Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:25 Pon 1 Cze 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 1380, 1381, 1382  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 06:58 Sro 26 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dokończyłem...

… nie wiem skąd u Ciebie pomysł prowadzenia handlu bez zarejestrowanej działalności gospodarczej w tej materii. Tak się kiedyś prowadziło w latach 90 tych. Bo nikt tego nie kontrolował, ale i tak do końca legalne nie było.

PS. Kiedyś to i VAT się nie doliczało bo go nie było Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 06:56 Sro 26 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo Mieszasz 2 różne sprawy !

To są dwie odrębne dziedziny prawne.

Możesz mieć Zakład Pakowania niejako podpięty pod fermę albo pod hurtownię. Samo prowadzenie zakładu pakowania jaj nie jest dla fiskusa istotne. Sam w sobie nie jest on ujęty w rejestrze typów działaności gospodarczej. A więc jako tako nie kwalifikuje się zakładania samostanowiącego podmiotu. Natomiast z punktu prawa bezpieczeństwa żywności prowadzenie zakładu pakowania jest wymagane do możliwości wprowadzania do obrotu jaj konsumpcyjnych (pomijam sprzedaż bezpośrednią od rolnika bo ma ona swoje ograniczenia)

Jajeczny nie do końca masz rację. W pewnych szczególnych przypadkach możliwe jest sprzedawanie jaj bez udziału bezpośredniego pakowni czy fermy a tylko przez działaność handlową. Wink Ale to już wyższa szkoła akrobatyki.

dyzio888 nie wiem skąd u Ciebie pomysł
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:33 Wto 25 Wrz 2018    Temat postu: Re: ?? Odpowiedz z cytatem

dyzio888 napisał:
To znaczy?

Trzeba założyć działalność gospodarczą?

No chyba inaczej się nie da ....
Nie bardzo wiem, jak można sobie wyobrazić legalne prowadzenie działalności gospodarczej bez jej rejestracji ..

P.S.
Kurczę, z tymi pakowniami to jest jednak trochę problemów. Wszystko to, o czym napisaliście to prawda .... ale... !

Producent jaj konsumpcyjnych, który niewątpliwie jest rolnikiem, nie może bezpośrednio wprowadzać jaj do obrotu. Może to robić natomiast tzw. pakownia.

Oczywiście rolnik (hodowca) może otworzyć własną pakownię i dzięki temu będzie mógł dostarczać jaja na sklepy, ale tu pojawia się problem.

Rejestrując pakownię, dostajesz na nią NIP i REGON i tym samym "powołujesz do życia" podmiot, który rolnikiem nie jest. Krótko mówiąc, rolnik rejestrujący pakownię, zaczyna prowadzić działalność gospodarczą i musi zacząć odprowadzać ZUS oraz płacić podatki od sprzedaży jaj.

I tu pojawia się kolejna "śmieszność". Okazuje się, że rolnik jest podwójnie opodatkowany. Raz jako rolnik (nakaz płatniczy podatku), a drugi raz jako pakownia (od faktur).

Długo szukałem rozwiązania tego problemu. Wygląda na to, że w prawie go nie ma. Jest tam natomiast wielka luka. Większość pakowni zarejestrowanych przez producentów opiera się na interpretacjach prawa przez U.S. a nie na samym prawie.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie- bardzo proszę o informacje.

Wracając do tematu wcześniej poruszonego, to znam przypadki pakowni, które niby są pakowniami, ale tak naprawdę nie mają swojego NIP ani REGON. Ich właścicielami są oczywiście hodowcy i na fakturach widnieją właśnie ich dane, a nie dane pakowni. Wszystko to z powodów, o których napisałem powyżej.
Dodam, że pakownie te, pomimo licznych kontroli, od wielu lat z powodzeniem dostarczają jaja na sklepy- wypisując faktury de facto na rolników a nie na pakownie.

Może ktoś coś powiedzieć na ten temat ? Może jakieś art. i & ?
Powrót do góry
dyzio888

PostWysłany: 15:25 Wto 25 Wrz 2018    Temat postu: ?? Odpowiedz z cytatem

To znaczy?

