Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nawozy możesz wszystkie wysiać wiosną, ja zawsze tak robię na moich mokradłach, masz kogoś kto ci zasieje i zrobi redliny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kilometrów odemnie przewazaja gospodarstwa warzywne...które sie tym specjalizuja, dlatego z siewem nie ma problemu bo jest kilku co sieje usługowo...tylko o ile mi wiadomo to jest to od razu robienie redlin i siew....????...w kazdym badz razie mam zamówiony siew z redlinami...aczkolwiek nie wiem czy zrobi to w jednym przejezdzie???..ale chyba tak...ze zbytem tez nie ma problemu bo jest tu najwieksza w regionie grupa producencka warzyw i oni skupuja...sa tez rolnicy którzy kupuja i woza na giełde....i ostatecznie jest przetwórnia która bierze jaka jest marchew za cene 25 gr kilogram...ale nie wiem czy nie trzeba miec tu kontraktacji....natomiast grupa skupywała srednio cos około 80 gr..w zaleznosci od jakosci....no i jak płukana to drozsza

Tylko duzo tego pryskania )...bo w okresie wegetacji nawet kilkanascie razy...na samego robaka 3 razy....tak mi bynajmniej mówiono....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ cena , ja mam znajomemu robić redliny i siać 2 ha , ale nawet o takiej cenie to nie myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak biora, i wszyscy w tych granicach, mozna sie jedynie pokusic o jakiegos tanszego o 100zł, ale jest znowu niesłowny

Jakim srodkiem pryskasz przed wschodami, Afalon???...plus Racer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysty afalon, na 1 ha spróbuje racera (1l + 0,5 afalonu) ale raz nim pryskałem i miałem problemy ze wschodami więc teraz się boję trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabe były po racerze, afalonb jest bezpieczniejszy,

na robaka zaprawiam nomoltem a później 2-3 opryski durzbanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy afalonem wystarczy raz i problem chwastów dwulisciennych z głowy..czy tez potem jeszcze stosujesz jakies opryski???..ja jestem zupełnym laikiem w tym temacie i wiem tylko jak marchew wyglada:))...wiec z góry dzieki za wszelkie rady.....w przyszłym tygodniu sieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki..przyda mi sie ta wiedza:))..a na robaka pryska sie przed wschodami....i pózniej tez???..słyszałem ze robi sie to 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na połyśnice pryska się pod koniec lipca i w sierpniu w czasie lotu mchówek, trzy razy mozna dac lub więcej, a przed wschodami nigdy nie pryskałem, chyba przeciw rolnicą, ale to trzeba wymieszac z glebą jeszcze przed siewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja afalon stosuje po siewie 0,5 litra i jak marchewka ma już 2-4 liście 1,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przeciw rolnicom jest bardzo wazny oprysk, bo gdy bedzie choc troszeczke nadgryziona to jej nie przyjma...i własnie nacisk kładli na ten temat...mam pryskac 20 minut przed siewem...a raczej przed redliniarka....a jak jest przytulia???bo afalon jej nie wezmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przytulię to tylko hakol

a co do insektów glebowych to najlepiej durzban powiedzmy ze 2 tyg przed siewem i trzeba wymieszać to z glebą na 5 czy tam 10 cm, przeczytaj ulotkę środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha..mam takie urzadzenie ...zostało mi po burakach.....bo kiedys je uprawiałem.....kiedy jeszcze były bardzo opłacalne.....jutro bede siał nawóz to pewnie byłoby dobrze to spryskac na robaka bo bede od razu uprawiał glebe pod siew....a dursban wiem ze jest dobrym srodkiem bo kiedys własnie pryskalem tym pod buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzis nasiona od grupy producenckiej....ELEGANCJA.....kosztowały 600zł taniej niz w sklepie bo specjalnie pytałem....a kontraktacja bedzie dopiero jak marchew urosnie i przyjada sprawdzic czy spełnia ich wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie trochę to ryzykowne z tą kontraktacją

, ile zapłaciłeś za jakie nasiona (jakiej hodowli) ?? i jaką ilość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 80 ar zakupiłem 9 jednostek za cene 220 zł jedna czyli niecałe 2 tys wyszło za wszystko ..ale podobno jej zostanie troche ....to mieszaniec F-1 z firmy NUNHEMS..tj Holandia

Jesli chodzi o kontraktacje to wezma i bez....ale bedzie troche nizsza cena...chodz o sprzedazy jeszcze nie mysle tym sie zajme jak powschodzi ..a do tego jeszcze daleka droga, tym bardziej ze sieje pierwszy raz, wiec dopiero sie ucze.jak mi sie uda to powieksze areał warzyw...a jak nie to chyba zrezygnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gdzies w necie widziałem kopaczki elewtorowe do marchwi i warzyw....kopiecie czyms takim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem dwa tygodnie temu....juz wschodzi tylko nie wiem kiedy jest faza dwóch lisci własciwych bo musze pryskac na chwastnice???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę poczekasz, 2 listki właściwe to jest jak są liścienie + 2 liście i trzeci zaczyna się tworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...