Skocz do zawartości
Piosall

Czy warto uprawiać międzyplony

Rekomendowane odpowiedzi

No 20 dostałem od ojca. Na razie niema chętnych na sprzedaż znalazł sie taki jeden co bierze wszystkie w dzierżawe płaci podatek a właściciel bierze dopłate ale juz nie długo bo sie gość przeliczył i przejechał w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie dużo? Jest umnie akurat ciotka z bydgoszczy mówi ze u nich dzierżawca płaci podatek 500zł czynszu i właściciel dopłaty bierze nie wiem jak się tym ludziom opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wołają ale nikt nie chce sprzedać chyba tylko straszą jak by kogoś przycisneło to i za 5-6 by sprzedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tania u was jest ziemia (po 8 tys ojciec kupował w 1995 roku), teraz u mnie ok 30 tys za hektar i drożej.

Za dzierżawę na kukurydze można dostać 900 - 1000 zł + dołaty, żiemniaki na chipsy i warzywa1500 + dopłaty (ziemia od III-I klasy)

Podatek płaci właściciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten doradca nie jest w temacie . Zapytaj się dlaczego nie , ciekawe co powie . Niech pokarze przepis który zabrania zmiany rośliny poplonowej . Ja widzę tylko jeden powód kiedy nie można zmienić rośliny poplonowej : różnica w dopłacie do tych roślin Celem poplonu jest ochrona gleby i obojętne jest jaka roślina ją chroni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Marcin2

Wydaje mi się, że problem tkwi gdzie indziej. Doradcę zawsze możesz zmienić, tylko nie zawsze wyjdziesz na tym dobrze.

Z tego co piszesz, sprawa nie jest jednoznaczna. za mało informacji.

Moje pytanie: korzystasz tylko z pzkietu KO1 (ochrona gleb i wod-poplony), czy moze jeszcze z SO1-rolnictwo zrównoważone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pakiet k01 ale już się z tym uporałem przedzwoniłem do ich głównej siedziby w barzkowicach i tam sami sprawe załatwili. Doradca sam zadzwonił żebym pszyniusł plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo tania u was jest ziemia (po 8 tys ojciec kupował w 1995 roku), teraz u mnie ok 30 tys za hektar i drożej.

Za dzierżawę na kukurydze można dostać 900 - 1000 zł + dołaty, żiemniaki na chipsy i warzywa1500 + dopłaty (ziemia od III-I klasy)

Podatek płaci właściciel.

czyli jeśli dobrze zrozumialem, czynsz dzierzawny moze być co roku inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan RS możesz modyfikować w dowolnym momencie z pominięciem istotnych zmian (pakietów), które rzutują na płatność. Tak jak pisał Bodzio55. Również w kolejnych latach możesz dokładać warianty w pakiecie k01 lub zmieniać powierzchnię objętą poplonami (ale przed złożeniem wniosku o dopłaty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Stanisław 11:

Nie zupełnie po prostu jedni biorą na kukurydze, a kto inny na warzywa i pyry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z programem rol/srod mam juz na 10 ha a chcialbym zglosic jeszcze kilak nie bedzie z tym problemow dzieki z gory za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plan RS możesz modyfikować w dowolnym momencie z pominięciem istotnych zmian (pakietów), które rzutują na płatność. Tak jak pisał Bodzio55. Również w kolejnych latach możesz dokładać warianty w pakiecie k01 lub zmieniać powierzchnię objętą poplonami (ale przed złożeniem wniosku o dopłaty).

...i przed uzyskaniem decyzji z ARiMR. Plan musi się zgadzać z wnioskiem.

Do robern (nie na temat) autko już sprzedane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z programem rol/srod mam juz na 10 ha a chcialbym zglosic jeszcze kilak nie bedzie z tym problemow dzieki z gory za o

dpowiedzi

Niestety w tym pakiecie nie możesz zmieniać powierzchni zadeklarowanej we wniosku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejnych latach (dokładniej wnioskach) możesz zmieniać powierzchnię poplonów z zachowaniem min. 1 ha powierzchni oraz przykrycia 1/3 powierzchni GO na zimę roślinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A autkiem jeszcze jeżdżę - chociaż przejechać się na giełdę nie mam czasu

Chociaż już było dwóch zainteresowanych... zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...