Trzeba założyć działalność gospodarczą?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:34 Wto 25 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajcoo napisał:
jajeczny nie strasz chłopaka daj mu liznąć branży jajecznej Laughing
L 0.32 m- 0,22

No i masz rację. Polak to taki stwór, że jednak lubi uczyć się na własnych błędach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jajcoo

PostWysłany: 15:05 Pon 24 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny nie strasz chłopaka daj mu liznąć branży jajecznej Laughing
L 0.32 m- 0,22
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 12:32 Pon 24 Wrz 2018    Temat postu: Re: Sprzedaż Jaj Z Fermy Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
...Więc podatków za taką działalność się nie płaci.

Ewentualnie, gdy się wpadnie, to płaci się odpowiednio wysoką karę.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 06:17 Pon 24 Wrz 2018    Temat postu: Re: Sprzedaż Jaj Z Fermy Odpowiedz z cytatem

dyzio888 napisał:
Witam

Chciałbym kupić jajka z fermy i sprzedawać, dowozić do miejscowych sklepików i na targowiska.

Mam takie pytanie jak wygląda sprawa założenie tego typu działalności gospodarczej ?

Jakie podatki bym musiał zapłacic ?

pozdrawiam z góry dziekuje

Nie można już legalnie prowadzić takiej działalności. Jajka powinny pochodzić z zakładu pakowania lub z hurtowni spożywczej. Więc podatków za taką działalność się nie płaci.
Powrót do góry
dyzio888

PostWysłany: 10:12 Nie 23 Wrz 2018    Temat postu: Sprzedaż Jaj Z Fermy Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciałbym kupić jajka z fermy i sprzedawać, dowozić do miejscowych sklepików i na targowiska.

Mam takie pytanie jak wygląda sprawa założenie tego typu działalności gospodarczej ?

Jakie podatki bym musiał zapłacic ?

pozdrawiam z góry dziekuje
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 17:19 Sro 19 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenki pany cenki : L-0,30-31 a M-0,18-19 .
Powrót do góry
fRYDERYK

PostWysłany: 10:36 Sro 19 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania kurke odchowaną , brązową lub biała. Tel : 605333044
Powrót do góry
aisa12

PostWysłany: 12:42 Nie 16 Wrz 2018    Temat postu: ZAKUP JAJ , HURT Odpowiedz z cytatem

Kupię jaja, brązowe M.
Cena FOB. Ilości hurtowe. 1248 kartonów po 360 sztuk.
Możliwie prawdopodobny co tygodniowy zakup.
Oczywiście możliwie jak najniższa cena.

Jeśli mają Państwo jakieś namiary, lub sami są w stanie sprzedać takie ilości, bardzo proszę o kontakt.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 22:03 Sob 15 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie jest Jajczarek ?
........ no i gdzie się podziała Biedronka ?

P.S.
Produkuje na "pół gwizdka" ... i baaardzo się z tego cieszę Smile
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 18:54 Pią 14 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dzwonili za jajem dziś dzwonili … ale ja sysko sam Cool
Powrót do góry
kokojajo

PostWysłany: 21:54 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1a - 0,31
1b - 0,20-0,21
2a - 0,17-0,18
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 20:58 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a XL -0,40 -45 ….
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 20:58 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L-0,30-31 i nima …..
M-0,17-19
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 13:22 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
na przyszły tydzień potwierdzone ceny u dostawców

XL- 0,37 i 0,39
0- 0,31 i 0,32
1A-0,27 i 0,28
1B-0,16 i 0,18
2A-0,14
S- 0,07

A już podobno krąży tak:
Misiaczku ceny co podałeś to już pod koniec tamtego tygodnia obowiązywały Wink
XL -0,40-0,42
L - 0,30-0,31
M - 0,17-0,21 (IIA i IB)
S - 0,12-0,14
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:37 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na przyszły tydzień potwierdzone ceny u dostawców

XL- 0,37 i 0,39
0- 0,31 i 0,32
1A-0,27 i 0,28
1B-0,16 i 0,18
2A-0,14
S- 0,07
Powrót do góry
greg3636

