Skocz do zawartości
Jarek.k

Ile macie hektarów pola???

Rekomendowane odpowiedzi

podobny temt istnieje w dziale maszyny!!! sam opiepszasz nowych a teraz sam co robisz!!! moze zacytuje twoja wypowiedz " Ty pierdolnięty patałachu musisz zakładać nowy temat skora taki do chu.. istnieje!" a teraz tyczy sie to ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale to są pogawętki i nie panuje tu taki rygor jak w maszynach więc karzdy może zakładać sobie temat taki jaki chce a tak wogłule ja mam 10 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z lodzkiego i w moich rejonach sa same male gospodartswa, ja mam tylko 13 ha + 9 ha dzierzawy. wiec troche lipa jest pozdrawiam kolegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie martw siem stary ja mam 7 ha+13ha dzierżawy i tez jakos żyje!!-woj.śląskie

Ja mam 160ha woj.lubelskie ale pracy mam dużo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem małorolny - posiadam 18 ha i to w dodatku na górkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 880ha na V i VI klasie z czego 600 GO i roboty od zaj...

A siła robocza jest w Anglii i sortuje śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARYCZ wykupiłeś całą Dolinę Baryczy,a ja mieszkam w dorzeczu Baryczy.Znam twoje strony,prawdziwe dzikie pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jestem od lat i działa mi na nerwy to, że do okoła "gospodarują" pseudo rolnicy z Wrocławia i innych stron świata mający troche kasy i myślący, że to się tak bardzo opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latają potem tacy i pytają się : "Panie! Nie chcesz se skosić trawy?"

 

Dopłatę biorą a ziemię kupili za grosze w agencji (oczywiście uczciwie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie juz takich wychowaliśmy dają skoszoną łake ;d do zebrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wqrwia mnie takie cos, takie chamy wykupują ziemię, nic nie robią i kase dostają, a ja jak chce kupić coś to albo nie ma albo taki fiut mówi mi że odstąpi mi dzierżawę (350 ha= 270 GO, 80 łąki) za bagatela 700 000 zł, bo panisko ma inny dochód, a ziemia z ANR i ma wszystko w du%&e. Ja też jestem z łódzkiego jak kolega dudek i on ma racje, tak to wygląda. Małe gospodarstwa. Można było kupić 55 ha ale gościu woła 30 000 za ha(IV -V). Sam mam 22 ha własnych i 10 dzierżawy. Pozdrawiam i nawołuje do spalenia ANR i Ministerstwa Rolnictwa i innych odpowiedzialnych za taką sytuację z ziemią. Sam mogę mołotowy porobić. A jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem ANR nie powinna w ogóle dzierżawić gruntów - gdyż została powołana do "sprzedaży nieruchmości rolnych skarbu państa po korzystnej cenie",

W ogle to twór ten powinien być rowiązany - zresztą mówili to >bracia< oraz Pan Andrzej L. przed wyborami

 

Niestety kiedy doszli do władzy, zapragneli wepchnąć na dobrze płatne posadki swoje plecaki ... również wechnięte tam osoby mają możliwość sprzedaży po korzystej cenie gruntów >nienawidządzych< przed wyborami ANR kandydatom, a nawet odroczenia na bliżej nieokreślony czas płatności za wykupioną/wydierżawioną Ziemie kolegom z Samo-obr

 

Poprostu ręce opadają - założenia i piękne plany 4 RP rozbiły się o chciwość rządzących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie tak na tych rolników z Warszawy i Wrocławia, ale posiadanie przez nich ziemi ma też dobre strony! Macie bardziej czyste środowisko nieskażone tak jak u nas nadmierną ilością gnoju, gnojowicy oraz śmierdzącej kiszonki! Wolałbym mieszkać pośród pól porośniętych chwastami, niż w domach obstawionych stertami gnoju oraz kiszonki! Nadmierna produkcja niesie za sobą takie zagrożenia, ale tak ciszę się że nie mieszkam w pobliżu wielkiej fermy, Ci to mają naprawdę przerąbane życie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROKITA wyprowadz sie na ksiezyc,tam nie bedziez mial nawet chwastow a jakie powietrze cyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROKITA jest jebniety ziemie powinien posiadac prawdziwy rolnik a nie jakiś cwaniak co nie wie co to znaczy zaorać pole. Oni powini mieć możliwość kupna tylko działki budowlanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominujący rolnik

 

Twoja wypowiedź dotyczyła chyba Jana,Marii Rokity z PO, a nie mnie!!!!...

 

U nas żaden niby rolnik z Warszawy ziemi nie kupi, bo jest po 25tyś/ha i nikomu nie opłaci się kupować jej na dopłaty, bo wtedy delikwent musiałby czekać na zwrot aż 50lat! Chyba by tego nie dożył.......

 

@Daniel88

 

Byłbyś zadowolony gdybym przywiózł Ci kupę gnoju i wywalił 30 metrów od domu???? Pochwalił byś mnie?????? A takich hodowców co tak robią jest u nas wielu! Jeżeli masz czyste powietrze to się ciesz........

 

Winny tej sytuacji iż kupują u was ziemie "niby rolnicy" jest system dopłat, który w takim samym poziomie premiuje ziemie klasy II oraz np. VI i stąd bierze się wasz problem! Bo kto na VI klasie ziemi zbierze plon podobny do tego z II? Gdyby dopłaty do klasy VI były wielokrotnie mniejsze od tych z II to na pewno Ci z Warszawy by Wam tej ziemi nie wykupili na dopłaty! Kłania się plon referencyjny, który był uśredniony. I jest niesprawiedliwy, krzywdzący tych co osiągają dużo lepsze plony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi gdzie są same gospodarstwa "produkujące" obornik i jakoś nie śmierdzi, nikt nie wywala "gnoju" 30 m od domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...