsku ale jest sporo informacji o oferowanych buchajach i bardzo ciekawa zakładka technical services (fajne schematy synchronizacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualnie shiuzy nie maja nic ciekawego do sprzedaży dlatego korzystam z nasienia kupowanego w Fundacji /ABS/

Za podobne pieniadze całkiem ciekawe byki i do tego dokładają bezpłatnie osłonki i rękwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co to za spółka KISAMEN?

Kupował ktoś od nich nasienie, te byki na ich ulotkach wygladają całkiem spoko ale facet co tym handluje nie bardzo wie coś więcej na ich temat

A moze ktoś już doi córki po ich bykach

Proszę o opinie, w rewanżu podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat działalności i ofert ABS, WWS i MCB Krasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

KI Samen nie polecam - cieniutkie byki a ich hit Jorryn ze słabą dokładnością wyceny / mało córek ze skończoną laktacją/ w ofercie kosztuje 100 zł. Chyba ich powaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o firmie CRi? maja całkiem niezłe buhaje, zwłaszcz polecam SOSE i POP-a. pierwszy swietny na polepszenie wydajnosci a drugi to dobry pokrojowiec.SOSA jest u nas w shiuzie za 99zl bo podpisali umowe z CRI, był już po 249 zł(sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a co powiecie o firmie CRi? maja całkiem niezłe buhaje, zwłaszcz polecam SOSE i POP-a. pierwszy swietny na polepszenie wydajnosci a drugi to dobry pokrojowiec.SOSA jest u nas w shiuzie za 99zl bo podpisali umowe z CRI, był już po 249 zł(sic!)

Sosa potaniał bo mocno zdołował w ostatnich rankingach po lutowej wycenie. Uważam że to jest niewłaściwa polityka tych firm handlujących nasieniem bo gdyby wcześniej sprzedawali po ok. 100 zł bo sprzedali by dużo więcej i zarobili w efekcie niezłe pieniadze, a tak to kilka spółek państwowych wzięło drogie nasienie i teraz CRI robi straszną promocję oferując mi po 99 zł. Po wycenie majowej jeszcze stanieje i wtedy kupię. Co to za róznica czy jałówka po Sosie urodzi mi sie za 9 czy za 12 miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Potrzebuje rzetelnej informacji od kogoś kto już uzywał seksowanego nasienia z Cogenty.

Jak to jest z skutecznościa i czy rodzi sie więcej jałówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

juz odpowiadam panstwu na pytania.firma ki samen jest bardzo dobra a ja jestem przedstawicielem.moje nazwisko michalski ,jezdze białym oplem i ciagle sie onanizuje stad moja wiedza na temat byków jest znikoma,ale mysle ze jak ktos weznie z 30 słomek ode mnie to chetnie mu wezne lasku w paszczu.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapraszamy Pana do siebie i zamawiamy od razu 60 słomek

Proszę sie podmyć

Dojarze z Gejówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że jacyś debile (Dojarze i Ki samen) wchodzą na forum i wypowiadają się zupełnie nie na temat.Apropo's tematu to myślę,że będziemy kontynuować obecny,gdyż jest to bardzo ważny temat dla hodowców krów,producentów mleka.Jest wiele firm oferujących nasienie buhajów.Myślę,że większość z nich posiada w swojej ofercie nasienie buhajów,których można uznać za wartościowe.Niestety jest też wiele 'badziewia'. Co do firm rozprowadzających nasienie to 'wrzuca' mnie się w oczy nie profesjonalizm ich pracowników. Rolnik powinien mieć do dyspozycji doradcę a nie tylko osobę,której zależy na sprzedaży jak największej ilości produktu,w tym przypadku nasienia buhajów.

 

Myślę,koledzy,ze powinniśmy wymieniać się doświadczeniami o firmach produkujących nasienie, o ich produktach jakie oferują itp. Dla mnie ważne jest osobiście,jakie macie już doświadczenia w tym temacie.Pozdrawiam wszystkich- prawdziwych profesjonalnych rolników a kpiarzom i dupkom internetowym mówię wypie....ać stąd!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Cogentu (współpraca bdb), to skuteczność seksowania jest taka jak zakładana, przy czym seksowane buhaje nie są rewelacyjne. Współpracujemy również z ABS, WWS, HG Plus, CRI i jak do tej pory nie zostaliśmy okantowani (przynajmniej jeszcze o tym nie wiemy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doi już pierwiastki po byku Jorryn ?

Czy warto inseminować tym bykiem / byk z oferty firmy KI Samen /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

córek po jorynie nie widziałem ale patrząc na jego eksterier to nie zaciekawie i tym bardziej za tą cene na TPI 100 jest setny to tez nie dobrze jesli podasz swój adres to prześle Ci katalog byków kanadyjskich które wyceniane sa na LPI (wycena kanadyjska) i TPI (wycena amerykańka) na innych pewnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
córek po jorynie nie widziałem ale patrząc na jego eksterier to nie zaciekawie i tym bardziej za tą cene na TPI 100 jest setny to tez nie dobrze jesli podasz swój adres to prześle Ci katalog byków kanadyjskich które wyceniane sa na LPI (wycena kanadyjska) i TPI (wycena amerykańka) na innych pewnie tez

Dziekuję za chęć udzielenia pomocy, ale katalog z firmy Konrad już przeglądałem. Nie wiem jak wg Ciebie ale mnie ich oferta nie zainteresowała. Nasienie jest stanowczo za drogie.

Na eksterier byka to ja w ogóle nie zwracam uwagi, a z wyceny wartości hodowlanej na podstawie pokroju córek danego buhaja to interesuje mnie tylko kaliber, jakość racic i połozenie wymienia.

Z cech produkcyjnych to wg mnie mleko jest najważniejsze, bo jego ilość w cenie mleka które sprzedaję do Danonów odgrywa największą rolę. Białko i tłuszcz w mleku jezeli kiedyś będzie potrzeba poprawić w mojej oborze to uzyskam to szybko stosując kojarzenia z odpowiednimi bykami, bo te cechy są znacznie wyzej odziedziczalne niż wydajność mleka. Ponadto żywienie odgrywa tu dużą rolę.

Wybierając nasienie zawsze patrzę na parametry komórek somatycznych, długowieczności krów i łatwość wycieleń. Niestety dla byków wycenianych w Polsce nie oblicza się tych parametrów, indeks krajowy jest z połowy ubiegłego wieku, więc dobór buhaja na podstawie krajowej wyceny to dla mnie loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba jednym z nielicznych który zwraca uwagę na podstawowe cech dobrej krowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni też by chcieli zwracać na to uwagę, jednak nie mają takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie Przecież te trzy parametry decydują o opłacalności produkcji mleka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...