Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że na wiosnę ten wałek z przodu nie będzia się tak zapadał i zapychał na lżejszej ziemi V-VI jak to może mieć miejsce jesienią po swieżej orce ale ja i tak za pługiem ciągam wał (kolczatkę)

A jeżeli chodzi o ciągnik to FENDT 600LS 85 kM koła blizniacze + agregat (jakiś )+ siewnik Amazone D-7 special II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o takiej bronie aktywnej http://www.famarol.com/index2.php?dzial=u332&l=pl ??? Chcialbym doczepic do tego takze siewnik (tez FAMAROL) . Moze ktos ma taki zestaw ?

 

Brona i siewnik ok tylko ciężar ursusy od 914-1634 i podobne odpadają , niewytżymuje podnosnik, chyba że jakiś ciągnik zachodni bo 120km w zupełnosci wystarcza do 3m agregatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz ze podnosnik z 2 silownikami w 1224 nie wytrzyma zbyt dlugo. U mnie w okolicy gosc ma zetora 16245 i 3m agregat amazone cos takiego http://www.allegro.pl/item165916745_amazone_agregat_uprawowo_siewny_szer_3metry.html

(przepraszam za takie dlugie linki )

i jak ful pszenicy nawali do siewnika to az podnosi przod a ma konkretne obciazniki z przodu. Podnosnik mu nie siada.

Sadze ze ten famarolu jes ciezszy gora 80kg.

Myslalem o amazone ale cena odstrasza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzisz ze podnosnik z 2 silownikami w 1224 nie wytrzyma zbyt dlugo. U mnie w okolicy gosc ma zetora 16245 i 3m agregat amazone cos takiego http://www.allegro.pl/item165916745_amazone_agregat_uprawowo_siewny_szer_3metry.html

(przepraszam za takie dlugie linki )

i jak ful pszenicy nawali do siewnika to az podnosi przod a ma konkretne obciazniki z przodu. Podnosnik mu nie siada.

Sadze ze ten famarolu jes ciezszy gora 80kg.

Myslalem o amazone ale cena odstrasza .

 

Ale zetor 16245 tylko z zewnątrz ma taki sam podnosnik,a 1224 nawet z dwoma siłownikami dlugo nie pochodzi,agregat+ziarno i przód ledwo dotyka ziemi w famaroloskiej bronie waga coś ok 950kg + siewnik+zboże no i na cięrzkich glebach 2 biegów 1224 na styk oile masz równe pola bo jak górki to i żłów ci nie pomoże bardzo dużo mocy zabiera brona wirnikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś u gościa który miał taki agregat famarolu i ciągniki 1224 1614 i wysiadały przy tym agregacie a przy tym chlały ON jak smoki. Na 200ha zajezdził 1614 w pierwszym roku urzytkowania agregatu. kupił fortschritta 323 to jakoś chodziło ale i tak po 3 latach sprzedał agregat bo zaczoł się sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pocieszające bo właśnie niedawno zamówiłem Aresa T 3m i mam nadzieje ,że będe zadowolony. . Narazie zawieszany i bez siewnika. Będzie chodził solo. Mam mało zbóż, tylko kukurydza i trawa. Mam JD 80 KM, ale gdybym chciał dopiąć siewnik to z nabudowanym chyba da sobie radę, a jeśli przyczepiany to kupię wózek i będzie zestaw półzawieszany. Na wiosnę będę testował i wtedy będę wiedział więcej. Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybur mam taki tylko pół zawieszany i MTZ 90km spokojnie chodzi. radze samemu dorobić wuzek podpatrz w agromie prosta sprawa żałuje że kupiłem z wuzkie bo troche kosztował a wiele go niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy równie dobrze doprawia ziemie oraną jak zwykły uprawowo-siewny z wałem wyrównującym z przodu.Narazie wózek nie będzie potrzebny,bo kukurydzę sieje firma punktowym siewnikiem.Ares t spełni też role grubera. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw robi tak samo a jeśli masz troche resztek pożniwnych na polu to ci sie nie zapycha. Jaki wał do niego wziołeś? Efekt jest lepszy jak sie uprawia i sieje za jednym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ,że Packer będzie lepszy,bardziej uniwersalny. Moje ziemie są zlewne i cieżko rozbić pecyny. Zobaczymy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy agregat typu Kombi z Unii można wykorzystać do uprawy ścierniska?

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady robić agregatem typu kombi ma za słabe zęby bedą się szybko stepiały po za tym jak troche słoby bedzie to ci się zapcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z agregatów nadajacych się zarówno na uprawe przedsiewną i po ściernisku sugeruję Aresa XXL lub którys z talerzowych aresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są zalety i wady agregatów uprawowych z przednim wałkiem w porównaniu do agregatu bez przedniego wałka, a na kołach gumowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przednim wałkiem nie zabardzo sie spisuja w swierzo oranym znam to z autopsji, wałek sie zapycha. a twardym jest oki np na wiosne po orce yimowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialy masz racje z tym ze sie zapycha ale jak nie ma tego wałka. Ale ja miałem agregat z wałkiem i bez to jak kupiłem ten z wałkiem do to tego 2 tez zalozylem ten wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dominujący rolnik" oświeć mnie: co się zapycha jak nie ma przedniego wałka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej szerokości agregat można ciągać MF 3090 110 KM na lekkich ziemiach? Czy pociągnie 4.2m z podwójnymi wałkami z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki(nie mam spuchniaczy za kołami - nie było )ciągam ursusem 3512 więc 110 kony FM powinien sobie z 4,2 poradzić a nawet większym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...