Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

kolego kotleciarz1 zadzwoń do mnie a twe życzenie zostanie spełnione

tel 505 027 781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam ci ceny od do z zeszlego tygodnia bo w tym juz nic nie kupuje

1A 15-16 i 17

1B 12-13

2a 12 i 11

Ubojnie jada prawie pelna para bo sa tacy co wola przepirzac

Duzo obsady nowej kurki

Pierwsz proba podniesienia ceny to lipiec a jak nie da rady to wrzesien ale nie sadze by cena 1A przebila 26 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Złota Kura kupuje IA po 12 groszy

 

Mam na sprzedaż 2 sortownice staalkata na 9000 i 6000 jaj/h 3-rzędowe.

W użyciu do marca tego roku, w pełni sprawne.

Tel 608019282

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy na tym forum jestem sprzedawcą nie producentem kupuje jajko 1b w cenie 17gr z giełdy obroki ostatnio czyli 12.04 1szy raz kupiłem bez pośrednio z fermy po 16 gr i jak się okazało zostałem oszukany bo dostałem kl mniejszą ja rozumie że kazdy chce zarobić ale klamstwem nie zajedzie się daleko więc moje pytanie czy jest ktoś komu opłaci sie dowieżć towar do chorzowa w ilości 2-3palet tygodniowo w cenie ok 5 zł za wytłaczanke 30szt? Pozdrawiam

Więc kolego zacznij od nauki pisania, bo to co stworzyłeś,to niezrozumiały bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry (sprzedawca) kupuje jajo wzrokowo widząc jaka to klasa,ale tak to jest jak ktoś tydzień przed świętami myśli że na jaju zrobi kase, są tego efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marnie wróżę hodowcom jak tak dalej się sytuacja utrzyma.

Jajka jest pod dostatkiem, w różnych przedziałach cenowych:

Ia -0,13-0,18

Ib-0,11-0,15

IIa-0,09-0,13

Z tego co mi opowiadał znajomy hodowca to wcale ubojnie tak dużo kury nie ubijają, młodych kur też sporo wstawiają, a pasze drożeją z tygodnia na tydzień także sytuacja jeszcze długo może się nie zmienić albo załamać jeszcze bardziej. Życzę optymizmu i wesołych, spokojnych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moge zle trafic w ocene sytuacji ale mysle ze kto potrafi liczyc to w przyszlym tygodniu bedzie bil kure nie patrzac na cene ktora dostanie za kure w koncu dlugi weekand i najblizsze 2 miesiace beda tylko dobicim dla hodowcy ktory mysli ze to przetrzyma bo pozniej dostanie 30gr za jajo a mysle ze jest w bledzie moze przez 3 tygodnie i to gora bo pozniej szybko sie uruchomi piramida importowa i bedzie jajo zagraniczne 3pl lub w lepszym wydaniu 2,1pl wiec jesli pasuje hodowcy na przyszly tydzien cena za 1a 15 i to w normalnym wydaniu i nie bedzie planowal uboju to bede twierdzil ze ciagle zarabial do tej pory hodowcy zal mi was ale to nie moja wina choc chcecie tak jak handlujacy zarobic,utzrymac klienta i trzetrwac Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze rządy nie dość, że zniszczyły przemysł to chcą jeszcze zniszczyć rolnictwo, obcy producenci żywności chętnie sprzedadzą swoją nadprodukcje nawet z dioksynami, których sami nie zjedzą a nas napasą i jeszcze dobrze zarobią.

- ROLNIKÓW NALEŻY SZANOWAĆ, A NIE PLUĆ, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry (sprzedawca) kupuje jajo wzrokowo widząc jaka to klasa,ale tak to jest jak ktoś tydzień przed świętami myśli że na jaju zrobi kase, są tego efekty.
Kolego nigdy nie powiedziałem ze jestem dobrym sprzedawcą i prosze nie osądzaj mnie po jednym poście.Pozdrawiam Serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i powtarzam moje pytanie z przed kilkunastu miesięcy.

Jaki jest chociaż jeden powód dla którego jajko może podrożeć ok.15 groszy?

Wymiana klatek 1:2 ( mam na myśli modernizację kurników) nie tylko w Polsce ale w całej Europie i oto efekt.

Moim zdaniem będzie jeszcze gorzej.

Zamiast złośliwych odpowiedzi może trzeba się zastanowić co dalej.

Współczuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alojz.; czy wież że panowie z Celdrobu mają w planach podwoić swą dotychczasową produkcje brojlera, hm... dopiero będą zagrożone małe fermy, zdajesz sobie z tego sprawę? - trzeba się zastanowić co dalej.

W jajku.... nadal trwa promocja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc, kwartał, rok każdy z hodowców zadaje sobie pytanie: ile można dokładać, dokąd taka sytuacja ma zamiar jeszcze potrwać, do czego to zmierza?. My producenci jaj jesteśmy już u kresu wytrzymałości psychicznie jak i finansowo, jeśli w jaju taka nędza dłużej potrwa staniemy się bankrutami, komu na tym zależy by zniszczyć nasz wieloletni dorobek, co dalej robić?

 

Ceny jaj jak pisze kol. przeoor nadal są w promocji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdamy kury przepierzone i te powyżej 50 tyg to sytuacja sama się wyklaruje. Narazie to chodowcy przez płot wyglądają na sąsiada ,czy jeszcze zipie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały czas są bite kury, ubojnie jadą na maxa, ubój jest na zapisy trzeba czekać w kolejce.

- Żeby ten proces przyspieszyć trzeba nieszczęśliwym kurom z klatki ogłosić amnestie, wypuścić przed ministerstwem rolnictwa na piękną zielona trawkę, aby mogli wszyscy ten problem zauważyć, nawet ci ludzie z innego świata mam na myśli ek…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wycinam kurę 58tyg ale co z tego jak koło mnie ruszają fermy nowe ponad 100tys w jednej ,udusimy się panowie we własnym sosie a jajo nadal w promocji i chyba do końca roku nic się niezmieni.Ale chociaż handlarze się cieszą i zmieniają samochody ,budują domy .Oni teraz pan i władzca a my możemy sobie tylko ponażekać na tym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego roku (2012r) przy takich cenach jakie proponuje pośrednik, nie ma szans by mogli wszyscy hodowcy przetrwać, jest to ekonomicznie nie możliwe, będziemy przesortowani jak nasze jaja na sortownicy.

 

Dla ożywienia forum podam ceny.

O / 0,33zł - 0.35 zł

S / 0,23zł - 0.25 zł

1A / 0,20zł - 0.22 zł

1B / 0,17zł - 0.18 zł

2A / 0,15zł - 0.16 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...