Skocz do zawartości
anonymou

ile macie mleka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Napiszcie ile macie krów dojnych i ile one dają mleka na dobe.

 

u mnie 21 krów dojnych daje 270l / dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to mam całe g...no

18 szt z tego 8 się nie doi bo cielne,w sezonie ponad 10000 tyś.miesięcznie

przewaga czerwono-białej h-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Napiszcie ile macie krów dojnych i ile one dają mleka na dobe.

u mnie 21 krów dojnych daje 270l / dobe.

Jak mają dawać średnio po 13 litrów to może się przerzuć na kozy. Potrzebują mniej miejsca, mniej pasz a i problem mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że u większości hodowców spadła ilość mleka gdy zmieniło się paszę objętościową z trawy na sianokiszonkę. Wiadomo jakie tego roku było lato - mokre, nie zawsze była możliwość skoszenia w porę trawy i zrobienia sianokiszonki czy siana. Gorszej jakości pasza napewno przyczyniła się do spadku ilości mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Sianokiszonkę można było spokojnie zrobić - i to dobrej jakości, chyba, że masz użytki zielone do kitu. Z sianem było trochę problemów ale - zawsze można było zrobić sianokiszonkę a nie siano.

A to że spadło Ci mleko jak zeszły z pastwiska- nie miałeś bilansu i karmiłeś na oko - a na oko to " chłop w szpitalu umarł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 170 krów i mam 100000l na miesiąc.A na dobę mam ok.3400l

 

Mam:

 

50 byków

45 jałowek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 33 krowy mlecze,na dzień dzisiejszy jest 550 l mleka i tak na okrągły rok.Wsumie posiadam 120 ogonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam obecnie 33 krowy mlecze,na dzień dzisiejszy jest 550 l mleka i tak na okrągły rok.

16,6 od krowy to z 18-19 od dojonej, trochę mało.

Na moje by można mówić , że coś zostaje musi być ponad 24 od dojonej. Masz jeszcze co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .ja co prada nieoddaje mleka bo mam narazie tylko 1 krowe ktorą kupiłem miesiąc temu zeby b ylo mleko dla małych cielakow no i nieznam sie zabardzo co do produkcji mleka przez krowe bo malo mialem z tym doczynienia , ale gdy ja szukalem krowy do kupienia to uważalem , że taka potrzebna do moich potrzeb to bedzie dobra jak da mi co najmiej 10 litrów na raz bo taka co dała by mniej to uwazalem za nieoplacalne bo krowa to zje tyle paszy co 700 kg byk i to o wiele lepszej jakosci paszy.no i po zakupie krowy od gospodaza ktora u niego dawała ok 10 litrow to zauwazyłem ze stopniowo u mnie ilosc mleka podniosla sie do 15 na raz. i uwazam ,że mialo na to wpływ jakosc paszy jaką u mnie dostawała bo ja jej daje kiszonke z kukurydzy +kupilem dodatek do śruty dla krow mlecznych no i siano kiszonke z dobro jakosciowo 3 letnich traw. u tamtego gospodarza to dostawala siano i śrutę. nieoczekuje że jeszcze bardziej zwiekszy mi sie ilosc tego mleka bo ja iz tego jestem bardzo zadowolony.a za krowe dalem 1600 zł.ale sie rozpisalem .pozdrawiam wszystkich i życze wszystkiego dobrego w nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt wydajność nie jest zbytnio dobra ale przy tych cenach mleka co miałem to byłem bardziej skłonny zlikwidować stado mleczne i nie ładowałem w nie aby podnosić wydajność.Jeśli chodzi o sanokiszonki to niestety nie wszędzi można było zrobić ją dobrej jakości.Mieliśmy zimny i mokry maj i większość hodowców na naszy terenie trawy kosiła w terminie czerwcowym(ja też)a z takich traw dobrej paszy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś powodzi to mogłeś zrobić sianokiszonę dobrą, z sianem było by gorzej.

Jak dawałeś krowom byle jak to i doiły Ci się byle jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie miałeś powodzi to mogłeś zrobić sianokiszonę dobrą, z sianem było by gorzej.

Jak dawałeś krowom byle jak to i doiły Ci się byle jak

Mnie zostało 2 ha trawy na polu..skoszonej na sianokiszonke.....niestety ciagłe opady nie pozwoliły na zrobienie sianikiszonki..ani tez siana....bo wywaliłem to wszystko do wąwozu..a z drugiego kawalka zdołałem zrobic troche siana , choc marnej jakosci....dobrze ze z reszty skoszonej duzo wczesnie udało mi sie cos zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam obecnie około 750 litrów od 32 krów dojnych.

 

a ja myślałam że u mnie kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam obecnie około 750 litrów od 32 krów dojnych.

To po 3 miesiącach wyrobiłeś 136% normy- tak trzymaj. Jak tak dalej będzie ósemkę trzepniesz

U mnie 106 i 5300 co drugi dzień - więc podobnie jak u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ja was Panowie zaszokuje bo ja to bardziej gruby gospodarz mam 9 krów i 80 litrów na dobe ale doje tylko 5 i to już na zostawieniu. a tak na serio to przeciętnie 150-180 litrów na dobe ale to po wycieleniach. a rekord podchodzi pod 300l/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...