Skocz do zawartości
xsc924

Jak siekiera??

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym kupic siekiere tylko nie wiem jaka moze ktos pomoze albo jakies linki z stronami zwiazane z tym tematem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary nie masz na wiosce sklepu rolniczego czy to az tak wazne

a tak w ogóle polecam ci dobrego kowala na pewno tam zanjdziesz wartosciowa siekiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować siekierę? U mnie to nie do pomyślenia... Ojciec formuje na gorąco lemiesz od jelcza potem wspawuje w miejsce odciętego, oryginalnego ostrza i siekiera na niczym nie kuca. Ostrzenie szlifierką i po robocie. Trzonek wyłącznie akacjowy, dobrze wysuszony. Siekiera na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na teściową to do łupania jest szersza i ciężka albo taki siekiero-młot fajnie sie taką drzewo rąbie bo siekiera służąca do cięcia musi być płaska i lekka najlepiej z tym sztylem plastikowym (po fachowemu włukno szklane) dobrze się nią gałęzie ucina. ale wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuje ja na drzewo najlepsza by byla uniwersalna, czesciej bendzie do ciecia a jaka firma produkuje najlepsze i czy ta fiskars to dobra firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na taką siekierke polójesz to się wybierz do sklepu huskwarny(jakoś tak sie pisze) tam są zarąbiste ja se kupiłem w castoramie czy kastonamie(czort wie jak to sie pisze) jedną do cięci z plastikowym sztylem (pracuje w lesie)a drugą do łupania sprawują się bardzo dobrze każdy belek se rozłupie i do pieca . ja proponuje do tej castoramy zaglądnąć bo co uniwersalne to do ****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pomogles mi troche zauwazylem ze niewarto kupowac tanich chinskich rzeczy ktore sie rozwalaja po jednym uzyciu lepiej drogie ale dobre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem siekiere i wiele innych narzędzi z firmy Fiskars - polecam bo warto dać trochę więcej kasy, ale w zamian mieć dobrą siekierę. Ale muszę przyznać, że też kupiłem siekiere na targu ( podobno z szyny kolejowej ponad 50 letniej) i sprawuje się również bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz jestem pewny ze z tej firmy juz zalicytowalem na allegro dzieki wszystkim za rady! Masz moze ostrzalke do siekiery z tej firmy jak ona wyglada ? dobrze ostrzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siekiera Fiskarsa ostatnio zwyciężyła w teście i pokonała między innymi Husqwarnę, Stihla i inne uznane marki. Liczna przy nazwie oznacza ciężar siekiery i jej zastosowanie. Natomiast Fiskars na swoje siekiery daje 10 lat gwaancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzałka jest taka sama jak do noży - takie kółka, ale uwierz mi nie za bardzo jest sens kupować, bo tą siekierę ostrzy się bardzo rzadko.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (i trochę praktyką) lepsza jest tzw. stalka - czyli narzędzie podobne do okrągłego pilnika. Lub najlepszym rozwiązaniem jest dobry krzemień w kąpieli wodnej! - jeśli ktoś takie kółko pamięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to szczerze mówiąc ostrze na krążku polerskim (gumowy, lekko ścierny)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dzoszla:D:D!!!

musze powiedziec ze super ta siekiera, warta swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do łupania drzewa mam topór masarski-świetna sprawa, bo cienki jest i sie dobrze przerąbywuje nawet klocki z twardej jabłąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...