Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do palenia trocin wskazany jest nadmuch, wtedy to nawet trudno czasami jest utrzymać temperaturę pieca (żeby nie zagotować wody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też specjalne piece tzw. trociniaki ale nie wiem czym one się charaktaryzują bądź różnią od standardowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wsypałem do pieca troche trocin to mi zamiast się palić to zgasło. Potem sprubowałem jeszcze raz to ogeń się utrzymał ale to dlatego że tylko troche wsypałem ale jak bym miał co chwile chodzić i dokladać po trochu to wole wrzucić normalne drzewo lub węgel. Trociny z pod krajżagi wywiozłem na pole.

u mnie komputer zalacza co 5 minut slimaka ktory prowadzi do zbiornika z trocinami i mam stala temp. przez 24godz/dobe. a temp jaka osiagam to 50 stopni i sie grzeje za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Piotru$

 

Moje pytanie dotyczy podajnika. Czy dużą pojemność ma zasobnik trocin, czy jest kupowany, czy własna konstrukcja? I oczywiście jaki to jest koszt?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wsypałem do pieca troche trocin to mi zamiast się palić to zgasło. Potem sprubowałem jeszcze raz to ogeń się utrzymał ale to dlatego że tylko troche wsypałem ale jak bym miał co chwile chodzić i dokladać po trochu to wole wrzucić normalne drzewo lub węgel. Trociny z pod krajżagi wywiozłem na pole.

 

Ja kiedyś wżuciłem kilkanaście topagrarów więcej miałem potem kłopotów niż ciepła z tych gazet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Piotru$

 

Moje pytanie dotyczy podajnika. Czy dużą pojemność ma zasobnik trocin, czy jest kupowany, czy własna konstrukcja? I oczywiście jaki to jest koszt?

 

Pozdrawiam

gdy zasypie zbirnik na maxa to wystarcza mi na jakies 2 doby a wogole caly piec i podajnik zrobil mi wujek ktory sie zajmuje produkcja takich urzodzen. Za komplet zyczy sobie cos kolo 10 000zl ale nie jestem pewny musialbym sie popytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 000zl

 

ILE To moj kuzyn zaplacil 7 000 za piec na "groszek" z podajnikiem ktory ogrzewa dośc duży dom piętrowy w dodatku.Jest to piec bardzo oszczędny,gdyz kuzyn spalił od jesieni do teraz 2.5T tegoż opału.Ja mam stary piec na miał i chyba się zdecyduje na taki piec jaki ma kuzyn,gdyz to mi się szybko zwróci,bo ja mam mały dom i piec wyniósł by mnie ok 4 000.A i na opale zaoszczędze,bo teraz na miał wydaje ok 1 600zł, to jak zmienie piec,to opał wyniesie mnie 800zł(skalkulowałem to z dużym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jedno to sie zapytaj a poza tym ja trocine mam za darmo bo maja nadmiar w firmie meblarskiej niedaleko mnie i jak aby daj znac to ja w 1014 z dwiema 10 tonami przyczepkami i rura, a ten groszek to napewno troche kosztuje. i jeszcze jedno ja mam cala dobe 50 na piecu a po domu to ja sobie chodze "nago"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...