Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie jakiej wielkości są nasiona jednokiełkowe otoczkowane i ile kosztują? bo chcę sie dowiedzieć czy zwykłum siewnikiem do buraków da rade zasiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko tych nasion jest tylko 100 i są po 2,2 a mi chodzi o duże opakowania i czy można by je siać siewnikiem gama do buraków tylko zwiekszająć wysiew do 450 tys. na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do producenta nasion i dowiesz się jakie jeszcze są opakowania, ja kiedyś zwykłe z tej firmy kupowałem w opakowaniach 0,5 kg, są chyba jeszcze w 10kg , mają też kilka hurtowni, na przykład w Rzeszowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze tak ciągle pytam ale dla mnie ćwikła to nowośc... Czy siejąc nasiona wielokiełkowe trzeba pożniej robić przerywkę? Bo Patryka podobno juz nie ma i nie bedzie a holenderskie to drogie są.... z góry dzieki za odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jeśli producent zna lub sam sprawdzisz ile z jednego kłębka będzie roślinek to można rzadziej posiać i nie trzeba przerywać, ćwikła ma to do siebie że jeśli jest ciasno posiana to się rozpycha, lepsza za gęsta niż za rzadka, jeśli będzie zbyt rzadko, to duża porośnie i będzie słabo wybarwiana, a może dojść do tego że będzie w środku pusta , a ze sprzedażą czegoś takiego mogą być duże problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli lepiej zasiać jednokiełkowe.... a ile kg wysiewasz tego Patryka na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że nie pamiętam, mam siewnik punktowy który sieje 2 rzędy na redlinie i w każdym z nich ziarenko spada co 5,7 cm jeśli się nie mylę , ale myślę że można posiać i co 4 cm, ja zawsze zbyt rzadkie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkolm siejesz buraczka w tym roku?? Jak tak to jaką odmianę!! Nadal kontraktujesz do Orzecha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sieję już nic dla orzecha, przy tych kosztach dowozu jest to nie opłacalne, chociaż płacili o 30% więcej niż konkurencja, w tym roku mam marchewkę dla hortino leżajsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku posieję tylko 20 arów buraka i ze 30 marchwii ale nigdzie nie kontraktuję będę się starał sprzedać do hurtowni. Kiedyś dzwoniłem do Hortino to mi powiedzieli że trzeba być członkiem ale to było już ze trzy lata temu, nie wiem czy się coś zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszystko kupują przez grupy producentów, ja do jednej będę należał , niestety wesoło nie będzie, strasznie podnieśli wymogi jakościowe, zobaczymy czy tylko na papierze czy i w rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach(Przemyśl) sieje sie mało warzyw, a o grupach to nawet nie slyszałem aby ktokolwiek jakakolwiek chciał zakładać. Duzo powstaje w okolicach Sandomierza i Grójca, dużo nwoczesnych chłodni budują wiem bo firma gdzie pracuje robi czesto instalacje elektryczne w takich obiektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat;P

kto z was sieje w tym roku buraczka?

ja w tamtym roku przy słabych cenach 25gr/kg i tak wyszedłem na swoje, wydajnosc z ha mialem 65t odmiana holenderska alto f1.

niestety w tym roku wszedzie gdzie dzwonie po hurtowniach to nie maja i niemieli tej odmiany na ten rok super odmiana buraczki na 3 i 4 klasie porosły bardzo duze, srednica 10cm dlugosc nawet do 35cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow, od ubieglego roku zajalem sie uprawa buraka cwiklowego na poczatku niewielka ilosc 20 arow, w tym roku to bedzie 1ha sieje Action oraz Boro, chcialem rowniez Alto ale niestety nie ma nasion. Jesli chodzi o nasiona to moge podpowiedziec na przyszlosc ze najlepiej sprowadzic je sobie prosto z holandii z duzym wyprzedzeniem, wymaga to jedynie dobrego planowania, ja od przyszlego sezonu tak bede robil, sieje rowniez marchew i kapuste i zalezy mi na najlepszych nasionach i na odmianach odpowiednich. Z innej beczki to kupilem sobie tez w zeszlym roku siewnik Schmotzer UD 2000 mam do niego tarcze do kukurydzy oraz do buraka, teraz pytanie czy ktos ma taki sprzet i moze sie wypowidziec na jego temat, zastanawiam sie czy warto inwestowac w tarcze do kapusty i marchwi do niego czy lepiej zmienic siewnik, zaznaczam ze czesci w fabryce sa dostepne ale ceny sa tez niezle. Odpowiadajac na czyjes wczesniejsze pytanie ja sieje buraka na płasko w pojedyncze rzedy co 25 cm i ziarko od ziarka 5cm, plon mialem zadowalajacy, wysiew w normie 500 000 nasion na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...