PostWysłany: 09:21 Czw 13 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

l-28
m-15
s-10
Powrót do góry
jajcoo

PostWysłany: 07:01 Sro 12 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsza dostawa umówiona w takich cenach . xl- 0,39 L 0,32 m 0,22. Cena lekko w górę ale i popyt nieco większy.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:06 Pon 10 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Z emocji to aż pomyliłam gramy z dekagramami pomyliłam więc wszystkie wartości będą większe 10 razy sorki ale trafił mnie normalnie szlak .
ja też się pomyliłem ;P
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:05 Pon 10 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Duże emocje choć obaj koledzy macie sporo racji ,nikt za nas nie będzie walczył czytałam wypociny organizacji ''otwarte klatki i szlak mnie trafił kilka stron wypocin o inteligencji kur i minusach chowu bateryjnego a w plusach jedynie mniejsze zagrożenie ze strony drapieżników czystość biologiczna i mniejsze zagrożenie pasożytami .Nie wdrożyli się w temat albo celowo manipulują zapominając że jest to najbardziej energooszczędna produkcja .Kto hodował na ściółce to wie ,że na 10000 kur w produkcji na sezon potrzeba od 30-50 ton węgla przeliczając na 43mln kur w Polsce 129000-215000 ton węgla w klatce - o ton.Idąc dalej zużycie paszy przy karmidłach 13,7 g w klatce przy tych samych parametrach 10,7 g na kurę dziennie .Niby nic 3g ale razy 43mln. to 129 ton dziennie .Pseudo ekolodzy jako argument podali ze hodowcy wycinają kury kiedy spadnie nieśność naiwnie myśląc ,że w gospodarstwie spędza czas na emeryturze dziobiąc trawkę .A prawda jest taka że niesie przez wiosnę i lato jajka a na jesieni dostaje siekierką i do garnka .Może powinniśmy takie fakty przytaczać bo nikt o nich nie mówi atakować i odpierać zarzuty .J nikomu nie narzucam niech je i robi co chce ,ale muszę się bronic przed niczym nie uzasadnioną agresją i mitomania tych organizacji .

Dyskusja z "ekologami" to jak dyskusja z krową Wink, opierają się oni tylko na wygodnych IM półprawdach. Trochę duże zużycie paszy na ściółce- ale podejrzewam że to może być uwarunkowe przez rasę i jakość paszy ja tam mam 11,5-12g/szt przy zwykłych karmidłach na ściółce.
Co do przycinania dziobów, ekolodzy już chyba powoli zwyciężyli- ino czekać wykreślenia z dobrostanu drobiu https://kipdip.org.pl/pl/news/nioskinowe-wiadomosci-o-przycinaniu-dziobow
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 14:39 Pon 10 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z emocji to aż pomyliłam gramy z dekagramami pomyliłam więc wszystkie wartości będą większe 10 razy sorki ale trafił mnie normalnie szlak .
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 12:55 Pon 10 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże emocje choć obaj koledzy macie sporo racji ,nikt za nas nie będzie walczył czytałam wypociny organizacji ''otwarte klatki i szlak mnie trafił kilka stron wypocin o inteligencji kur i minusach chowu bateryjnego a w plusach jedynie mniejsze zagrożenie ze strony drapieżników czystość biologiczna i mniejsze zagrożenie pasożytami .Nie wdrożyli się w temat albo celowo manipulują zapominając że jest to najbardziej energooszczędna produkcja .Kto hodował na ściółce to wie ,że na 10000 kur w produkcji na sezon potrzeba od 30-50 ton węgla przeliczając na 43mln kur w Polsce 129000-215000 ton węgla w klatce - o ton.Idąc dalej zużycie paszy przy karmidłach 13,7 g w klatce przy tych samych parametrach 10,7 g na kurę dziennie .Niby nic 3g ale razy 43mln. to 129 ton dziennie .Pseudo ekolodzy jako argument podali ze hodowcy wycinają kury kiedy spadnie nieśność naiwnie myśląc ,że w gospodarstwie spędza czas na emeryturze dziobiąc trawkę .A prawda jest taka że niesie przez wiosnę i lato jajka a na jesieni dostaje siekierką i do garnka .Może powinniśmy takie fakty przytaczać bo nikt o nich nie mówi atakować i odpierać zarzuty .J nikomu nie narzucam niech je i robi co chce ,ale muszę się bronic przed niczym nie uzasadnioną agresją i mitomania tych organizacji .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 1380, 1381, 1382  Następny
Strona 131 z 1382

Skocz do: