Skocz do zawartości
Gość guteka

Krowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz krowa FILIPA będzie żyła długo i szczęśliwie

Na pewno..........

.......do następnego wycielenia he, he,he,he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip09 kup TESTOKET i sprawdź ilość ciał ketonowych w moczu lub mleku, jeżeli wyjdzie bardzo ciemny radzę stosować glikol z dodatkiem ketonicu po dwuch tygodniach powtórz test aby sprawdzić czy jest poprawa.powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno juz nie zagladałem tu. Spubowalismy kroplówki i w momecie jej podawania krowa padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedtem terz mi sie zdarzyła sytułacja ze po ocieleniu młodej krowy nie chce jesc albo lezy. Tak mi sie zdarza na wiosne albo na jesień. Nasz wterynarz nawet był bezradny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FILIP 09!

Według mnie coś ten twój weterynarz sknocił. Albo podał Antiparen bez cofeiny , albo zrobił to za szybko, albo dał za dużo, chyba nie kotrolował tętna albo dał zimny roztwór. Odpowiedź na te pytania znasz.

Niestety każdy skutek ma swoją przyczynę. A tak ogólnie, czy wiecie dlaczego Polska nie może byc "drugą Japonią"? Bo Japonia to jest kraj kwitnącej wiśni a Polska jest krajem kwitnącej ... lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam też taki przypadek.Jałówka po porodzie straciła apetyt,stwierdzono że to ketoza.Przy podawaniu kroplówki padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eej niby temat o krowach ale zapytam... kurcze mamm cielaki 3 miesiączne i kurde jeden zaczął kasłać i taki trochy okrągły brzuch mu sie zrobił:( do jedzenia dostaje siano z drugiego pokosu mieszanke srue ze zbóż i wode do picia oraz lizawke solną.. co robić pomóżcie jak możecie!!! z góry dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile nie kaszle z przeziebienia to może być robaczyca, możesz je odrobaczyć profilaktycznie, bo jesli kaszle i się smarka to może być przeziębiony, a ten brzuch to wygląda jak przy wzęciu, czy okragły jest tylko od dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie od dołu taki okrągławy jes i mi sie to niezbytnio podoba, na odrobaczenie już dostały wszystkie 3, on tak kaszle niby wzdycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co im dawac do jedzenia siano najlepsze, kiszonka z kukurydzy, pasza z witaminami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie od dołu taki okrągławy jes i mi sie to niezbytnio podoba, na odrobaczenie już dostały wszystkie 3, on tak kaszle niby wzdycha

 

mógł się zachłysnąć przy pojeniu, ale jeżeli wode ma dowoli to mało prawdopodobne,zmież mu temperaturę i albo poczekaj albo wezwij doktora więc jeżeli odrobaczałeś go niedawno to musisz poczekać brzuch powinien mu slęsnąć i wrócić apetyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co im dawac do jedzenia siano najlepsze, kiszonka z kukurydzy, pasza z witaminami

 

w przypadku gdy krowa lub jałówka w moim stadzie po ocieleniu traci apetyt, a kał ma twardy i zbity, to po pierwsze wlewam jej propiosan a po drugie daję jej do jedzenia to co chce jeść byle tylko jadła, taka sztuka najszybciej złakomi się na buraki pastewne i siano. może to głupie ale każda świeżo ocielona sztuka ma swój przydział jabłek, przedewszytkim trzeba zwracać uwagę czy krowa je i nie zaczyna tracić apetytu, najłatwiej powiedzieć nie zatuczać przed ocieleniem, tylko trudniej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że apetyt tom one mają , jedzą a kał jest ciemny i normalnie wygląda,biegunek nie mają acha i jeszce ten jeden to na uszach mu włosy zeszły i w niektórych miejscach na pysku takie łyse plami ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądają włosy wokół zmienionych plam. czy łatwo wychodzą, czy mają zmienione cebulki włosowe lub/i mają charakterystyczny meszek (podobny do zgniecionej pajęczyny). Czy skóra na miejscu plam jest zmieniona? Wtedy najprawdopodobniej jest to grzybica skórna. Jeśli we włosach znajdziesz poruszające się żyjątka (czasami nawet pod lupą) - będą to pasożyty skórne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich hodowców krów .Mam pytanie,czy ktoś z Was użytkuje Elektroniczny wykrywaczu rui u krów ,podobno działa też jako wykrywacz wczesnej ciąży - czy to się w ogóle sprawdza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według oceny mojego inseminatora nie sprawdza się Własnych doświadczeń w tym zakresie nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insyminator niepowie ci że to jest super bo sobie kupisz i będzie mniej miał powturek do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z ropnicą u krowy?Zachorowała mi moja rekordzistka,dwa tygodnie jest po ocieleniu i cały czas coś jej było aż w końcu wet powiedział ROPNICA i żadnych szans na wyleczenie.Chciałabym jej pomóc w tych ostatnich dniach bo bardzo cierpi!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropnica to inaczej Posocznica (Sepsa) . Przykro to napisać ale lekarstwa na nią nie ma Można jedynie skrócić cierpienie i uśpić ją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lekarz wet. nie ma obowiązku tego zgłosić,to raczej nie jest zwykła choroba?Krowa ma ropnie pod skórą,bolące stawy i właśnie już nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuje to nie jest choroba zakażana , ani zwalczana z urzędu . To jest ogólne zakażenie organizmu . Może coś na ten temat wie Powiatowy Inspektorat Wet . Na pewno wet. powinien skrócić jej cierpienie z czysto ludzkich względów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowa padła tego samego dnia,3 tygodnie po wycieleniu.Wet leczył na zaleganie,póżniej uznał że to ropnica i kazał odpuścić po czym olśniło go że to ciężki przypadek paraliżu.Dwa dni leżała,miała obolałe i opuchnięte nogi i na udzie ropne,podskórne guzy.To była super krowa,czer.-biał H-F 11 lat.To nie koniec.Mam tylko 12 krówek i dzisiaj padła druga na to samo najprawdopodobniej.Zmieniłam wet,bardziej zna się na rzeczy ale krowy nie podniósł,padła podczas kroplówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...