Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zapytać szanowne towarzystwo o sprawę czujnika temperatury.Mam ciągły problem ze wskaźnikiem temperatury, wymiana trójwskaźnika co kilka miesięcy dużo kosztuje.

Mam elektroniczny czujnik temperatury (taki jak są np. w samochodach). Co myślicie o zastosowaniu takiego czujnika, a może ktoś już ma zainstalowane.

Pozdrawiam

 

A co Ty z tym trójwskaźnikiem robisz że bezprzerwy go wymieniasz ? U mnie działa parę lat bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czlowieku ale na czym dokladnie sa te luzy , domyslam sie ze pomiedzy kolem talerzowym a walkiem atakujacym , wiedz ze na np satelitach -ich walkach powinny byc luzy , powiedz na czym sa te luzy

 

Te luzy występują między kołem talerzowym a wałkiem atakującym (zębnikiem) oraz na łożyskach utrzymujących cały mechanizm.

Jak to wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obydwu stronach mechanizmu rużnicowego są takie zabezpieczone nakrętki. odbezpieczasz i jedną przykręcasz, a drugą odkręcasz, aż do skutku. Ja bardzo dawno tego nie robiłem, ale sprawdza się to paskiem papieru, tzn papier wkręca się między atak, o koło odbierajęce i tryby nie powinny go pociąć - wtedy jest za ciasno, a tylko lekko naciąć- jeżeli jest tylko pobięty to spasowane jest za luźno.

Co do łożysk to nie pamiętam ,aby tam była jakaś regulacja, może się obudowa wyrobiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Będe próbował zrobić to tak jak napisałeś.

Poinformuje o efekcie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te nakrętki odkręcać lub przykręcać po obu stronach mechanizmu, czy tylko po jednej ze stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te nakrętki odkręcać lub przykręcać po obu stronach mechanizmu, czy tylko po jednej ze stron?

Przesunąć musisz cały mechaniżm,a te nakrętki go zabezpieczają, żeby się nie przesuwał więc jeżeli nie popuścisz z jednej strony, to jak chcesz z drugiej dokręcić.

Może być tak, że któraś się poluzowała, to wtedy wystarczy tylko z tej strony dokręcić. Nakrętki są dośyć wąskie więc uważaj żeby nie przesadzić przy dokręcaniu. Żeby założyć nową nakrętkę (gdy gwint się przerwie) jest dużo roboty, bo półosie trzeba wysuwać, łatwo przy tym uszkodzić pierscień uszczelniający(zimeryng).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MóJ CIAPEK JEST ZAJE........... CHOCIAż SKRZYNIA SIE JEBIE ALE MI TO NIE PRZESZKADZA BO SIE NAUCZYłEM SAM NPAPRAWIEć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORAłEM SWOIM CIAPKIEM Z 5 SKIBAMI NA 50 CM I SZEDł JAK 360 BO OBOK ORAł KOLEGA I SPRAWDZAłEM JAK ON ORA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ty Michał kup sobie władimirca to jest dopiero maszyna nie do zdarcia jak chcesz zmienic traktor pali mało i wygodny w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką do spraedania od t25 oryginał tylko nie wiem czy do 330 bedzie pasować sprzedaje ją bo mi jest potrzebny traktor bez kabuny oddam ci ją za flaszke wodki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taką do spraedania od t25 oryginał tylko nie wiem czy do 330 bedzie pasować sprzedaje ją bo mi jest potrzebny traktor bez kabuny oddam ci ją za flaszke wodki

To ja ją wezme za dwie flaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZY MOżNA ZAłORZYć B;IżNIAKI Z TYłU I Z PRZODU DO CIAPKA

Założyć oczywiscie można, tylko z zakręcaniem mogą byc problemy

 

Kabina lepiej kupić, jak ci się nie śpieszy to w necie można coś znaleźć za niewielkie pieniądze, czasem nawet do przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to sciema taka kabina by sie przydała bo mam robioną ale jest szczelna i nie mogę na nią nażekać ale nie mam w niej klimy w w oryginale podobno były. jak juz bym miał taką sprzedac to za 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...